Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám ekcémás lett....

7 hónapos babám ekcémás lett. Nálatok mi vált be a szteroidos krémen kívül?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok-sok hónap próbálkozás, több bőrgyógyász,. ezernyi kence és sok sok ezer Ft elköltése után állítom: semmi. A szteroiddal 1-2 nap alatt rendbe lehet rakni, majd 1-2 hétig tünetmenets. Az őrjítő viszketés sokkal rosszabb, mint a szteroid. Fenistil cseppeket is kapott a legviszketősebb napokban.

Nem írok le, miket próbáltunk, mert regény lenne, viszont minden baba más, tehát nem lehet tudni.

Tehát mi Elocom-ot, Fenistil cseppeket, és gyógyszertári kencéket, fürdetőt, kímélő mosószert használtunk. Na meg anyatejet! 1 éves és kinőtte lassan úgy néz ki, nincs több tünet:-)

3 hetes kora óta volt ekcémás!

2009. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Iipobase, linola hidrofil krém, linola fürdőolaj, ezek váltak be. Sensitive mosószer vagy mosódió, tilos az öblítő,helyette ecetes víz, tilos mindenféle gabi,johnsons,stb fürdőkencék,habfürdők,stb...csak gyógyszertári fürcsikrém vagy linola fett olaj. Mindennapos alapos krémezés fürdés után. Allergizáló ételek, citrusok,tehéntej kizárva. Ettől tünetmentes a fiam és én is.
2009. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 14. 07:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Patikában kepható Eucerines fürdető.
2009. nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! A múlt télen kisfiam egész testén ekcémás foltok voltak és mondta a doktornőnk, hogy mielőtt a szteroidosat írná fel, inkább próbáljuk meg a zsírozót. Fürdetés után mindig bekentem vele és nagyon szépen helyretette a bőrét. A napokban a kislányomon is láttam foltokat, már kentem is a zsírozóval, másnapra halványult, harmadnapra eltűnt. Én erre esküszöm.
2009. nov. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, hogy a legolcsóbban szeretnéd megúszni, de (bocsi előző)csak a gyógyszertári ekcémás fürdetőt ne. Valami rettenetes érzés benne fürdeni. (tapasztaltam) Én BABÉ omega tusfürdőt használok ez nem csak megelőzi és kellően zsírosítja a bőrt de el is múlik tőle. Mióta ezt használom nem kell vennem a krémeket, mert használ. Nem olcsó mert kb. 6000 ft de sokáig elég. Nekem is a sokadik bőrgyógyász ajánlott. Figyelj oda a babura mert ha megmarad neki egész életében szenved vele. Én 24 éves vagyok.
2009. nov. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Ezzel a készítménnyel nem fürdetni kell a babát, hanem szárazon kenni. Szépen nedvesen tartja a bőrét, így a viszketést szinte rögtön megszűnteti. Véleményem szerint nem érdemes a legdrágább készítménnyel kezdeni, hiszen sok esetben a doktoroknak fizetnek a gyártók, ha az ugyanolyan összetételű, de drágább gyógyszereket írják fel. Persze nem vagyunk egyformák, az előttem lévő válaszadónak biztos az vált be, rajtunk pedig ez segített.
2009. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oliva olaj reggel, este, es furdetes elott. Furdetni csak 3-4 naponkent, hagyni a baba sajat borenek olajat termelni. Probalj kihagyni a gyerek dietajabol bizonyos dolgokat, pl: tej, buza, tartositoszerek. Legtobbszor az ekcema csak egy tunete valamilyen etelallergias problemanak. Remelem ti mar tuljutottatok a bajokon.
2010. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!