Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a cicin alvásról?

Figyelt kérdés
10 hónapos lesz a kisfiam . Szépen elaludt már magától a saját ágyában egészen addig amíg el nem kezdtek jönni a fogai. Azóta csak cicin hajlandó elaludni de csak nálam csinálja ezt. Ha a nagyszülei vagy az apukája altatják akkor elég a ringatás vagy hátsimi nálam meg iszonyat keservesen sír és tépi le rólam a felsőt a ciciért. Próbáltam berakni az ágyába és hagyni vagy csak ringatni de nagyon sír akkor is ha már iszonyat fáradt. Sokszor csak bekapja a cicimet és már alszik is. Cumit három hónaposan kiköpte onnantól nem hajlandó elfogadni így az sem megoldás. Ti hogy szoktattátok le erről a babátokat?
2013. okt. 29. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Rá sem szoktattam.
2013. okt. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

És ha elveszed tőle a cicit, arra felébred?

Mert ha nem,akkor én ezt nem látom, akkora tragédiának.

2013. okt. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

11 hónapos lesz a fiam 4-én.

Cicin alszik el.Engem nem zavar.Párom is eltudja altatni, de ha én vagyok a közelében akkor csak cicin alszik el.

Én sem tartom ezt akkora tragédiának..pici még.

Lányommal még eltudták hitetni velem, hogy "jajj még most szoktasd le, mert később fogsz szívni", de rá kellett jönnöm az évek alatt, hogy idővel úgy is megoldódik minden, és akkor szokik le/vissza/át/be/ki bármiről a gyerek amikor neki jó.Felesleges bármit is erőltetni.

Most nem hallgatok senkire, csak a babámat figyelem, és ha neki az a jó hogy cicin aludjon el, akkor ott alszik el..18 évesen már úgy sem fogja csinálni! :)

2013. okt. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
64%

Szerintem ne stresszeld magad e miatt, ha már így alakult. Azt írod, hamar elalszik, ha elaludt vedd ki a szájából, azért azt ne hagyd, hogy sokat áztassa.

Én több mint két éves koráig szoptattam a fiamat, addig, akkor szopott és annyit amennyi igénye volt rá. Ez az időszak is elmúlik, akár akarjuk, akár nem, akkor is ha hosszúnak tűnik most, vissza tekintve csak egy pillanat. Amikor úgy éreztem elég volt, úgy szoktattam le, hogy bekentem a mellbimbómat sötét színű lekvárral, megmutattam neki, hogy szegény cici beteg, most nem lehet szopizni. Láttam, hogy megdöbbent, aztán elfordult, azt mondta csúnya. Párszor még ezt eljátszottuk, próbálkozott valahogy megközelíteni, de végül meg sem kóstolta, mert a cicinek lekvár illata volt, és az már nem volt az igazi.

2013. okt. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő leszokott erről valahogy 1 éves koruk körül. A nagyobbik ezzel párhuzamosan le is szokott a szopizásról, a kicsit még fél évig szoptattam, de onnantól nem engedtem, hogy bealudjon rajta.

Hidd el, nem marad így örökre.

2013. okt. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most nézem azt nem írtam le, hogy azért szeretném erről leszoktatni mert fáj a mellem. Pár perc után már el tudom venni tőle, nem is az időt sajnálom rá vagy ilyesmi hanem félálomban nem egyszer megharapja de ugye ezt nem tudatosan csinálja így nem nagyon tudok mit csinálni vele. Nektek nem volt ezzel gondotok? Mit tudnék használni rá, hogy ne fájjon mert ha ez nem lenne engem sem zavarna,hogy így alszik el.
2013. okt. 29. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Én más okbol de bimbóvédővel szoptattam igy nem fájt....


egyébként szerintem erre megérnek, az enyém 8 hónapos és pár napja elválasztotta magát..már nem kell neki a cici egyáltalán....


nem csináltam semmit másképp

2013. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!