Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem a hisztit...

Hogy kezeljem a hisztit másfél éves lányomnál?

Figyelt kérdés
Idáig nem nagyon volt hisztis, néha próbálkozott de elég következetesen nevelem, soha nem engedtem a hisztinek. Most pedig egyik napról a másikra, mentünk vásárolni és egyszerűen mindenért földhöz csapta magát, toporzékolt, ordított, csapkodott. Én úgy meglepődtem. Ha megkértem ne rángassa a fogasról a ruhákat, ha megfogtam a kezét hogy ne kolbászoljon el, mindenre ez volt a "válasz". Miért és mit csináljak?
2009. nov. 11. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés, sokan könyvet írtak erről...

De nagyjából azt modnják, hogy a lehető legkevesebb figyelmet kell neki tulajdonítani, akkor abbahagyja (ha ugye nincs keletje a viselkedésének)

Én ezért megyek vásárolni babakocsival...

2009. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Idáig nagyon szeretett így sétálgatni, azért vittem így. Utána kimentem az autóhoz a babakocsiért, beült és nem csitult a hiszti. Csavarta ki magát a kocsiból. Próbáltam már azt hogy ha kezdődik a "balhé" hátat fordítok és nem figyelek rá. Néha néha bejön, de nagyon ritka. Inkább rázendít még jobban.
2009. nov. 11. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk most már hideg van hozzá,de ha otthon hisztizik,akkor csap egy kis vizet az arcába,nem sokat csak tod belemártod a kezed és pöcköld rá,az lenyugtatja(múltkor olvastam vmi doki oldalán)

Amúgy ha nem figyelsz rá is tök jó,ezzel csak az a baj,hogy nem lehet mindig eljátszani és egy idő után azért necces,de amúgy ha boltban levágja magát menj tovább,majd abbahagyja.Egyébként érdekes,mert sokan a szülőket hibáztatják,ha hisztizik a gyerek,pedig sztem inkább genetika kérdése.Én mondjuk meg sem nyikkantam,tök nyugodt voltam babának is gyereknek is,kamaszként sem voltam necces,csak már nekem is jogom volt szólni:)Unokahugom viszont ugyanúgy lett nevelve mint én,mégis volt,hogy én adtam neki egy nagy taslit,mert nem hagyott mesét nézni,folyton hisztizett(3 év van köztünk).


Szerintem a vizessel és a nem figyelsz rá-val jó eredményt fogsz elérni,főleg ha tényleg következetes vagy és nem engedsz ebből:)



Ada és Abigél:)

2009. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is csak megerősíthetem az előttem szólókat, próbálj meg nem tudomást venni a hisztiről, illetve másfél évesen már elég nagy ahhoz (az én lányom is ekkora), hogy megértse, ha magyarázod is neki, hogy ha így viselkedik, azért sem lesz az, amit akar és nem ér el semmit a hisztivel. Ezen mindenki átesik, nyugi, csak még ebben a korban alakíthatók, nevelhetők. Az én lányomnak is volt egy szörnyű hisztis korszaka, minden sétánál kézben akarta vitetni magát és üvöltött, ha nem vettük fel, üvöltött, ha beraktuk a babakocsiba. De én arra jöttem rá, hogy annál csinálja, akinél célt ér. Pl. ha a nagymama vagy apukája jött velünk, akkor csinálta, mert Ők felvették. Akkor azt mondtam, ok, ketten megyünk, senki más nem jön velünk és láss csodát, nálam nem hisztizett. Mondtam is neki, hogy az első nyekknél jövünk be. Azóta nincs gond, sőt nagymama is jöhet már velünk gond nélkül.
2009. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsónál szerintem az nem hiszti volt,hanem inkább hát anyum úgy mondja,hogy produkálás:DMert nagyot meg apát nem látja annyit,mint az anyukáját és olyankor levágja ezt:D

Amúgy olyan büszke vagyok magamra:DMúltkor mentem barátnőmhöz,neki 2 kislánya van egy 3 és egy 1 éves.A kisebb tündér,sosem hisztizik,a nagyobb ...hát olyan mint a 3 évesek,hiszti,ordít stb:DOlyan profin kezeltem a helyzetet:DElkezdett hisztizni,hogy vigyük ezt vigyük azt,én meg mondtam,hogy nem,erre ő h de,ez így ment 10 percig,aztán meguntam és nem szóltam hozzá,hanem a picivel játszottam:DUgye akkor mégjobban rákezdett,mert nem rá figyeltem,majd 5 perc múlva,ahogy látta,hogy nem érdekel,abbahagyta:))Olyan jó volt kicsit előre gyakorolni,de megmondtam Abinak,hogy ilyen ne játszon velem,mert ne:D



Ada és Abi:)

2009. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsónak: de igen hiszti volt, ismerem a lányom... :) Mamát naponta több órát látja.
2009. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!