Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves nagyfiút hogyan lehet...

1 éves nagyfiút hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés

1 hónapja már jár szépen. Felfedezi a világot, a zenét nagyon szereti, persze ha lát hozzá képet még jobb. Valami olyasmit tudnátok mondani, amit ilyenkor szoktak egy kisgyerekkel csinálni?

Tapasztalt anyukák, védőnők véleményére lennék nagyon kíváncsi.


2013. okt. 18. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A zene nagyon fontos a gyerkőcök értelmi fejlődésében is, így az háttérzajnak nagyon jó. Én nem erőltetném, hogy képet lásson hozzá. Szokja meg, hogy a zenét hallgatni kell!

Két lányom van (6,5 éves és 15 hónapos).Mindig szereti a pici a mondókákat -persze ami nem túl hosszú, mivel a figyelme még rövidebb -, szeret ki-be pakolni, könyveket nézegetni és ott figyelni, ahogyan anya megnevezi az állatokat és még a hangjukat is utánozza! :)

Tenni, venni a lakásban, amiben nem akadályozom (persze normál határok között). Szeret építőkockázni. Persze ezt úgy értsd, hogy én felépítem és ő nagyon nagy élvezettel dönti le újra és újra.

Szereti megtenni azokat a dolgokat amiket kérek tőle. (pl. hozd ide a cipődet, mert megyünk a tesóért a suliba.) Mivel a tesót látja írni, így neki is igénye van arra, hogy a ceruzával vonal szerűségeket húzzon. Mutasd meg neki és lehet, hogy tetszik neki (az első lányom sokkal később értékelte a papírra való írást, őt nem érdekelte!)

Még olyan sok mindent ne várj tőle és ne erőltess neki semmit.

Mindent mutass meg és magyarázz sokat neki.

2013. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gyerekfüggő. A fiam pl. ennyi idősen konkrétan megette a mesekönyvet, a kislányom pedig már 1 évesen is mesefüggő volt, akárhányat végighallgatott egy ültő helyében. Járjatok sokat a szabadba, hintázzon, csúszdázzon (persze segítséggel), vegyél neki gumicsizmát, és engedd a pocsolyába menni, talán tudna már kismotorozni is. Bent lehet labdát gurítani, mondókázni, énekelni, a szobahinta sem rossz találmány.
2013. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia


nem kell mindenképp"fejleszteni"-de adj neki minél több lehetőséget,hogy felfedezze a világot.nyugodtan nézzen körül bárhol,fogjon,kóstoljon,szagoljon-érezzen bármit,ami nem törékeny,balesetveszélyes-te pedig fűzz mindenhez megjegyzést.(igen-ez egy mentőautó-viszi a beteget a kórházba..stb) a felét még nem érti-de nyitott,befogadó lesz a világraminél több érzékszervet mozgatunk meg 1adott dolog megismerésénél-annál jobban megjegyzi,megismeri.sétáljatok sokat-ekkor is lát mindent.az én kisfiam is rettentő érdeklődő,azonnal "lecsap" egy új szóra-imádja a könyvtárakat-könnyen motiválható.te is készithetsz játékokat-formákat rajzolhatsz-de sose hagyd magára,amikor új dolgot fedez fel.

sok sikert-egy óvónéni

2013. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Nagyon jók. Szoktam engedni,hogy felfedezzen. Szereti a ruhásszekrényt is, meg a konyhaszekrényt is. Azt engedem, hogy pakolja. Jövő héten lesz a szülinapja. A nagyitól kap kismotort. Mi meg már megvettük neki a hintát. Azt már használja is. Szereti. Nyáron sokat voltunk hintázni a játszótéren, onnan tudtam,hogy biztos szeretni fogja. A labda nem nagyon érdekli még.Pedig az apja focista, és szeretné belenevelni a játékszeretetet. Szerintem hajlandó lesz rá,mert irtózatosan sok energiája van. Építőkockája van, de azt csak a vödörből szereti kiönteni,meg összeütögetni,mert milyen jó a hagja. Beszélni szoktam hozzá, bár néha már én is annyira fáradt vagyok, hogy csak halkan nézem, ahogy elmatat, ha éppen nem rohangál. Gondolom azért ez sem baj, ha nem állandóan beszélek hozzá. Sokat vagyok egyedül, és néha nehezemre esik állandóan beszélni hozzá. De ha rossz, hogy ezt csinálom, akkor írjátok meg, kérlek.
2013. okt. 18. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell egész nap beszélni hozzá.
2013. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!