Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy elindul egy...

Lehetséges, hogy elindul egy éves korára?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hós múlt. Kb. egy hete álldogál már kapaszkodás nélkül, igaz nem sokáig, közben tapsol. Tegnap már próbálkozott az egy helyben felállással magától, és van, hogy sikerül is. Múlt hét pénteken megtett 3-4 lépést, de azóta semmi, inkább leül, ha nem biztos magában. Tudom ráér még, csak olyan izgalmas ez az egész, és várja az ember, hogy na talán most sikerül, de akkor sincs baj ha nem. Kíváncsi vagyok, hogy egy éves korára (addig még van 3 hét) sikerül-e elindulnia...szerintetek?
2013. okt. 22. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, ha azt nézzük, hogy a legtöbb baba a felállás és az elindulás közt több hónapig még fejlődik.

Bár minden gyerek egyedi, így sosem lehet tudni.

2013. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom 8 hósan állt fel.1éves múlt 2 hete már és még mindig kapaszkodik legalább fél kézzel.Néha megállt már fél percre magába,de amint feltünt ez neki,vissza is kapaszkodott.Nem lehet tudni mikor indul el,minden baba más.Hugom 5,5hósan állt fel,8hósan már ment.Én csak másfél évesen mentem.
2013. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, elindulhat. Nekem mindkét fiamnál úgy történt, hogy 3-4 önálló lépés, aztán 7-8, aztán egyre több, végül már csak akkor másztak, amikor nem volt miben felállni. Tehát náluk az egy helyben, önállóan felállás később jött, mint a járás. Mindketten 10 hónaposan léptek először önállóan, a nagyobb 10,5 hósan járt, 11,5 hónaposan állt fel kapaszkodás nélkül, a kisebb 11 hónaposan járt és 11,5 hónaposan állt fel egy helyben, önállóan. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, mennyi idő telik el kb. 1-1 mozgásfejlődés között.
2013. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam pénteken lesz 1 éves, de már 1 hónapja agától megy. Nála úgy volt,hogy 6,5 hónaposan feláll a kiságyban. Aztán kúszott. 8,5 hónaposan kezdett el mászni rendesen. Utána felállt már mindenhol és a bútorok mentén lépegetett. Aztán már csak a fal mellett támaszkodott. 10 hósan megtett pár lépést magától. Rá 4 hétre indult el rendesen. Azóta nincs megállás.

Nem mindenki egyforma.

2013. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van esély rá. Kislányom, amikor még csak pár lépést tett meg egyedül, rá pár napra elindult.
2013. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Amúgy nálunk a felállástól az elindulásig 2,5 hónap telt el, de minden baba máshogy fejlődik.
2013. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!