Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves a kisfiam és nagyon...

1éves a kisfiam és nagyon féltékeny. Meddig lesz ez így? Ha az apukájával átöleljük egymást vagy csak megfogjuk egymás kezét, már jön is oda és tolja el apát.

Figyelt kérdés
Bár a férjem nem mondja, de biztos rosszul esik neki. Ha engem nem lát, akkor elvan apukával is, de mihelyt meglát már vége mindennek és csak én vagyok.
2009. nov. 12. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor ellöki apa kezét, akkor öleljétek meg őt mind a ketten !

talán akkor azt fogja érezni, anyának ő is fontos nem csak apa épp abban a pillanatban.

2009. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!Nem tudom segít-e, de mi így oldottuk meg: Először még megijedtünk a viselkedésétől,de aztán utána néztem a dolognak...Amíg magzatok, a testük "lelkük" egy az anyáéval.Születésük után viszont csak a testük válik el az anyától, a "lelkük" még az anyuban marad egy darabig.Úgy érzékelik a világot ahogyan anyu.Ezért van hogy mindenkinél előbb érzik anya bánatát,vagy örömét.Nagyon sokáig az anya egy tükör a világra....de hol az apu? Az apáknak agyon komolyan kell dolgozniuk hogy kapcsolatot építsenek ki a picivel(etetés,esti játék,birkózás,séták anyu nélkül)még nehezebb férfiként megérteni hogy a baba bármelyik közeli családtaggal "elvan" egy darabig, de hogy kapocs fejlődjön ki ahhoz testi kontaktus is kell(közös fürdőzés pl.) .Máskülönben nem érti majd a pici az apukája "szerepét".Csak azt látja hogy anyu mosolyog és hozzáér,de miért?A babák amit nem értenek meg személyiségüktől függően lereagálják és ha az apa szerepe nem tisztázott a baba előtt ,akkor természetesen riválist lát benne, hiszen ők még nem tudnak szerelem és szeretet között különbséget tenni....ez biztos fárasztó volt.Elnézést...én valahogy így látom és láttam a kicsim viselkedését akkoriban.Talán van értelme. A párom minden este ahogy hazajött a melóból, ledobta a gönceit és egy szál gatyában nekiállt játszani a picivel.10 hónapos volt mikor ő is elkezdte ezeket a féltékenykedéseket.Megetette, aztán pancsoltak együtt egy nagyot.Egy évesen már bújt hozzá a kicsim.Másfél évesen ha birkózott anya és apa ,ő ugrált körülöttünk és kiabálva kérte hogy őt is vegyük be...de a vége fele csak apa és a baba volt játékban.

Köszi a türelmet :-)

2009. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!