Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam, hogy ha egy...

Azt hallottam, hogy ha egy kismama 10000 NE mennyiségű A-vitamint szed naponta, az károsodást okozhat a magzatnak. Igaz, hogy ez túl nagy mennyiség? Mennyi a megengedett?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy kismama ne szedjen semmilyen gyógyszert vagy vitamint az orvos tanácsa nélkül.

Egyébként az A vitamin okozhat károsodást.

2009. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igaz! Kerüld, persze kis mennyiségben nem okoz gondot! nekem védőnőm azt tanácsolta, hogy az A vitaminos krémeket tegyem el egy időre...

36h km :)

2009. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az Elevitben 3600 NE van. Igaz, hogy én 2-3 naponta szedem csak, de van olyan aki naponta szedi, akkor ennyi biztos, hogy nem káros. Igazuk van az előttem szólóknak. Doki nélkül ne szedj semmit. Nekem a dokim mondta azt is, hogy az Elevitet ne szedjem naponta, de C- vitamint igen. Ezért van az orvos, hogy ilyeneket megkérdezz tőle. Teljesen eltérő a dokik véleménye is, de a sajátodra kell hallgatnod, mert elméletileg bízol benne. Ezért jársz hozzá. a védőnő nem orvos. Az enyém nem is ad tanácsokat gyógyszerekre vonatkozóan.
2009. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, az A vit. veszélyes lehet, így még az A vit-t tartalmazó krémeket is kerülni kell!!!
2009. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ezért sem lehet pl. májat enni..
2009. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Vannak bizonyos gyógyszerek, melyek a kimagaslóan magas A vitamin tartalmuk miatt nagyon veszélyesek. Ezek szedése mellett meg sem lehet tartani egy esetleges terhességet. Napi egy db-nál több GRAVID-át nem is szabad szedni. Étellel nem tudsz olyan mennyiséget bevinni a szervezetbe.
2009. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy vitamin csomagot akartam szedni a Vitaking-től, amire a dokim azt mondta, hogy nem ismeri, de ha jól vagyok tőle (jobban érzem magam pl.) akkor szedhetem. De nem tért ki az egyes vitaminmennyiségekre, hogy miből mennyit szabad.

Végülis maradtam a védőnő által mondottak mellett mert a dokim csak a vasat javasolta. A védőnő még kálciumot, magnéziumot és C vitamint. most ezeket szedem. csak azt nem értem hogy miért nincs szükségem D, vagy pl B vitaminra mikor ezek együtt fejtik ki hatásukat...

2009. nov. 9. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!