Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez tényleg csak hozzáállás...

Ez tényleg csak hozzáállás kérdése? (tanulás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok leendő 8.-os. Eddig mindig 4,0-4,5 átlagom volt. Most hetedik osztályban sokat rontottam mert elég zűrös évem volt.

Az unokanővérem (akit a példaképemnek tekintek és felnézek rá) biztatott, hogy szerinte nagyon okos vagyok és bármire képes. (Nekem mindig nagyon-nagyon sokat számított a véleménye mert mindig az igazat mondja.) Ebből fakadóan elég sok önbizalomra tettem szert és elkezdtem hinni magamban. Teljesen máshogy láttam a dolgokat. Az iskolai teljesítményem sokkal jobb lett és ez meglátszott az átlagomban és a versenyeken való eredményes szereplésemben is. Ezt a nagy önbizalmat kb egy hónap múlva elvesztettem, a rosszindulatú osztálytársaim miatt.

Szerintetek tényleg ennyi mindenre képes vagyok ha hiszek magamban? Véleményeket és tapasztalatokat egyaránt várok.

Köszönöm!


2011. aug. 28. 18:35
 1/9 anonim válasza:
100%
Ha valaki hisz magában tényleg sok mindenre képes, és az iskolában is az akaraterő és a hit a legfontosabb. Például, ha valaki nem hisz magában romlani fognak a jegyei semmi nem fogja érdekelni. És a rosszindulatu osztálytársakról nem szabad tudomást venni, nem szabad figyelni rájuk mert amit mondanak biztos nem úgy van.
2011. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, de majd meglátod, ez nem csak a tanulásban van így, hanem az életben mindenben. Ha kitartó vagy és mindig kitűzöl magadnak egy célt akkor azt nagy sikerrel el is érheted. Hozzáállás, kitartás és akaraterő az egész. Ne foglalkozz a hülye osztálytársaiddal, tény úgy, hogy későbbiekben is boldogulj.
2011. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenre nem is, de sok mindenre képesek vagyunk, ha akarjuk. Engem 2 éve, mióta középiskolás vagyok próbálnak lehúzni az osztálytársaim. Szeretem őket, jófejek, jól elvagyunk, meg minden, de nem hagyom, hogy magukkal ráncigáljanak a mélybe. A legjobb barátnőmmel mi vagyunk az osztályelsők, számtalanszor hallgattam, hogy stréberek vagyunk. Első évben zavart a dolog, második évben azt mondtam, nem érdekel, mit gondolnak, nekem fontos a jövőm, ezért tanulok. Sosem ócsároltam őket, amiért nem tanulnak, némelyikkel, akik közel állnak hozzám próbáltam beszélni, hogy ez így nem lesz jó és később megbánják, de ha ők nem akarnak tanulni, én nem tudok mit tenni. Tiszteletben tartom, hogy nekik most ez így jó, és nem szólok be nekik emiatt, és ezt is elvárhatnám tőlük, de ha már bbeszólogatnak, lesz*rom őket.

Tavaly elértem odáig, hogy lett önbizalmam. Rengeteg dolgozatot írtam meg úgy kilencedikben, hogy 'úristen, nagyon elrontottam, nem tudtam semmit stb.' és mégis legalább 3-as, de inkább 4-5-ös lett a dolgozat. Tizedikben eljutottam arra a szintre, hogy éreztem, melyik dolgozat sikerült jobban, és melyik rosszabbul. Volt olyan is, hogy mondtam barátnőmnek, na igen, ez ötös lesz, és tényleg ötös lett, de azt is tudtam, ha csak hármast írtam.


Velem mondjuk alapvetően sokat fordult a világ. Másképp látom a világot, egyáltalán nem volt önbizalmam más téren sem, nem értékeltem eléggé magamat, sőt. Ezen szerencsére sikerült változtatnom és azóta minden akadályt könnyebben veszek.

SZóval szerintem, ha valakinek reális képe van saját magáról, az nagyon sok mindenre képes lehet!

16/L

2011. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az osztálytársaiddal! Szerintem csak irigykednek és ezért rosszindulatúak. De a tanuláson nagyon sok dolog múlik. Például ezzel, hogy jól tanulsz, megalapozhatod a jövődet is. Én azt mondom, próbálj meg nem foglalkozni az osztálytársaid véleményével és igyekezz ugyanúgy tanulni, ahogy azelőtt!! Kitartás és a tanulási eredményeid meghozza a gyümölcsét!

21/N

2011. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
:D
2011. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
én honismeretből dogára nem tanultam semmit pedig valami 5 témából írtunk órán mindig figyeltem és szünetben EGYSZER átolvastam folyton azt mondogattam nyugi szandi menni fog jóra írod meg és láss csodát egyedül én írtam meg 5-ősre mikor nem is tanultam rá amikor meg láttam majdnem lefordultam a székről xD
2011. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te csak igyekezz és tedd meg, amire képes vagy. A pozitív gondolkodás és kitartás csak jóra vezethet. Te legalább törekszel, hogy elérj valamit és nem egy lógós hülyegyerek vagy, mint a többi.
2011. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lemaradt 14/L most megyek én is 8.-ba
2011. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is most megyek nyolcadikba... :D

hatodikba sorra hoztam hazafele a szar jegyeket matekból,mert soha nem ment a százalékszámítáás(elég gagyi tanár volt,és ezért nem kell lehurrogni)....félévkor hetedikbe megküzdöttem a mateknégyesért,de úgy hogy kéthetem volt hogy hármas szintről négyesre menjek,mert a suli legszigorúbb matektanárját kaptuk meg,és az addig nyúzott mindenkit amíg meg nem tanultuk..a második félévbe egyszer volt olyan hogy megkellett tanulni jó néhány szabályt...csak én tanultam meg..mindenki egyest kapott az osztályba,csak én kaptam ötöst..onnantól megnőtt matekból az önbizalmam (köszönhető volt a geometriás résznek is)....már lassan szomorú voltam ha négyest kaptam...majd eljött az év végi témazáró..minden benn volt!..amikor osztották kifele,gondoltam hogy biztos nagyon sz*r lett,már az ájulás kerülgetett az idegességtől..és láss csodát ötös lett a tz-m!csak egy picit rontottam(még a százalékszámításom is jó lett),azt hittem hogy csak álmodok....de most nagyon ideges vagyok,mert most nyolcadikba megkapjuk a hatodikos tanárunkat!(én amikor megtudtam,bejelentettem anyukámnak hogy én hármas leszek)!szóval te csak tanulj,hidd el meglesz a gyümölcse

2011. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!