Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincsenek szokásai hathósomnak...

Nincsenek szokásai hathósomnak? Ti képesek vagytok/voltatok behatárolni hasonló korú babátokat?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
??? Mit jelent az, hogy behatárolni egy hat hónapos babát? Milyen szokásokat szeretnél tőle elvárni?
2013. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne volnának... alvási szokások,evési szokások, hangja milyen amikor éhes,amikor unatkozik,stb.

Vagy milyen szokásokra gondolsz??

2013. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem írta ki a magyarázator, pill. és pótolom.
2013. okt. 24. 21:15
 4/8 A kérdező kommentje:
nem tudom elmondani róla h. jó vagy rossz alvó, mert hol jól alszik napközben, hol nagyon keveset. van mikor szívesen eszi xy kaját, máskor elsírja magát tőle. hol barátkozó és mosolygós, de van mikir elsírja magát ugyan attól az arctól, akire tegnap még nagyokat nevetett. eddig imádta vacsira a sinlacit, most a száját sem hajlandó kinyitni rá. eddig jó alvó volt éjjel, most óránként felsír... és sorolhatnám. sok anyuka mondja el babájáról, h. pl. zsuzsika jó alvó, de rosz evő, nyílt, barátkozó baba. én nem tudom így behatárolni.
2013. okt. 24. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben a korban rengeteget változnak, természetes, hogy mire megszokunk valamit, kitalálnak vmi újat :)


Pár hónapja még ezt írtam volna, sírós, nyughatatlan, botrányosan nem alvó, de remélem, ezt már kinőtte :) Mostmár viszont 7 hónapos múlt a kisfiam, és én így tudnám jellemezni őt: viszonylag rossz alvó, bár mióta nem óránként kel, nem panaszkodok (annyira) a 2-3 alkalomra, barátságos, társaságkedvelő, mosolygós, ügyes mozgású kis zabagép :) De neki is vannak napjai, amikor morcosan néz egy idegenre, de hát mi se vagyunk mindig ugyanolyanok.

2013. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mostmár értem. Megijesztenek a változások. Az enyém 16 hós, és 7-8 hónapos korában jöttem rá, hogy itt egy dolog állandó: a változás. Volt olyan hónapunk, amikor szinte végigaludta az éjszakákat (5.,8.,11. hónap) és volt olyan, amikor szinte óránként volt fent (6.,7.,9. hónap). Általában jó evő, de a 10. hónapban ennyira nem volt étvágya, hogy még fogyott is! Az idegenekkel barátságos volt egészen a szeparációs szorongásig (7-8. hó). Mostmár azt mondom így közel a 1,5 évhez, hogy látom, hogy ő milyen, hogy viselkedik adott helyzetekben és értem azt is, hogy miért. Most is van sok változás, de korántsem annyi, mint az első évben. Kitartás és türelem :)
2013. okt. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a második lányom volt ilyen kb 10 hós koráig, nem lehetett vele semmit tervezni, mert volt, hogy negyedórát aludt utána másnap meg 2 órát aludta napközben. Utólag tudom, hogy a foga jött neki nagyon masszívan kicsi korától, mert most ezt akkor csinálja, ha jön a foga, hogy nem alszik rendesen, és ordít napközben, és éjjel is, ha felkel. Kb 10 hós kora után állt be nála egy rendszer. A fürdetés születésétől kezdve 8 kor volt, de más nem volt rendszeres 10 hós koráig. Onnantól viszont valahogy beállít magától minden, mert szerintem ott kicsit megnyugodott a foga. Addig csak pár napos rendszerek voltak, utána már le lehetett rakni délben és aludt 2 órát, megváltás volt... Most 1, 5 éves múlt és most megint tiszta dili az életünk mert két foga jön nagyon... De most legalább már tudom miért van, és volt a gond, így jobban tudok rajta segíteni. Most sokat játszunk napközben, és délig mindig kihúzom a napját, még ha hulla is, hogy tudjon aludni, hogy elég hulla legyen. Akkor alszik most legalább órát, után sajnos megkel a fogfájásra. Éjszaka horror. A kedve és az, hogy hogyan viszonyul másokhoz még most alakult ki, mert az nagyon változik ilyen korban is... Minden szépen lassan beáll majd, türelem, még nagyon picike.
2013. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen kedves utolsó, sokat segítettél,nálunk is a foga lehet az alvás megrontója. már kettő kint van, most talán 4 is jön egyszerre.
2013. okt. 28. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!