Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá 1 éves gyerekem...

Hogy vegyem rá 1 éves gyerekem az ivásra? Másnak is van olyan gyereke, aki szinte semmit sem iszik?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve. Kislányom egész nap nem hajlandó inni. Egész nap 0,5 dl vizet hajlandó meginni. Elveim félredobva próbáltam már mindent, teát, gyümölcslevet, cumiból, poharból, szívószállal, itatópoharakból, mindenből.nagyon félek, hogy nehogy baja legyen, emiatt minden étkezéskor kanállal kis narancslevet kap. A fél decin kívül tápszert sem hajlandó inni, csak az esti alváskor egy decit.

Segítsetek légyszi, mit csináljak?


2013. okt. 24. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen 14 hónaposan. Legalább ő a tápszert megissza reggel-este de azon kívül semmit! Mindent próbáltam én is de nem iszik. Se tea, se víz, se tej, se gyümölcslé semmit. Csak azért adom neki a tápszert hogy folyadékot igyon, ha inná a tejet azt kapná de egyszerüen örülök hogy abból megiszik reggel-este 2,5dl.
2013. okt. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azon a nyáron, amikor az 1-et töltötte, az én fiam sem ivott. Egyszerűen nem volt hajlandó. Kértem, könyörögtem, fenyegetőztem, aztán ahogy Te is írod, elveim félredobva még üdítővel is próbálkoztam, de semmi. Reggel-este tápszer, plusz délben a leves, és ennyi. Elvittem orvoshoz, mert tényleg rettegtem, hogy a nyári forróságban nehogy valami baja legyen, és a doki azt mondta, hogy amíg megissza a tápszert, lemegy egy kis leves és gyümölcsöt (Minden nap tízórai/uzsonna.) is

eszik, addig nem lesz gond.

Így is lett. Már nem emlékszem pontosan, hogy mikor, de azon az őszön szépen elkezdett "újra" inni.

2013. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem iszik nagyon a kicsi többet.És a tápszer sincs már neki,reggelre 2-3deci tej,napközben 2-3deci viz vagy tea és ennyi.Nem kell eröltetni,ha nem kéri,nem kéri,de bele úgyse tudod diktálni...
2013. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Azért az Nálatok 4-6 deci, szemben a mi 1,5 decinkkel, amiben a tápszer is benne van.

Köszi a válaszokat. Lehet hogy elviszem én is orvoshoz. Mondjuk nem mintha az orvos ra tudná venninaz ivasra.

2013. okt. 24. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyanígy volt, nem ivott vizet még a cukrozott teát sem, aztán vettem ezt a szentkirályi gyümölcslevet meg a dm-ben is van sajátmárkás almalé és azt adtam, hígitva persze vízzel, bár akkor úgy 7-8 hós volt, aztán egyre inkább vizeztem és már meg is issza a vizet. tápszert az enyém sem nagyon issza, miután elmúlt 12 hós, hiába próbáltam minden félét, izesítettet 12+tejitalt, így végül a tejbe rakok kakaót, biztos nem a legjobb, de úgy valamennyi lecsúszik, bár abból sem túl sok.

Amúgy ha izlik a narancslé add azt, max higitod valamennyire.

2013. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!