Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerültetek már olyan helyzetbe...

Kerültetek már olyan helyzetbe hogy fulladozott a baba? Mit kell csinálni olyankor ( azonkívűl hogy tárcsázom a 911)?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Inkább a 112-t tárcsázd. Vagy nem Magyarországon élsz?
2012. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
911-et? Na velük nem sokra mész...
2012. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jó akkor a 112-őt na de komolyan kérdeztem!
2012. nov. 28. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
911-et a filmekből vetted vagy mi?:-)Amennyiben Amerikában élsz nyugodtan hívd azt de Mo.-on inkább a 104-et.(mentők)Szerencsére nem volt ilyen helyzet,ne is legyen!!!Oktatófilmek vannak fent neten a helyes mesterséges lélegeztetésről.vagy a védőnők tartanak ilyen tanfolyamokat.
2012. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
orvovshoz kéne elvinni...lehet hogy asztma jellegű a dolog..olyankor írnak rá kúpot
2012. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy miért fuldoklik. Ha félre nyelt valamit akkor a térdemre fektetném a lányom, úgy, hogy a fejét lógatnám és határozottan ütném a lapocka között. természetesen folyamatosan nézném, hogy hogy távozott e az az adott dolog amit félre nyelt. De ezt az egészet megelőzi, hogy a szájába nézek, és meggyőződök arról, hogy ott nincs e valami és ha igen ki tudom e venni. Ha hiszti féle sírása van amikor lilul és nem vesz levegőt akkor valahogy kizökkenteném ebből. Ráfújás felemeled és ringatod stb illetve kicsit megtörölni vízzel az arcát, ha persze nem kint az utcán vagyunk minuszokban. Nek kell automatikusan hívni a mentőket, ha félre nyel, mert egy rutinos anyuka meg tudja oldani ezt. A másik ha nem vesz levegőt és nem érzel pulzúst na akkor kell S.O.S módon hívni a mentőket elmondva ki vagy honnan telefonálsz kivel van baj kora vélhetően mi a probléma pl aszthmás roham eszmélet vesztés stb.) Mit próbáltál tenni az ügy érdekében.

Ha eszmélet vesztéses rohamot kana a lányom stabilan oldalt fekteném amíg görcsöl nem lefogva de biztonságossá tenném a helységet, hogy ne üsse meg magát. Akkor is természetesen mentőt hívnám. Nem tudom kedves kérdező van esetleg konkrétan valami ami miatt kérdezed? Mert ez így nagyon sok mindentől lehet és mivel egészségügyis vagyok más más dolgot lehet tenni a bizonyos probléma esetén.

Pl ha felső légúti betegsége van a csemetédnek akkor előtte a pumpát fújnám be ha már ismert a betegsége és akkor is a mentőt csak abban az esetben hívnám, ha attól nem múlna el a tünete. Nagyon sok ok lehet.

Ha gondolod írj levelet és ha tudok szívesen segítek.

2012. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Illetve legalapvető dolog, hogy kinyitnám az ablakot és ha eszméleténél lenne a lányom akkor oda állítanám vagy kézbe venném és kérném, hogy lassan lélegezzen és nyugodt hangon. Ha nagyon kapkodva veszi a levegőt bár ez már inkább a nagyobb gyerekeknél szokott előfordulni egy zacskót adnák a szája elé, hogy abba lélegezzen, mert a széndioxidot vissza tudja szívni a szervezetébe mert olyankor az okszikén egyensúlya borul fel.

Ha van még kérdés akkor nyugodtan írjál mert dolgoztam tüdőgyógyászaton előző válaszoló vagyok.

2012. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SaraZs ***** válasza:
Pàr napja voltam ilyen helyzetben. Senkinek nem kívànom. Gyorsan hasra fordítottam úgy hogy a feje lentebb essen ès ütöttem a hàtàt a lapockàja között. Fèrjem közben hívta a 112-t. Nem vettèk fel. Ne ezt hívjàtok,mert ez a rendőrsègen csörög. A 104-et kell hívni. Mivel közben hallottuk, hogy kap levegőt, nem hívtuk ki vègül a mentőket.
2012. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na pont ez az, hogy nem lenne vicces ha váratlanul egy ilyen helyzetbe kerülnék, és - mivel álmomban sem gondolnám h velem elő fordulhat - ezért nem is készülök rá. Tudás hiány miatt kérdeztem, mert 90%- ban én vagyok a kis lányommal egyedül és ha - ne adja ég - meg esne h félre nyel, vagy nem is tudom, akkor gőzöm sincs mit kellene tennem.
2012. nov. 29. 17:38
 10/10 anonim ***** válasza:
KÉrdező akkor kérdezz tőlem nyugodtan írj ha bármi elsősegély nyújtásban van valami kérdésed. Egészségügyis.
2012. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!