Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira cikinek érzem kimondan...

Annyira cikinek érzem kimondani, bárkinek is (szülők, testvér, rokon), hogy szeretem, de miért?

Figyelt kérdés
22/L
2013. aug. 15. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem is ez van..

L

2013. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is, meg akármilyen érzelmet kimutatni. :(

16/L

2013. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem nem :D 16f
2013. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

bocsánat, most veszem észre, hogy valamit elírtam a kérdésben.


Helyesen:


Annyira cikinek érzem kimondani bárkinek is (szülők, testvér, rokon), hogy szeretem, de miért?

2013. aug. 15. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

ezt a mi kultúránkban nem szokták kimondani.

az amerikai filmekből jön ez a kényszer.

tehát nem kell erőltetni, ez másoknak sem természetes.

2013. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig igy éreztem ,sőt a mai napig igy vagyok vele ,de csak a szüleimmel . Jó családból származom ,jó gyermekkorom volt ,de nálunk nem volt szokás ,hogy ölelgessük egymást ,és szavakkal biztositsuk egymást az érzelmeinkről . Sosem voltam az ,aki mondja a telefonba hogy pl .:-Szeretlek Anyuci ! ... Nem szoktam mondani ,pedig szeretem azért :-) .Ellenben a páromnak mondtam/mondom mindig is ,valamint a lányomnak is ! 32/N
2013. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem voltam az a típus, aki a szeretetével körbejárja a családot. Nálunk mondjuk női ágon mindenki ilyen rideg.. egyáltalán szerintem még sohasem mondtuk ki egymásnak azt hogy "szeretlek", ezt anélkül is tudjuk. Kényelmetlenül érezném magam én is és mondjuk anyukám is. Néha látom ismerősi körben, hogy anya-lánya kapcsolat annyira erőteljes, hogy tényleg látszik rajtuk mennyire szeretik egymást. Őszintén ilyenkor egy picit irigykedem hogy mi nem vagyunk ilyenek, de nem is tudnám így elképzelni magunkat. Nálunk a nők talpraesettek, önállóak. Talán ezért van az hogy például a párom is sokszor gyötör azzal, hogy nem mutatom ki eléggé a szeretetem, és például napközben sem mondom ki ötször hogy szeretem. Egyszerűen nem így lettem nevelve, nálunk ez nem szokás, és nem tudok ezen változtatni.
2013. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!