Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt lehet hagyni?

Ezt lehet hagyni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, és kezdi magát felhúzni állásba egyre sűrűbben, ahol csak lehet. Kiságyban, ágy szélén, széknél, stb. Tudom, hogy az üléssel kapcsolatban azt szokták mondani, hogy amíg magától nem ül, nem szabad hagyni, de az állással is így van? Nem lesz baja, ha hagyom álldogálni, ha már felhúzta magát? Az üléssel nincs gond amúgy, szépen ül már.
2013. okt. 21. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed értelmetlen!!

Hanem hagyod álldogálni, akkor még is szerinted hogy tanul meg járni?Minden baba így kezdi a járás tanulást..oda mászik bármihez, és felhúzza magát..után elkezd bútorok mellett lépegetni, utána pedig bútorok között próbálkozik.

2013. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bármit csinálhat, amit magától csinál

ülni is ülhet, ültetni nem szabad

állni is állhat magától, fel is húzhatja magát, ez teljesen rendben van, ami tilos, az az állítgatás, tehát kívülről belenyúlni a folyamatba

2013. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felhúzza magát, az már bőven állás, támaszték nélkül csak hónapok múlva fog megállni. :)
2013. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, köszönöm a választ.
2013. okt. 21. 18:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Lekötöd a földre? :D A fiam 6,5 hónaposan állt fel.
2013. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislánya is korán állt fel, 7 hónaposan. Mo9ndta neki a védőnő, hogy még ne hagyja, mert nem tesz jót neki, görbül a gerince. Vigye olyan helyre, ahol nem tud megkapaszkodni könnyen, hogy ne tudjon felállni. Így a baba a nappali közepére került. Persze megakadályozni nem lehet, de az esélyt csökkenteni igen.


Nekem 8 hónapos volt a gyerek, de ugyanezt mondta egy gyógytornász ismerős, hogy ne hagyjam, hogy álljon, olyan helyre tegyem, ahol kevés a kapaszkodó.

2013. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmire gondoltam én is.. hogy nem túl korai-e, nem árt-e neki.. csak hát ő már négykézláb simán közlekedik, és előbb-utóbb olyan helyre ér, ahol fel tud kapaszkodni. Állandóan meg nem ülhetek mellette.. sokszor a kiságyában is az a látvány fogad reggel, hogy ott álldogál :)
2013. okt. 23. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!