Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond, ha nem duplázza...

Nagy gond, ha nem duplázza meg a születési súlyát fél éves korára?

Figyelt kérdés

Kislányom most öt és fél hónapos és 4160 grammal született, de most még csak 6940gramm. Alig eszik mostanában a fogzás és a meleg miatt, csak anyatejes, de még két hét alatt tuti nem szed fel annyit. Másnál is van hasonló tendencia?

Védőnő szerint nem gond mert elég vicces szerinte fél évesen több mint nyolc kilósan...


2013. aug. 7. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a hosszától is függ, de nem tudom, nekem fél éve született az első gyermekem.

A tiéd elég nagy súllyal, szóval szerintem ez is lehet az oka, hogy nem duplázza meg.

Az én kislányom 3520g-mal született és fél évesen 7440 g volt, szóval nekem megduplázta, a hossza meg 70 cm (a születése: 53cm).

Ha egészséges a kicsid, nem kell aggódni. A súlygyarapodást sok minden befolyásolhatja, és nyilván fogzás miatt, meg emiatt a hőség miatt akár stagnálhat is.

Ha valamire rájöttem, mióta szültem, az az, hogy el kell felejteni a "nagykönyvet" sok esetben. Az csak egy jó iránymutatás. De minden baba más és más.

2013. aug. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy súllyal született, ezért lehet, hogy nem gond, bár elég messze van a duplázástól. Az én fiam 3900 grammal és 55 cm-el született, fél évesen 9 kg és 72 cm volt, mégsem nevezte senki viccesnek egyébként. A babák nem egyformák, az fiam hízása is lelassult később.
2013. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Nálunk a gyerekorvos és a védőnő nagyon figyeltek erre a dologra,havonta jártunk súlymérésre 1 éves koráig,ő is csak anyatejes volt 6 hónapig,4050 grammal született és 51 centivel, a 6 hós státuszon 8100 gramm volt.Tankönyv szerint duplázta a súlyát.Aztán lelassult a súlyfejlődése,1 évesen csak 9600 gramm volt,most 10 kiló és 16 hónapos.A gyerekorvos szerint teljesen normális most a súlya.Nekem anno azt mondták,hogy ha nyugodt,kiegyensúlyozott baba,akkor nincsen gond.Bár lehet,hogy már kevés neki az anyatej,mennyit és milyen gyakran szopik egyébként?Egyébként tényleg "elvárás" az hogy duplázza meg a születési súlyát fél éves korára,és egy évesen pedig háromszorozza azt.A védőnőd meg ezek szerint nem tudom,mit tanult a főiskolán,ha viccesnek találja,ha egy 6 hónapos 8 kiló....Nekem anno az idősebb lányom 4330 grammal született,6 hónaposan 8700 gramm volt.Szerintem nincsen ott gond,tényleg lehet a meleg miatt van,meg a fogzás is közrejátszik,hogy nem hízott annyit,az én lányom se nagyon eszik mostanában.A gyerekorvos majd megmondja,hogy szerinte is rendben van-e ez így.vagy lassan be kell vezetni már mást is az étrendbe az anyatej mellé :-) Egy szülésznő
2013. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gyerekorvosnál kérdezz rá.Ha egyébként jó kedéjű,kiegyensúlyozott nagy gond nem lehet.Valószínű javasolni fogja h kezdjétek el hozzátáplálni.Egyébként is időszerű lesz lassan :)
2013. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én lányomra se mondta senki,hogy jaj de vicces,pedig ő fél évesen 8420gramm volt és 3400-al született...Bár tény,hogy ő 74centi volt akkor kb.
2013. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam a második gyerkocom nem duplazta meg a súlyát fel éves korára, én izgultam, hogy mit fog szólni az orvos! A doktornő es a védőnő is azt mondták, hogy minden oké, es nem mindegyik baba duplazza meg a súlyát. Lányom 3460g született es fel évesen 6580g volt! Màr egy éves múlt, es minden rendben vele, nem nagy gyerek, ennyi!
2013. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a súly duplázás az átlagos súlyú babákra vonatkozik. És még az ő esetükben sem szentírás. Egy 4 kiló feletti baba nem átlagos, hanem nagy méretű, neki nem kell dupláznia. Egy csomó baba 1 évesen 8-9 kiló, és teljesen normális, átlagos. Szóval szerintem nincs miért aggódnod.
2013. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat. Én is arra gondoltam hogy a meleg meg a fogzás megviseli. Már kint van neki egy foga a másikkal szenvedünk most egy kicsit. Amúgy kiegyensúlyozott nyugodt baba alszik rendesen, csak nem szopizik annyit mint eddig, és most a súlya is alig alig növekszik. Ami a hosszát illeti 53 cm-el született és most 67 cm, szóval ez sem mondható valami hosszúnak. Nem tudom miért nem dupláz :) Elég az hozzá, hogy ő havonta is csak a minimumot szedte magára, pedig azt mondták eleinte nagyon sok kaja kell majd neki mert nagy súlyú baba....
2013. aug. 7. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!