Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most fogzás vagy növekedési...

Ez most fogzás vagy növekedési ugrás?

Figyelt kérdés

Lánykám 12 hetes, jövőhéten lesz 3 hónapos, tápszeres. Pár napja nem bírja már annyit ki a kajával. Eddig 3 óránként evett, mostmár 2,5-ig tudom elhúzni max, de az se mindig sikerül. 5 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Viszont tegnap és ma éjjel is felkelt. Tegnap éjjel megetettem, mert pár perc mocorgás után felkapcsoltam a kisvillanyt és erre felébredt. Ma éjjel ugyanakkor kelt mint tegnap, 2.30kor. Nem kapcsoltam villanyt, csak odaadtam neki a cumit. Feszt csak kalimpált a kis kezeivel, és ki-kiesett a cumi a kalimpálás miatt. Fél óra elteltével adtam neki pár korty teát. Utána még fél órát mocorgott, cumi ki cumi be-t "játszottunk", aztán elaludt. Ha nyafogott volna, kapott volna enni, de nem kért. Nem nyafogott, mukkja se volt, csak kalimpált. Reggel 7ig aludt.

Felébred éjszaka, de nem éhes, és többször kér enni. Viszont egész nap a kezét tömi a szájába. Folyamatosan ezt csinálja, akkor is ha terelném erről a figyelmét játékkal, beszélgetéssel, sétával bármivel.

Akkor most a foga bánthatja, és esetleg kenjek neki rá Dologélt, vagy növekedési ugrás és etessem sűrűbben?


Köszönöm.


2013. okt. 30. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2hós kortól kezdődik a fogzás,de ritka esetben jönnek neki ki 4-5hó elött.Szóval nem kell kenegetni,had tömje a kezét be,minden baba csinálja azt.Ha kér enni,etesd.Nekem is 12hetes korától vagy 2 hétig kelt egyszer enni éjjel,elötte és utána is átaludta az éjjelt.Ő is tápszert kapott este és éjjel,napközben végig anyatejet.1éves már most.

Nem kell neki kenegetni ilyen kis korban,átlagosan 6hónapnál nem jönnek elöbb a fogak,addig meg nem is fáj nekik,mert csak benn elvannak íny alatt.De én nem kenegetném neki késöbb sem,mert csak kis ideig hat,ráadásul nem kéne se gyógyszerrel,se gyógynövényekkel tömni,max éjjelre ha nagyon elviselhetetlen.

2013. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a növekedési ugrás miatt kér sűrűbben enni, etesd igény szerint ahogy kéri. A fogzási folyamat beindulhatott, de ez hosszú folyamat, hónapokig tart. Felesleges kenegetni, adj a kezébe rágókát az segíthet.
2013. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha éjszaka nem nyafog a tápszerért, nélküle is visszaalszik, akkor is adjak neki enni olyankor?
2013. okt. 30. 12:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és sűrűbben etessem, vagy emeljek adagot inkább?
2013. okt. 30. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha éjjel nem kéri a kaját,ne adj neki.Attól még hogy növekedési ugrása van,nem biztos,hogy ezt éjjel is igényli,lehet nappal eszik annyival többet,amennyi elég neki éjjelre is.Ha csak megébred,de nem enni,akkor nem kell neki.
2013. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is növekedési ugrás, ha nem akarod gyakrabban etetni, akkor emelj adagot.
2013. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!