Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babámat este fürdés...

2 hónapos babámat este fürdés után még órákig képtelenség elaltatni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Este 8kor fürdetjük, aztán etetjük. Majd jön 3 óra szenvedés. Nem fáj a hasa, nem éhes, szomjas, tisztába van téve, ringatjuk, simogatjuk. Ha leteszem az ágyába sír, ha felveszem sír. Mindegy mit csinálok sír. Fürdés előtt 4-től fent van, szóval nem alussza túl magát. A hasa biztos nem fáj, mert nem húzogatja a lábát és nem rándul össze ha a hasára teszem a kezem.

Egyébként napközben magától alszik el az ágyában ha álmos, csak az estéink borzasztóak. Sírni pedig nem hagynám sokáig, mert szerintem ahhoz még kicsi. Volt valakinek hasonló problémája? Mit tennétek?


2009. nov. 11. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, sajna a megoldást én sem tudom, de nálunk is ez volt 3 hónapos koráig. Már azt hittük, örökre így marad.. de 3 hónapos korában egyszercsak jobb lett minden. Most már 1 éves, már rég volt... :) Tarts ki!
2009. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

fürdesd egy órával hamarabb,majd szopi és vidd be a szobába,sötétíts be,dúdolj neki ,meg tudod ilyenek...

Bocsi h leírtam de egy válasz is válasz és hátha hasznos,bár csak 7 ht múlva kezdem ezt a tortúrát:)

2009. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig hagynod kellene sírni,Ha szórakoztatod,akkor nem is fog elaludni.Semmi baja nem lesz ha sír,ez csak a mostani anyukák heppje.Néhány nap alatt sírás nélkül is elfog aludni.Amikor még csak 3 vagy 5 hónap volt a szülési szabadság,akkor sem dajkálhatták az anyukákak a babákat féléjszaka,mert másnap nem tudtak volna dolgozni.Már az első naptól hagyták sírni,és 3-4 nap után abba maradt a sírás,és átaludta az éjyzakát a baba.Ha dajkálod,akkor még hónapok múlva sem alszik el magától éjszaka.
2009. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Én sosem hagytam sírni, és nem azért, mert nem értek vele egyet, hanem egyszerűen valószínűleg gyenge az idegrendszerem, és 1 percnél tovább nem bírtam hallgatni, ezért mi felkapkodtuk állandóan. Anyukám állandóan mondta, hogy ennek majd meglesz a böjtje. Hát nem jött be (hálistennek), mert nem kell altatni, magától alszik a lányom, és jól alszik. De az első 3 hónap tényleg katasztrófa volt, állandóan kézben volt, vagy a mellkasunkon aludt.


Mindezek ellenére - ha lesz idegrendszerem hozzá - a második gyereknél lehet, h kipróbálom ezt a 3-4 éjszaka sírni hagyást... bár félek, nem fogom bírni. :((

2009. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt az oskori sanyargato modszert negyanyaink alkalmaztak:hagyd sirni a gyereket legalabb tagul a tudeje stb.A sirasnak mindig van oka es ezt ki kell talalni.Lehet melege van vagy egyszeruen nem almos,ha tapszeres lehet tul sokat evett?Minden esetre legyen egy kis feny a szobaban,setalsatok vele,kiprobalhatod a cumit esetleg vagy kinald egy kis teaval.De ra fogsz te jonni nemsokara az okra.
2009. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem idővel tényleg kinövi. Sajnos én sem tudom a sírását hallgatni :(
2009. nov. 11. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez volt, két hónapos a kisfiam.Mi hatkor fürdetjük, és mára eljutottunk odáig, hogy fél 9-kor elalszik minden nap.Szerintem hozd előrébb a fürdetést. Nálunk úgy néz ki, hogy megfürdik, áthozom a mi szobánkba, és negyed kilencig szinte folyamatosan cicin van.Eszeget, pihenget, többször büfizünk.Aztán amikor látom, hogy olyan álmos, hogy kettőig nem lát, átviszem a szobájába, be a hálózsákba és már alszik is három óra 20 percig.Ez már így megy három hete.Szerintem annyira későn van a fürdetés, hogy addigra átesik a holtponton, és azért nyűgös, azért nem tud elaludni.

2009. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsónak. Köszi, de sajnos az apukája fél 8 körül ér haza és csak vele az igazi a fürdés a picinek :)
2009. nov. 12. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a kozbeszolasert,azert a hat ora egy kicsit korai,nalunk otkor jon apuci haza,ugy alakitom a dolgokat hogy hatkor megszoptatom es nyolckotr ,furdes utan is.Es meg egy lenyeges dolog:minnel jobban akarjuk altatni annal eberebb,ezt a babak megerzik.
2009. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!