Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos babáknak hogyan...

8,5 hónapos babáknak hogyan készítitek a főzelékeket?

Figyelt kérdés
8,5 hónapos ikreim vannak. Természetesen esznek már főzeléket hússal. Mostanában a bolti üvegeset adom, de csináltam már én is Nekik régebben. Akkor csak úgy, hogy pl sárgarépát krumplival megfőztem és botmixerrel összeturmixoltam, vagy a főzőlevével vagy tápszerrel. Ebben a korban hogy kell a főzelékeket készíteni, mehet-e valami fűszer, stb? Ötleteket is kérnék, hogy mit lehet Nekik főzni. A húst azt úgy csinálom, hogy megfőzőm, ledarálom és kis adagokban, amennyi egy étkezéshez kell, elteszem a fagyasztóba. Amikor turmixolnám akkor beleteszem a húst is (előtte kiolvad egy-két óra alatt) és úgy lesz kész.
2009. nov. 13. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mehet egy csipetnyi só, olajjal és lisztel már lehet neki rántást. Már nem nagyon kell mixelni, elég ha apróra összetöröd. Az enyém nem eszi meg amit csinálok, úgyhogy ő üvegeset eszik.
2009. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lisztet már lehet? Én még a babapiskótát a tízórai gyümölcsbe is csak a napokban mertem adni, mert abban is van liszt.. Nem tudom mennyire kell betartani a mostanában annyi helyen hangoztatott gluténmentes étrendet.. Persze én is szeretném, ha már ehetnének ilyeneket.. csak nem nagyon mertem eddig...
2009. nov. 13. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Turmixolás, sűrítésnek krumpli (nem liszt), pici olívaolaj és csirkehús, de az nem minden nap.
2009. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta a lisztet. Nem kell bele sok, csak kicsike.
2009. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiaim 8 hónaposak, én minden nap főzök Nekik, mert nem igazán szeretik az üvegeset. Végig kóstoltunk már mindent, ami a koruknak megfelel, és azokat kombinálva adom Nekik.

A glutént 6,5 hónapos korukban vezettem be Milupa 7 gabonás pehely volt, amit kaptak. Vettem durum lisztből készült tésztát, amiben nincs tojás. Van, hogy krumpli helyett rizst esznek. Most kezdjük a tejterméket, de ha eljutunk a tejfölig, utána már rendesen habarni fogom az ételüket.


Fűszerek: kevés só, kapor, őrölt köménymag, fokhagyma, paradicsomos krumplihoz cukor.

Írok néhány receptet:


1. Sütőtököt megfőzök, vagy sütök, leturmixolom túróval. Imádják, és én is :) Néha a főzés végén teszek bele 1 almát is.

2. Cukkini+krumpli+csirkehús

3. Zöldborsó+krumpli+sárgarépa+csirkehús

4. Paradicsom (héj és mag nélkül)+krumpli+csirkehús

5. Cékla+krumpli+csirkehús

6. Főzőtök+karfiol+csirkehús

7. Brokkoli+karfiol+sárgarépa+krumpli+csirkehús

8. Cukkini+rizs+paradicsom+csirkehús

9. Zöldbab+krumpli+csirkehús (kapor, só, fokhagyma és kömény teszi igazán finommá)


Üvegesből megeszik a Gesztenyepürét csirkehússal, a Sonkás tésztát paradicsommal, Marhahús zöldséges rizs


Remélem, tudtam segíteni!

2009. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Külön köszönet annak, aki utoljára írt, ki fogom próbálni a felsorolt ötleteket. :)
2009. nov. 14. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!