Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes a babám, szépen...

6 hetes a babám, szépen gyarapodik sokat mosolyog. De nappal nem igen alszik van hogy 4-5 órát is ébren va hiába próbálok bármit teni vele. Miért alszik keveset?

Figyelt kérdés
Nem váltogatom a dolgkat, hanem gyekszem következetes lenni.De általába odajutunk h valakinek mellé kell feküdni és legalább 1 órát vele kell lenni.De van hogy ennek ellenére sem alszik.Ti hogy csináljátok? Segitsetek!!!!!
2008. júl. 7. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
6hetes kor után bizony egyre kevesebbet alszanak a babák.Az enyimek is sokszor próbálkoztak , hogy melléjük fekdüjek,de sajnos nem volt rá mindig időm. Ilyenkor persze mérgesen sírtak, de idővel rájöttek, hogy a játéknak is megvan a maga ideje, nem akkor amikor ők akarják.Ez persze nem azt jelentette, hogy egésznap nem foglalkoztam velük,csak megvolt az az időszaka a napnak amikor több időt töltöttünk együtt,és csak velük foglalkoztam.
2008. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Elmondom pár trükkömet, a fiam már 6 hónapos, és szerencsére már egyedül alszik el az ágyában.

-Eleinte én szopi közben altattam el. Ha elaludt a cicin, akkor megpróbáltam lecsempészni az ágyába, vagy maradt a kanapén, ahol szopizott.

-hasfájós baba volt, sokat sírt, vettem egy hordozókendőt. Eleinte utálta, de rájött hogy így még szorosabban hozzám tud bújni, abban is nagyokat aludt, nekem meg szabad maradt egy kezem. Néha együtt aludtunk, ő rajtam hasalt, én óvatosan kicsomagoltam a kendőből, és szundítottunk tovább

-ezután jobb idő lett kint, babakocsiban altattam. Változó volt, mikor menniyt aludt. Legalább 15-20 perc tologatásra szükség volt, mire mélyen bealudt, olyankor kint hagytam a teraszon az ajtó felé fordítva, hogy rálássak. Ha rossz idő volt, a szobájában tologattam a kocsit :-)

-amikor nagyobb lett, betettem az ágyába, ha nagyon álmos volt. Bevallom, használtunk cumit, mert anélkül elég nagy kakában lettem volna. Cumi a szájába, és álomba simogattam. Már cumi nélkül is elalszik, 6 hónapos.

Sok sikert, tarts ki, nemsoká vége a nemalvásnak.

2008. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!