Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok bundáskenyeret a...

Adhatok bundáskenyeret a fiamnak? Tojás fehérje is lehet benne? Hétfőn lesz 1 éves

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz,csak ne sokat.Bár eléggé zsíros étel.
2013. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tojást nyugodtan bevezetheted, már adhatod neki.

Jó alaposan itasd le az olajat, 2-3 falattal próbálkozzatok, nehogy a sok zsiradék odavágjon a pocakjának.

2013. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset adj először, mert az én kisfiamnak néhány pici falattól is allergiás reakciója lett, vinni kellett az ügyeletre annak idején. Vörös lett a szeme, feldagadt a fél arca, folyt az orra :(.

11 hónapos volt akkor.

A tojást inkább keményre főtt formájában célszerű bevezetni, mert a rántotta ugye nincs nagyon megfőve.

Az eset után néhány héttel a gyerekorvos tanácsára keményre főtt tojást kellett adni neki (tesztelni, hogy attól is lesz-e baja), és nem volt tőle semmi (a 15 hós oltás miatt is fontos volt tudni).

Most lesz két éves, és én a múlt héten mertem neki először egy kis bundáskenyeret adni, de szerencsére nem lett baja.

Én azóta mindenkit óva intek a tojásrántottától, bár lehet butaság, de mi így jártunk sajna.

Pedig a főtt tojástól semmi baja nem volt.

Bocsi, ha hosszú lett, csak egy jó tanácsnak szántam :).

2013. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a védőke, hogy 2 éves korig ne nagyon egyen a gyerek tojásos dolgot. Nem értem miért, az én gyerekkoromban már 1 évesen ettük azt, amit szüleink, mégis egészségesen felnőttünk.

A mai világban a gyerekek mind ilyen érzékenyek lennének tejre, tojásra? Még ugyan csak 9 hósak vagyunk, de nem hiszem, hogy nagy baja lenne egy 1 évesnek a bundikenyértől :)

2013. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én védőnő vagyok, de még annak idején jó pár évvel ezelőtt úgy tanultuk, hogy 8 hós kortól lehet adni a főtt tojás sárgáját, egy éves kortól pedig már fehérjét is. Ez az ajánlás tudtommal nem változott, szóval 1 éves kortól már nyugodtan lehet adni a tojásos ételeket.

Az én fiam mondjuk a főtt tojást utálja (a rakott krumplit se eszi meg emiatt), viszont a bundás kenyeret imádja, azt már sokszor evett 1 éves kora óta, most 2 éves. Rántottát csak pár alkalommal, mert azt ritkán csinálok.

Viszont tényleg elég olajos és laktató is. Volt, hogy reggelire megevett 2 kisebb bundás kenyeret, és délben alig evett az ebédből.

Első alkalommal persze csak pár falatot adj neki, hogy mi a reakció, ízlik-e egyáltalán neki, és nem bántja-e a pocakját, vagy nem lesz-e kiütése vagy egyéb tőle.

2013. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 11 hónaposan adtam, fehérje is volt benne, nagyon ízlett neki. De előtte már bevezettem a tojást főtt tojással, süteményekkel. Úgyhogy ha először kap tojást, óvatosan. De ha nem lesz allergiás reakció, akkor mehet.
2013. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DeAnn ***** válasza:
én simán adnék neki. ha nem is akarnék, akkor is követelné :) persze nem sokat kap, mert eléggé megülheti a kis pociját.
2013. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!