Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komolyan mondom öregnek érzem...

Komolyan mondom öregnek érzem magam 22 évesen mert még nincs gyerekem. Akiket ismerek azoknak van már vagy 1 vagy 2 gyereke. Rendesen féltékeny vagyok rájuk mert nekkik van és nekem nincs. Normális ez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

igen normális:)

hát akkor képzelj el engem 32 évesen első babásan ahogy ültem a terhesgondozóba a sok tini között:(

2012. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
lehet "régimódi" vagyok de én úgy gondoltam ezt az egész babavállalást hogy találok valami munkát majd esküvő és aztán gyerek :) (nem tagadom titokban én is vágyok egy babára csak aztán mindig az ugrik be hogy miből fogjuk eltartani meg ilyenek)
2012. máj. 4. 17:33
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Te gondolkodsz jól!

Munka, esküvő, lakás, utána jöjjön a babó.

:)

2012. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen igazad van! Bár nekem az esküvő része (még)nem jött össze!:)))

Én is vágytam ennyi idősen gyerekre,főleg hogy az unokahúgom 17évesen szült. De csak 27évesen találtam meg azt a férfit aki az "igazi" lett. Nem akartam gyereket apa nélkül. Így is csak 30évesen szültem,szóval nem siettem sehová!:-)

Amúgy is elég megfontolt típus vagyok.

2012. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Én pont fordítva vagyok ezzel. 26 évesen csak 35 40 év körüli nőkkel ültem a genetikai uh-on meg a magánrendelésen. Ja, mikor kiderült hogy második gyerekemet várom mindenki csak hüledezett.
2012. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
15 vagyok és imádom a gyerkőcöket :) alig várom, hogy nekem is legyen 1 picinyem :) de addig még eltelik durva 12 év :)
2012. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
ha te 22 evesen oregnek erzed magad akkor veled van a baj..
2012. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
miért érzed öregnek magad?pont fiatalnak kéne,mert te még bulizol,pasizol,"felelotlenul"elhetsz..nem tudom amúgy,én 24 évesen szultem,ismerősök között én vagyok a legfiatalabb anyuka
2012. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagy öreg.

Én az elsőt 21 évesen a negyediket 33 évesen szültem.Most 35 vagyok.Sokan csak 40 év felett szülik az első gyereküket.

2012. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

Két dolog:


1. Hogy a fenébe lennél öreg?! :D És milyen 22 évesek vannak körülötted?! :)))


2. Én 24 éves leszek hamarosan, 39 hetes várandós. MINDENKÉPP diploma előtt akartam gyermeket, mert az én szakmámban a klinikai szakképzésemet fel kell függesztenem, ha gyermeket akarok, azaz hatalmas hátrányom lenne, ha 27-28 évesen szeretnék szülni. Ezért mi mostanra szerettük volna időzíteni az első babát, abszolút tervezetten jött. Senki nincs a környezetemben, közeli ismerősök között, akinek van gyermeke.

Kétféle reakció van:


- A terhesgondozáson: 23 éves?!?! Biztosan becsúszott... Majd a kiskönyvemet kézbe véve (ebben benne van a leendő szülök neve, kora, foglalkozása): jaaaaj, látom a férje orvos, az úgy egészen más... /Valóban orvos, és? Ha egy autószerelő akar babát a feleségével 23 évesen, kinek mi köze hozzá? A férjem 28, abszolút tökéletes korban, ráadásul azon a klinikán, ahol a terhesgondozás van, ilyenkor mindig nagyon szégyellik, hogy jaj, hát igen, végül is szép kor ez a babához. No, mindegy./

-2. reakció: nem akartál még élni? Miért, gyerekkel vége mindennek? Ha én nem bulizni akarok, hanem családot?



Amire célozni szeretnék: azért nem annyira ördögtől való dolog fiatalon szülni, de mindenki kizárólag maga tudja, hogy hogyan szeretné rendezni az életét. Én ezt a kort érzem ideálisnak HA (!!!!!!) a megfelelő háttér, a megfelelő pár rendelkezésre áll, és ilyen irányú vágy is van. Neked is lesz hidd el, és nincs miért féltékenykedned, rengeteg időd van még.


Nnnna, csak azt akarom megcáfolni, hogy a klasszikus tanulás-munka-baba modell mindenképp követendő.


Szép napot mindenkinek!

2012. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!