Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fer bele a hazimunka,...

Hogy fer bele a hazimunka, bevasarlas, setaltatas, babazas, esetleg tanulas/munka es persze pihenes a 24 oraba? Neha ti is erzitek, hogy szakad a cerna?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 20:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Belefér. Szerencsére nagyon "egy csatornán" vagyunk a babámmal, aki 5 és fél hónapos. Jó baba, elég sokat alszik. A napot korán kezdem, fél 6-kor, 6-kor kelek a férjem miatt aztán legközelebb este fél 10-kor kerülök ágyba. Igaz, akkor ájulásszerűen elalszom. :)

És persze jó férjem van.

2009. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Én úgy érzem jól kihasználom az időmet,így csinálom: Reggel 7-kor ébredés,majd reggeliztetés,utána játék.Majd délelőtti alvás,akkor én is szoktam kicsit pihenni,ha nem akkor leülök a gép elé.:) Majd ebéd után a gyerek "egyedül" van a szobában,miközben tudok tanulni,vagy takarítani,vasalni.Vásárolni általában délelőtt szoktam menni a picivel,nincs messze a bolt megjárjuk max. 20 perc alatt.Délutáni nagy alvás amikor Babám alszik,akkor tanulok megint,vagy netezek.Miután felébredt,akkor uzsi,és megyünk sétálni 1-1,5 órát.Aztán újra játék,mókázás vacsiig.Alvás után pihenés. :) 11 hónapos a gyermekem.
2009. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Utolsotol kerdem: es mikor fozol?

Nekem az a legkorulmenyesebb. Igaz keveset alszik a babam. 11 honapos.

2009. nov. 11. 20:47
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Szia, második válaszoló, és főzés-takarítás???

nálunk így néz ki:

reggel 7-kor kelés, öltözünk, reggelizünk, utána kb másfél óra játék, 9 fél 10 körül elalszik, én akkor főzök meg. Egy órát alszik, addigra többé-kevésbé kész vagyok, macerásabb kajákat este készítek elő.Tízórai, sétálunk egy nagyot, utána itthon játszunk, közben én csinálgatom a dolgom, pl. porszívózni simán tudok, imádja a fiam. együtt tesszük be a ruhákat, együtt teregetünk, rámolunk stb. Ebéd után alvás 2 körül, olyan másfél óra, ekkor csinálom, amit mellette nem tudok, illetve ilyenkor gépezek, pihenek én is. Utána uzsi, játék, 7-fél 8 körül fürdés, vacsi, 8-kor már durmol. Hajnal 4-5 körül eszi a reggeli tejcsit, tehát nem alszik reggel 7-ig, sőt még sosem aludta át az éjszakát, és mindig többször kel, nem jó alvó...:(

Nem tagadom vannak nehéz pillanatok, volt olyan is hogy sírva fakadtam, hála Isten ritkán azért...mára már minden természetes, és egyre jobb, már mindent ért a fiam, egyre jobbakat játszunk együtt. Jövőre tervezzük a tesót, na az sem lesz egyszerű...

szerintem mindenkinek vannak nehéz pillanatai, nekem sincs semmi segítségem, de mégis a legjobb dolog a világon!

11 hónapos kisfiú anyuja

2009. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Igen, sokszor nekem is szakad, apa néha segítség, de néha csak még nagyobb gond:( és nagyon magányosak is vagyunk, nincsenek barátok, környékbeli gyerekes ismerősök sem.
2009. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

ertem

koszi

jo annak aki mar tud fozni... egy kettore elvegzi...de majd en is idovel megtanulom ejisze

2009. nov. 11. 21:23
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szervezés kérdese az egész. Nekem ikrek mellett minden belefér: igaz a dolgok egy részét késő este, a babák lefektetése után csinálom.
2009. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Hát igen, az a cérna elszakadt már nálam is párszor, de aztán lassacskán belejöttem.Kezdem ott hogy varrt a nővérem nekünk egy háti hordozót, így a 6órai ébredés után jön a reggeli amíg kicsim játszik mosogatás, a főzéshez valo előkészülés történik,aztán öltözés és galop a boltba.Ő a hátamon.A falu szélén lakunk,egy órás oda-visza az út.Bevásárlás után amíg a délelőtti szundi tart megfőzök.Ébredése után ebédelünk (tízórai,uzsi még anyatej-a szopizások alkalmával van lehetőségem levegőt kapni)utána együtt takarítunk, a hátamon csücsül és élvezi ahogy rohangálok,közben énekelgetek neki vagy mondókázunk.Mosás,vasalás, portalanítás közben pokróccal a hátamat átkötöm hogy ne fázzon amíg kirohangálunk a kazánhoz.Egy mosásnyi idő alatt végzek,aztán teregetés, utána szopizás(nekem pihi)....ezt követően játszik(lomol)amíg én a szekrényeket rakom rendbe vagy a szőnyegeket tisztítom.Utána ismét a hátamra költözik és vacsiig az udvaron rendezkedünk,ha jó az idő....ha esik akkor elnyúlok a szőnyegen és hagyom hogy rajtam ugráljon(kis maszázs :-)Az esti rutin altatás után van szabad két órám amit a párommal tölthetek baba nélkül. 11 hónapos kisfiammal igyekszünk mindent úgy csinálni hogy jó legyen nekünk.Veszem a jelzéseit, és ha éppen nyűgösebb napja van ez a menetrend szerű terv borul, de akkor sincsen baj mert a szárítón lévő ruha nem mászik el magától a vasaló alá(sajna)...megvár.A lényeg hogy együtt vagyunk.
2009. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, nem szívesen cserélnék veled, minden munkát te csinálsz a ház körül? Párod nem segít valamiben? Nem akarlak lelombozni, de ez nem természetes így.
2009. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.

ez a hatonhordozos jol hangzik.

2009. nov. 12. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!