Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a 7 hónapos baba...

Baj, ha a 7 hónapos baba semmit nem tud csinálni?

Figyelt kérdés
az én lányom és a sógornőm fia 1 hét különbséggel születtek. a lányom most kezd mászni, már 3 hónaposan megfordult. a sógornőm meg mindig tőlem kérdezi, hogy az ő fiával mi lehet a baj, még csak 1-2szer fordult meg, és semmi mást nem is próbál csinálni. nem tudom a védőnőjük mit mond, azt nem kérdeztem. de szerintetek ez baj? én mindig azzal nyugtatom, hogy majd fogja csinálni szépen lassan, nincs vele gond.
2013. okt. 27. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
azér tnem árt elvinni egy dévényes szakemberhez, mert sok a kötött izomzatú baba. Ezt a sima gyerek orvos és védőnő általában nem veszi észre. inkább legyn egy fölösleges ellenörzés minthogy baj legyne és minél késöbb kezdik a kezelést annál nehezebb a gyógyulás. Sajnos sok esetben a késöi diagnosztika miatt már nem is lehet maradandó károsodás nélkül regenerálódnia.
2013. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hónaposan megfordúlt, fél évesen felült, 7 hónaposan felállt.

Fiam most 4,5 hónapos, még nem fordúlt meg.

Kértem időpontot konduktorhoz, de mondta ne aggódjak, a fiúk lassabban/ később csinálnak mindent, 6 hónapos korra kellene mrgfordúlnia.

Sógornőd fia tényleg le van maradva!

Háziorvos hoz kellene elmennie a babával, hogy küldje valamerre

2013. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem. reméltem volna, hogy azt írjátok, nincs lemaradva. nem örülök, hogy én leszek az, aki közli vele, hogy keressenek egy szakembert. 9 hetes kismama újra, és nem szívesen stresszelem. de majd finoman jelzem neki...
2013. okt. 27. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért én a helyedben nagyon óvatosan szólnék neki, leginkább csak annyit, hogy kérdezze meg a gyerekorvost, vagy a védőnőt, ha aggódik és ezt is csak akkor, ha a sógornőd kérdezi a véleményed. Egy 7 hónapos babának csak forogni kell tudni, sem kúszni, sem mászni, sem ülni nem kell még ilyen korban. A forgást meg végülis megcsinálta már. A babát szakemberek látják havonta, biztos továbbküldenék, ha baja lenne.
2013. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4es, igazad van. ha aggodalma van, majd fordul a gyerekorvoshoz vele.
2013. okt. 27. 19:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamat 8 hónaposan vittem gyógytornaszhoz(nem Dévényeshez), mert kb. a hasraforduláson kívül semmit nem csinált. Nem talált nála rendellenesseget, ezért néhány gyakorlatot írt elő, amit csináltunk , de aztán hirtelen beindult a mozgásfejlődése. Valószínűleg lassabb volt alapbol, rendellenesség nélkül. Menni is 17 hónaposan kezdett önállóan. Most lesz 3 éves, és egy állapotfelmérés soran semmi lemaradást nem találtak nála.

Ezzel csak azt akartam írni, hogy vigye el egy szakemberhez, de nem biztos, hogy baj van, lehet hogy csak más ütemben fejlődik, mint a kortársai.

Nekem a Dévényesekkel az a bajom hogy szinte minden gyereknél talalnak valamit, amit feltétlen kezelni, javítani kell. Ezt túlzásnak tartom, azzal együtt, hogy elismerem a sikereiket.

2013. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban le van maradva a kicsi, de ha már elkezdte a megfordulást jó jel.

Az orvos már csak megnyugtatáskép is ajánlott, valamint ha mégis van valami, jobb, ha már most lépnek, ha szükséges.

A fejlődése nagyban függ attól, hogy milyen test illetve személyiségtípusba tartozik.

Ha un. "Kafa" baba: zömök, elhízásra hajlamos, bőre kissé olajos, bőre színe porcelán fehér. Nagy fokú bizalmi szintje van, nem sírós, idegenekhez jól viszonyul, szoptatás közben hajlamos bealudni de nem feltétlenül igényli a 3 óránkénti szoptatást.

Ez a típusú baba alapvetően testtípusánál fogva marad le társaitól a mozgásfejlődésben. Megcsinálja ő a dolgokat, amikor már elbírja a kis lusti, cuki pufók testét. Amúgy a legjobb kedélyűbb baba az összes közt.

Ösztönözni kell mozgásra, fontos masszírozni, és fontos a megfelelő olajválasztás,amivel serkenteni lehet őt.

Mindentől függetlenül én is úgy látom, hogy egy orvos lássa a kicsit, az a biztos.



Kati (ayurvedikus babamasszázs oktató)

2013. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! sokban hasonlít a baba arra, amit leírtál. remélem nincs semmi gond, csak a lustasággal magyarázható a lassabb tempó. de ez majd kiderül.
2013. okt. 27. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!