Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babánál a tejalap...

Tejallergiás babánál a tejalapú tápszer elhagyása után mennyivel szűnnek meg a tünetek?

Figyelt kérdés
7 hós a kislányom,1 hónapja piros pöttyök jönnek ki a szeme alatt,ha megdörzsöli,vagy ha álmos. A szemorvos szerint tejallergia,az allergológus szerint nem,de allergiavizsgálatot nem végez 2 éves kor felett,azt mondta addig nem megbízható. Átálltunk tejérzékenyeknek való tápira már 3 hete,de semmi javulás. Valakinek valami ötlet,mi lehet ez? És ha tejallergia,akkor mikor múlik?
2009. nov. 11. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi is tejalapú tápszert eszünk, a doki most küldött immunológiára, meg megnézik a vérből nem allergiás-e. Igaz nekünk nem voltak kiütések, csak köhög a kicsi ezért gondol allergiára. Nálatok nem volt köhögés? Az én kisfiam 6 hónapos.
2009. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekünk is piros pöttyös lett a tejtől, de én úgy emlékszem, hogy miután elhagytuk néhány nap alatt elmúlt, vagy legalábbis csökkent.


Ha 3 hétig nem történt semmi szerintem az nem tejalergia. Tuti nem eszik semmi tejterméket? Sokan elfelejtik, hogy a túró, a sajt, a joghurt, a csoki, stb is tejből van. (Persze gondolom, hogy nem adszt a gyermekednek csokit, csak ez is eszembe jutott. :)


Az is kérdés lehet, hogy hol kiütéses? Alergiás lehet pld a mosószerre vagy az öblitőre amivel mosol, esetleg valamelyik kenőcsre vagy szappanra.

Ha mindent kicseréltél, elhagytál stb és nem változik, akkor szerintem kérdezz meg egy másik gyerekorvost is a dologról.

2009. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! csak a szeme alatt jön ki pár pötty,vagy pirosodik be. Semmi más tünete nincs. Úgy látom,nincs összefüggésben a kajával,inkább a fáradtsággal. Öblítőt elhagytam,tiszta vízzel öblítek vagy 3x mosás után. Nagyon óvatos vagyok a hozzátáplálással is. Hülyeségnek hangzik,de olyan,mintha a könnye marná ki. Van ilyen? Mikor mondtam,mindegyik orvos azt mondta,ilyen nincs. Már 3 orvosnál voltam,ötletem sincs,merre vigyem,vagy erőltessem-e,nem látszik,hogy viszketne,vagy zavarná. Csak akkor dörzsöli,ha álmos.
2009. nov. 11. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs javulás ennyi idő alatt akkor nem tejallergia. Nekem tejallergiás a babám, hasmenése volt a tejalapú tápszertől. Miután áttértünk a tejmentesre 2 nap alatt rendbejött. Mondjuk neki nem volt kiütése, de nem hiszem, hogy 3 hét alatt ne múlna el.
2009. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,én is így gondoltam.
2009. nov. 12. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!