Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvér kérdés, miért érzem ezt?

Testvér kérdés, miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Kisfiam a napokban volt 1 éves, nagyon vártuk őt, imádjuk, csodaszép és nagyon okos Kisfiú lett.

Tegnap mesélte a barátnőm (egy idősek a gyerekeink) hogy testvére lesz a Kisfiának.


Elgondolkoztam...


Elképzelni sem tudom (jelenleg), hogy a Fiam második gyerek legyen, hogy a figyelmem 2 felé irányuljon, ahogy a szeretet is.... most úgy érzem annyira szeretem a Kisfiam, hogy nem akarom megfosztani attól, hogy "csak az övé vagyok".

Félek attól hogy nem jutna rá elég időm és figyelmem.

Olyan nagy szerelem ez :)


Persze nagyon szeretnénk testvért, nekem is van, a Férjemnek sajnos nincs pedig nagyon szeretett volna, szóval fontos a testvér :)


Nyugtassatok meg, hogy normális amit érzek :)


Meg lehet ezt a hatalmas szeretet osztani?


Köszönöm!


2013. okt. 29. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyan így érzek, de az én kisfiam elmúlt 2 éves. Terveink szerint 1 év múlva kezdünk próbálkozni... addig remélem letisztázom magamban ezeket a furcsa érzéseket.
2013. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a szeretet nem megoszlik, hanem hatványozódik!!! :))
2013. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma voltunk sétálni mi is hármasban. Ránéztem a páromra, és mondtam, ide egy 2. baba? Annyira jó kis csapatot alkotunk hárman, el se tudnám képzelni, hogy többen legyünk...

Én így érzem, nem is nagyon ugrálok a 2.-ért...

2013. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy ezért gondolod te így. Én azért nem akarok tesót neki,mert nehezen bírok vele is,nem idegelném magam még egy gyerekkel :D
2013. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Enyém most 13 hónapos. Én meg úgy érzem már egy jó ideje, hogy annyira jó ez az egész így, akkora csoda ez a gyerkőc, hogy most azonnal szeretnék még egyet! Látni őt is fejlődni napról napra, kibontakozni a csodát benne!!! Csak sajnos kis lakásban élünk jelenleg, míg nem tudjuk ezt megoldani, addig sajnos nem lehet kistesó :( Ilyen eszembe se jut, hogy ne jutna elég szeretet a 13 hónaposomnak...olyan inkább, hogy a tesó is megkapja ugyan azt a szeretetet, ne legyen háttérben, hogy ő idomul hozzánk mindenben, stb. Ilyenek miatt inkább aggódok, de ezek úgyis adják majd magukat. Szerintem úgy sem tudja az ember igazán, hogy milyen 2 gyerekkel, míg maga nem tapasztalja, épp úgy, mint mikor még gyerkőc nélkül volt a ház, eszembe se jutott hogyan telnek majd gyerekkel a napok. Ez a szép az egészben! Ők tanítanak egy csomó mindent nekünk! :)

Én szeretnék még ebből a csodából!!!

2013. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen normális!! A szeretet tényleg nem osztódik!!:)

Én is így érzetem, mi a "nagy" 15 hónapos korában hoztuk össze a babát, elsőre, a nagyra pedig 2 évet vártunk. Sokkolt! És főleg a nagy miatt, hogy vele mi lesz, hogy fogom-e tudn úgy szeretni a kicsit is, a nagy lelki sérült lesz a kicsi miatt stb..

Szóval a kicsi már 16 hónapos, és nagyon örülök, hogy bemertem vállalni, mert szerintem tesó az kell, mindenkinek, a nagynak a kicsinek és a szülőknek is! Az elsőnél iszonyat paramami voltam, total más szemmel nézem a nagyot mióta kistesó van, nem kényeztetem túl..

2013. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!