Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szedi a Maltofer For...

Aki szedi a Maltofer For vas/folsav rágótablettát és a Vigantol 20000 NE/ml D vitamint cseppeket, az mennyit szed be belőlük naponta? Illetve ha a Vigantolból az előírtnál több lett csepegtetve (10 csepp mai nap) akkor nagy a baj?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az utóbbi túladagolása esetén kárt okozhat a magzatban.
2012. okt. 12. 18:12
 1/9 A kérdező kommentje:
A 10 csepp úgy jött össze,hogy a doki a kiskönyvembe azt írta heti 5 csepp,a receptre meg 1x10. Ezt a patikus is ráírta a dobozra.A kiskönyvemet meg most néztem meg..Azért kérdeztem akkor most melyik lehet a jó?
2012. okt. 12. 18:14
 2/9 A kérdező kommentje:
A Maltoferhez meg az van írva a kiskönyvbe,hogy 1X1,a recepten meg 2X1 volt.Abból eddig csak egyet vettem be ma.Köszönöm ha válaszoltok és kiigazodtok rajtam :)
2012. okt. 12. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak a maltoferhez tudok hozzászólni, nekem is a dobozra 2x1-eet írtak, de a doki direkt mondta, és be is írta a kiskönyvembe, hogy 1x1. Vigantolt a kislányomnak adok, napi 1 cseppet, egy alkalom miatt nem hiszem, hogy baj lehet, de most egy ideig ne szedd, kb. 1 héti. Úgy szedj mindent, ahogy a kiskönyvedben van írva!
2012. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Gravidát szedek, amiben 100% a D vitamin. A dokim tudja ezt, és ennek ellenére heti 3 csepp Vigantolt előírt. Hát... a védőnőm tegnap kiakadt, mikor meglátta, mondtam neki, én is olvastam, hogy veszélyes a túladagolás. Bevallom, nem eszem meg a heti 3 cseppet, inkább heti egy, esetleg két cseppet. A védőnő azt javasolta, hogy ha már nagyon fúr a lelkiismeret, akkor vegyek be egyet. Általában másodszorra tudok csak 1 cseppet kiengedni, előtte megy 2 vagy 3 is, de azt kiöntöm.
2012. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jaj istenem remélem nem csináltam nagy bajt! végül is nem méreg de.. akkor maradok a heti 5 cseppnél csak az a poén a receptet is a nődoki állította ki és azon is az van hogy 1x10.amúgy én a gravidát kihánytam igaz a terhességem elején.femibiont szedtem de mondta a doki hogy nem is kell lényegébe elég csak ezeket mert ezek a legfontosabbak a vas,a folsav,meg most télen d-vitamin.
2012. okt. 12. 20:40
 6/9 A kérdező kommentje:
nem lettem ugyan okosabb hogy mekkora bajt okozhattam vele de köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. okt. 12. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:

A gravidás vagyok.

Szerintem egyszeri alkalommal nem csináltál bajt.

Nekem is furán volt a receptre írva, a kiskönyvben viszont úgy, ahogy mondta a nőgyógyász.

2012. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Maltofert szedek és nekem napi 2 tablettát írtak elő, ennyi van a dobozra is írva.
2012. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm lányok :)
2012. okt. 14. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!