Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszédtechnikát hogyan tudnám...

Beszédtechnikát hogyan tudnám fejleszteni 2éves fiamnál?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam és még nem beszél egyáltalán.Mintha akarná mondani de nem tudja...Hasonlo korabeli fiuk hellyel közzel érthetöen beszélnek.Tudom hogy 3éves kor után drasztikus ez a dolog,de megijedtünk párommal hogyha van valami baja akkor már most derüljön ki,ne várjunk még 1 évet is akár!Ebben szeretném segitségüket kérni hogy van e esetleg olyan beszédfejlesztö tréning ami hatásos.
2012. jan. 6. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
2 évesen a fiam még egyáltalán nem beszélt, max annyit, hogy baba, mama :) Nem kell ezen aggódni, nincs elkésve egyáltalán. Egyik napról a másikra majd beindul a dolog és minden nap mondd valami újat, majd nem győztök csodálkozni :) Három éves lesz 2 hónap múlva a fiam és egész nap dumál mondatokban, be nem áll a szája, nem kellett fejleszteni, jön ez magától!
2012. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mi is így voltunk ahogy Ti, a korai fejlesztőbe járunk. a másik a TSMtorna
2012. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez a probléma.most 2-án töltötte be a fiam a 2 évet,szintén csak annyit mond,h mama,papa,baba,ebbe,na meg 3 napja mondja rendesen h apa,eddig pap volt az apa,na de ennyi,én is már néha aggodom,mert a környezetemban már ilyenkor söt 1,5 évesen beszéltek,ugyhogy,nemtudom.orvos szerint,nincs baj fiuknál nem ritka h 3 éves kor elött kezdenek beszélni.de én is megnyugodnák,ha máér beszélne,olyan jo lenne.de értelmével nincs gond,ugyh.annyira nem aggodom,mert tudom mindent ért és csinálja amit mondok,akkor nagy baj nem lehet.gondolom nálatok is igy van,és akkor nem kell aggodnod.
2012. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 2évesen vittem el a nevelési tanácsadóba a fiam,magam megnyugtatására mert nem beszélt.Havonta 1X megyünk kontrollra és mindig mondja a fejlesztő,hogy milyen tornákat,játékokat végezzünk.Most 2,5éves és kb így beszél,hogy csak a szavahat egymás mögé teszi:Hasa,baba,néni.Halandzsa végén tente.Tehát ez 1 mondat neki.A "diagnózis" nála,gyenge finom motoros mozgás.Amiket csinálnunk kell:ugrálni,ringatni takaróban,70cm-es labdán görgetni,ágyon gurigatni,tükör előtt nyelvet föl le,forogni,gördeszka szerűségen gurigatni,betűket mondogatni,nyelvvel csettinteni,hangutánzás betűvel:méhecske-zzzzz,traktor-tttt,kígyó-szzz.A szavakat amiket használ,elég rosszul mondta.Most gyakoroljuk,hogy a fóka-kóka,Zoli-loli,fa-ta,szita-tita stb.Értelmével nincs gond.
2012. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!