Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vízszintben miért nem alszik...

Vízszintben miért nem alszik el a fiam?

Figyelt kérdés

Csak ölben, fejét emelve.

Hogyan lehet leszoktatni arról hogy ölben aludjon?

Ő csak ölben alszik el, fél órát kb ölben van mire elalszik nagy nehezen,aztán mire alányúlok felállok vele kis ágyhoz érek beteszem a kiságyba épp csak leteszem már fel is ébred 1 percen belül és torkaszakadtából ordít.

Ezt el játszuk sokszor, mire alszik félóra órát a kiságyba.

Mindig nyög, fészkelődik, helyezkedne,cumit se fogadja el.

Soha még nem volt olyan hogy etetés, pelenkázás után , amikor ébren van és nézelődés után aludt volna el a kiságyban egyedül.

Vagy alszik, vagy sír naponta kb olyan fél órát nézelődik el csak 2és fél -3 óránként eszik.

Van mikor két etetés között nem alszik egyéntalán, aludna de nem bír.

Fél óra - órát szokott aludni a többit mind kézben tölti.



2013. okt. 22. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Fáj a hasa,hozzá van szoktatva,hogy kézben altatod.
2013. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert ehhez szoktattad. Tedd be az ágyába, és hagyd ott, akkor is ha ordít. Pár nap alatt elalszik majd az ágyában is.
2013. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ölbe aludt el amíg szopizott. Ha elalszik nem szabad egyből letenni, mert még nem alszik mélyen. Kb 20 percet (volt hogy 30) vártam és akkor tettem le, aludt tovább békésen. Ha előbb raktam le akkor nekem is felkelt. Addig vártam míg keze lába nem lógott mint egy kis rongybabáé :), és a másik szobából jövő zajokra sem reagált már.

Amióta tápszerezik az ágyba altatom a tápival, ha elég álmos elviszem aludni, megissza a tápit aztán cumit dugok a szájába és alszik is. Közben a takaróját gyűrögeti az arcába így alszik el.Próbálj adni neki cumit, vagypelust esetleg kistakarót gyűrögetni. Hátha....

Sok sikert! :)

2013. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

én is ölben altatom el, ahogy az utolsó írta, kb. 20-30 percig ringatom, amig mély álomba nem kerül. Ekkor le lehet úgy rakni, hogy ne ébredjen fel.

Annyira nem tartom rossz dolognak, nem teher számomra, de azért én is szeretném természetesen, ha magától el tudna aludni (14 hetes).


Kedves utolsó - az én babám is tápszeres. Azt írod, hogy a kiságyban eszi meg a tápszerét. Mekkora a babád? ilyenkor fekve eteted? Még soha nem mertem azt kipróbálni, hogy fekve etessem. Úgy értem a karomban azért mindig feljebb van a fejecskéje mikor etetem, mert félek, hogy félrenyel.

2013. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is volt már mikor fekve etettem, mert láttam rajta hogy csukja még a szemét de viszont éhes és azért nem tud aludni.

De mivel utána nincsen büfiztetve nekem fél óra -óra múlva felébredt , gondolom mert feszítette a hasát a büfi, vagy mert sokáig nem tud egy pózban aludni.

Én azt vettem észre hogy van mikor a büfi kiveszi az álmot a szeméből, és olyankor kinyítódik a szeme nagyra és másfél óráig sem alszik el a karomban sem éjjel.

Van mikor feszeng , nyomja ki a kezemből magát, a fejét hátra nyomja , félek hogy már a nyaka el van deformálódva mert nem mindig tudja magát lazán tartani még 1 hónapos sincsen de stabilan tartja emeli a fejét, (3nap múlva lesz 1 hónapos) Most jelenleg már nem bírtam vele a kezemben is feszítette magát ezért fogtam felöltöztettem és kivittem a babakocsiba.

Kb 5-10 percenként nyöszörög szerintem nem alszik vagy csak nem mélyen amikor tologatva van akkor elhallgat újabb 5-10 percre.

2 baba kocsink van az egyik nagy széles víz szintesben is lehet dönteni, amit általában kiruccanáskor szoktunk használni.

A másik Tescos babakocsi kicsi keskeny és nem lehet teljesen vízszintbe dönteni 5 cm -el magasabb a fej része és látszik hogy a lábával támassza ki magát mert már lentebb nem tud csúszni a láb védőtől.

1 szer aludt benne csak jót ,sokat.

Az én gyermekem 2 órahosszánál többet soha nem alszik egyfolytában.

2013. okt. 22. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Most olvasom, h még csak egy hónapos a babad... Ennyi idosen az én babám sem aludt többet. Éjjel 3 óránként kelt enni, ami etetessel és altatassal együtt kb 1,5 órát vett igénybe, vagyis 1,5 órát aludt lényegében a kettő között. Iszonyatosan kimerítő volt, őszintén szólva az első 8 hetet nem kezdeném újra! :-)

Az én babám sokáig nappal is csak 20 percet aludt, mondjuk 2x.

Úgy két hete kezdett hosszabbakat aludni nappal. Tegnap pl 3 órát aludt egy huzamban. És most már egyre kevesebbet kell ringatnom ahhoz h hosszan aludjon.

Szóval szerintem változni fog ez a te babaddal is, csak türelem!!! :-)

4-es voltam

2013. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De már teljesen felszokott ölbe nem hajlandó egyedül elaludni sőt feküdni sem, egész nap a kezembe kell tartogatnom hogy ne sírjon.
2013. okt. 23. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!