Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beszéltek a pici babához...

Ti beszéltek a pici babához etetés közben?

Figyelt kérdés

Akár szopizik, akár tápis. Beszéltek hozzá, mialatt ő eszik, vagy csendben vagytok és hagyjátok nyugodtan enni?

Az én babám 2,5 hónapos, csak tápszeres. Evéskor ugye az ölemben van, közel az arcomhoz, és mindig néz rám a nagy szemeivel. Én meg mindig beszélgetek neki, meg mosolygok rá, és puszikat is szoktam adni a homlokára. A férjem meg beszólt tegnap, hogy legalább evés közben ne nyaggassam már szegényt, had egyen nyugodtan az a gyerek. Szerinte ezzel én zavarom a babát. Egyébként ő ilyenkor nem mosolyog, csak néz rám a nagy szemeivel, és közben szívja a cumisüveget. Nyílván nem nevettetni akarom ilyenkor, csak úgy beszélgetek hozzá, mosolygok, és kap 2-3 puszit is közben. Szerintem ez őt nem zavarja. Szerintetek?


Köszönöm a véleméyeket.


2013. okt. 28. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sosem beszéltem, viszont néha puszilgattam. Egyébként nem hiszem, hogy zavarná, ha beszélsz közben, csak valahogy én nem éreztem ilyenkor késztetést a beszédre.
2013. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem beszéltem hozzá míg szoptattam.

Sokszor neteztem, vagy tv-t néztem közben.


Amúgy szerintem egyáltalán nem zavarja amíg nagyon pici.

A későbbiekben lehet nagyon könnyen elterelni a figyelmét.

2013. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha mosolyog, kifolyik a szájából a tej :D

Én pl hagyom "nyugodtan enni", inkább nézem a tévét, és kihasználom azt kis időt, hogy ülnöm kell (van két nagyobb tesó). Sokkal inkább telik azzal az ő etetése, hogy a másfél éves bátyját próbálom lebeszélni ilyenekről, hogy ne másszon a szekrényre, és hasonlók.

2013. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem beszéltem hozzá,szoptattam is, tápszereztem is,de hagytam nyugodtam enni. De nemhiszem,hogy zavarná az az egy-két puszi,és kedves szavak.
2013. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szoptatás közben szoktam relaxálni csukott szemmel, így én sem beszélek hozzá. De ez nem tudatos, csak valahogyan örülök, hogy akkor teljes csend van. :-) Egyébként egész nap beszélgetek neki, énekelek, mondókázok.
2013. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

etetés közben valahogy én sem éreztem késztetést arra hogy dumáljak hozzá!Én simiztem az arcát,puszilgattam, olyanmeghitten teltek ezek a rövidke idők!

Amúgy etetésen kívül én is sokat beszéltem,énekeltem hozzá!

2013. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!