Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldjátok meg a házimun...

Ti hogy oldjátok meg a házimunkát, főzést, vasalást stb a 7hós babátok mellett, aki folytonos törödést igényel?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Pl. amikor aludt. Vagy ha nagyon olyan volt, a hátamra kötöttem, volt csatos hordozóm, abban mindent meg tudtam csinálni, ő meg néha el is szundított benne.
2013. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Mit értesz folytonos törődés alatt?


Mi vettünk babakarámot, lekerítettük a szoba nagy részét. Amerikai konyhás a lakás, odamászott a konyha részhez, stb, szóval muszáj volt. Szóval most bent van az elkerített részben, ahol semmi baleset veszélyeset nem tud csinálni, van elég helye mászni ide-oda, ott a sok játéka. Amíg főzök, takarítok, addig elfoglalja magát a kis játékaival, szoktam hozzá beszélni is, meg ilyenek. Nekem szerencsére így simán sikerül megoldani a dolgot.

2013. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Egy 7 hónapos nem igényel folytonos törődést kivéve ha beteg.
2013. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
semmilyen életkorú gyerek nem igényel folyamatos törődést, normális napirend kell, akkor tudod, mikor alszik, mikor pöszmörög el magában és máris tudod, mire mit időzíthetsz.
2013. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy nappal ha aludt, vagy este. De azért néha egy fél órára egyedül hagyhatod, nem kell minden percben mellette ülni. Persze, lassabban megy úgy a vasalás, ha 2 póló között oda kell menni megtörölni a pofiját, vagy tisztába tenni, de meg lehet oldani.

Nekem 2 éves örökmozgóm van (értsd: minden szabad pillanatában felmászna mindenhova, ahova nem szabad), már simán vasalok mellette. Csak lassan haladok.

2013. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak,akik valóban hasznos válaszokat adtak!! Azok,akik pedig osszák az észt a semmiről,azoknak meg üzenem,hogy a kérdést újra el kellene olvasni,mert az volt,hogy AKI FOLYTONOS TÖRŐDÉST IGÉNYEL!!!! Szóval a gyengébbek kedvéért ismételném,hogy azon gyermekek szüleinek véleménye,akik nem igényelnek folytonos törődést,nem érdekel. És igen is van olyan gyermek,/kedves túl okos válaszoló/,aki folytonos törődést igényel. Tedd össze a kezed és mondj egy imát,adj hálát az úrnak,hogy te azt gondolod,hogy nincs ilyen!!!!!!!!!!!!!!
2013. okt. 30. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is 7 hónapos a lányom és teljesen átérzem a helyzetedet.

Az enyém már reggel 6 órakor ébresztőt fúj, akkor megetetem és megy vissza az ágyába, ott vagyok vele és közben vasalok, közben énekelek és mondókázok neki.

Nappal nagyon keveset alszik, ezért gyorsnak kell lennem a házimunkával, mert kétszer-háromszor alszik max. háromnegyed órát, addig van hogy gyorsan felseprek és felmosok. Mindent apródonként szoktam megcsinálni, mert őt is folyamatosan szórakoztatni kell, mindig viszem magammal oda, éppen ahol vagyok és dolgom van, mert ő még nem tud mászni (erre is rácsodálkozik mostanában mindenki, hogy egy hét hónapos még nem mászik és nincs foga, mert az övék már ilyenkor álltak meg volt legalább két foguk, na az enyém nem ilyen, mert ugye minden gyerek más.

Elaludni sem tud egyedül, tehát azért is ott kell lennem mellette.

Megtanultam nagyon gyorsan csinálni mindent. De hát mit tegyek, az én babám ilyen és kész, ezt megváltoztatni nem lehet.

2013. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát bizony nem egyszerű :-) Főleg akkor dolgozok amikor alszik. Ha alszik.... ha fent van akkor próbálom őt is bevonni, hogy segítsen. "Adogatja" a mosott ruhát (na jó inkább kiborítja, belehentereg és megrágja :-), amíg felteszem az ebédet addig beültetem az etetőszékbe, hogy "főzzünk együtt", közben énekelek és táncolok neki. Elég érdekes így főzni, meg sokkal tovább is tart minden, de nagyokat tud nevetgélni azon ahogy ott ugrabugrálok neki.... meg van egy saját főzőkanala, levágtuk és lecsiszoltuk a szárát, így nem veszélyes, azzal addig "kevergeti" a kaját ő is. A porszívózást imádja, kergeti a porszívót, legalább tornázik is amíg én takarítok. Szóval nagyjából így. :-) Ja és a legfontosabb, hogy felejtsd el a tisztaságmániát, nem kell mindennek az élére állítva lennie. Arra nem fog később emlékezni, hogy anya nem mosogatott el, de arra igen, hogy milyen jókat játszottatok . Szóval nyugi :-)
2013. dec. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!