Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel teszitek elviselhetőbbé...

Mivel teszitek elviselhetőbbé a monoton mindennapokat otthon?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, imádok itthon lenni a 4 hós lányommal, de néha azért úgy érzem világgászaladnék, csak hogy ne kelljen minden nap főznöm, mosnom, teregetnem, vasalnom, mosogatnom, porszívóznom... szinte minden nap ugyan olyan, mint az előző, kicsit szokatlan nekem ez a napirend szerinti életmód, hiszen korábban teljesen más életet éltem, spontán alakultak a napjaim, programjaim. Persze a babánkkal is kimozdulunk gyakran, de mégis más, mint korábban.

Ti mikkel teszitek kissé változatosabbá a mindennapokat?


2013. okt. 30. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

szia

nincs a környékem baba-mama torna?masszázs,vagy a védőnéninél valami program.-igaz még 2hónap kb-de utána zenebölcsi is mehet.nem kell minden nap főzni,mosni takaritani.tedd egy kupacba a vasalást-és egy héten egyszer állj neki-porszivó hangját szeretik-azt lehet akkor,ha fent van.a mosást elég bedobni-és ha rendeled az ebédet-szerintem nem drágább,mint,ha kitalálod,megveszed,megfőzöd,elmosogatod..stb.igy több időd marad magadra.tornázz otthon,nézz egy filmet,sétálj sokat-csatlakozz más kismamákhoz a környéken.nem kell egész nap robotolni-próbáld úgy alakitani a napirendet-h beleférjen más is.én pl nagyon szeretek könyvtárba járni-olvasni.

2013. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Én mióta nem szoptatok elkezdtem alkoholt inni.

Ez tompítja a monotóniát és eltompítja bennem az anyaság miatt érzett bánatot.

2013. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Házimunkából amit lehet, hét végére hagyok. Pl. nagytakarítás, felmosás. Hétköznap porszívózok, főzök, mosogatok. Igyekszem kimozdulni a gyerkőccel, de most, hogy már 5-kor sötét van, ez is elég gáz. Azt kell mondjam, hogy nekem hozzá kellett ehhez szoknom, mostmár majdnem csípem is néha ezt a semmittevést. Látogass barátnőket, családot a babával. Keress magadnak hobbit.
2013. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a baj 2-es?
2013. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Próbálom háttérbe szorítani valamelyest a házimunkát, de amióta megszületett a lányunk, kb. mániámmá vált, hogy mindig minden csillogjon-villogjon, pedig korábban egyáltalán nem voltam ilyen, nem sírtam álomba magam attól, ha netalántán 1 napig állt a mosatlan edény a konyhában...



Lennének ötleteim, hogy hova mozduljunk ki, de mire végzek a házimunkával, már olyan kimerült vagyok, hogy nincs is kedvem sehova menni. Hülye vagyok, tudom.


Kettes válaszoló, miért érzel így, mi történt?

2013. okt. 30. 11:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám mindig azt mondta, amíg terhes voltam: első gyerek, minden más megvár, de ez a pár év gyorsan elrepül és neki az első 2-3 éveben rám van szükség: nem főzök, magamnak és a férjemnek rendelem a kaját, a fiamnak főzök, mert tej és tojásfehérje érzékeny. Már csak 1x alszik, ilyenkor elpakolok, felseprek, felmosok, ha van még időm 1 helységet puccba vágok. Ennyi a napi penzum. 2 hetente nagytakarítás, jön anyukám segíteni a férjem addig a gyerkőccel elmegy babaúszásra és sétálnak. Ha nem tudnám megoldani így, inkább 2 hetente fizetnék valakinek ezért. Tudok főzni és szeretem a rendet, de ez a 2 év a gyerekemmel töltött időről szeretném, ha szólna. Minden nap 2x sétálunk, 1x Kerekítőbe járunk és 1x úszni én hetente 2x jógázni járok, hétvégén amíg a nagyszülőknél vagyunk lovagolni. Imádom a munkámat, kitalálok 1-1 témát, amiről anyagot gyűjtök, kutatok, statisztikát csinálok, ezt főleg este, ha már lefeküdt a fiam, tv-t nem nézünk :)
2013. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!