Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amióta bevezettem a tehéntejet...

Amióta bevezettem a tehéntejet, nagyon kemény a széklete. Védőnő szerint ez allergiás reakció, ne adjak neki. Ez most komoly?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de ez engem is érdekelne mert mi is most vezetjük be és nekem azt mondta a védőnő hogy a kiütések és a híg, hasmenéses széklet utalhat rá hogy gond van, egyébként a tejtermékek segítettek mindig ha keményebb volt a széklete, 1-2 joghurt megoldotta a dolgot.
2013. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy oszt. társam,aki allergiás volt a tejre,tejporra meg ilyesmikre.Valóban így jött neki is az allergiája elő,hogy ment hasa egész nap,szinte le sem tudott szállni a wcről.Volt,hogy nem bírt ellenállni a csábításnak és evett olyat amiben volt tej,de már másnap nem is jött suliba,tudtuk,hogy egész nap a wc-n ül :/ :( Úgyhogy szerintem a kemény széklet nem allergiára utaló jel.De én a helyedben a gyerekorvost kérdezném erről,én nem bízok a védőnőkben,nagyon ritka belőlük az olyan,aki érti a szakmáját!!!
2013. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a híg széklet az allergiás reakció a tejre, nekem ezt mondta a doki is meg a védőnő is. Esetleg több gyümölcs, meg joghurt, akkor lehet hígabb lesz neki.
2013. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kemény kaki tuti nem tejallergia...A tejtermékek mindig is minden embernél hasmenésben,pöttyökben,véres székletben,ekcémában nyilvánul meg .Sose hallottam senkit,akinek székrekedése lett volna tőle...

Nem kakaóként vezeted be a tejet neki?Az okozhatja viszont a kemény kakit.De ha netán mégis a tej okozná,nem allergiát jelenthet szerintem,viszont akkor adj neki sok rostos gyümölcsöt is,hogy segítsen.Vagy turmixot.

2013. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem kakaó, sima tej. Mondta azt is, hogy kiütések, hasmenés, de ide sorolta a kemény székletet is.
2013. okt. 18. 10:42
 6/11 anonim ***** válasza:
igen ez lehet allergiás tünet. Próbáld ki hogy nem adod neki 1-2 hétig ha javul akkor egyértleműen nem szabad neki adni.
2013. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha változott a széklete és ez egyértelműen a tejtől van, akkor az jelenthet gondot. Mennyi idős a babád?
2013. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
1 éves. Az a baj, hogy a tápszert nem eszi meg.
2013. okt. 18. 11:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz szoktatós átmenetként junior tejitalokkal - kevesebb tejfehérjét tartalmaznak, mint a tehéntej. Pl. van ez a Hipp Bio Kindermilch, flakonos (elég drága): [link]
2013. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom, hogy nálunk fél évbe telt mire végre csináltak allergiatesztet , kemény széklet miatt hordtam. Alig karcolták meg a fél karja vörös lett a tejtől. Olyan tejallergiája van , hogy nem is hitték volna. Megvizsgálták, tönkre is tette a felszívódást segítő enzimeket! És a tünet: nagyon kemény széklet! Ahogy betartottuk a diétát, onnan rendbejött a széklete.

Sajnos nem lehet arra adni, hogy a tejallergia milyen tüneteket "szokott" produkálni. Mert sokszor szokik más tüneteket is okozni.

2013. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!