Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mire utalhatnak az alábbi...

Mire utalhatnak az alábbi tünetek? Szopisztrájk, tejapaadás, fogzás, fejlődési ugrás.

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos kisfiam, kb 5 napja kezdte produkálni az alábbi tüneteket. Sír a cicin, szopizik 10 percet, és kiköpi, ha vissza akaro tenni sír, de inkább lila fejjel üvölt:( néha gügyög és mosolyog szpi közben. Ha keveset eszik akkor meg azért üvölt, de akkor sem akarja a cicit, így volt hogy pótolnom kellett a fagyasztóból. Többet is alszik mostanában, alig van fent pedig régen volt hogy 1 órát is nézelődött. Nagyon nyáladzik, eszi a kezét, és buborékokat csinál" habzik a szája":)Estére már végképp nem akar szopizni 5-10 perc után sír, nem kell a cicim, nem akar dolgozni, így olyankor kénytelen vagyok pótolni.

Mit gondoltok mirt van ez?


2011. márc. 1. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mivel pótolsz? Ha cumisüveggel, ill játszócumija is van, akkor lehet cumizavar és amiatt sztrájk.

Szerintem vedd fel a kapcsolatot (telefon, email)szoptatási tanácsadóval. Ő alaposan kikérdez és az alapján tud válaszolni, javasolni valamit, vagy csak megerősíteni, hogy minden ok.

Addig is ha pótolni kell, ne használj cumisüveget, próbáld pohárból, kanálból vagy valamilyen más szoptatásbarát módon adni.

2011. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
próbáltam kanállal pótolni, de még lilább volt a kis feje, sok levegőt nyelt szerintem, de lehet hogy nem kellett neki. próbáltam cumisüveggel is azt sem mindíg fogadja el, cumija is van, de azt a kórházban javasolták, mert erős volt a szopási ingere (vagy mi). Alváshoz használjuk, de amikor 4 órán keresztül nem tudtuk megnyugtatni, akkor is odaadtuk neki, akkor viszonylag nyugodtabb lett.(annyira sírt hogy egyik este orvost kellett hívni, mert semmi nem volt jó neki, ez az első iylen káoszos nap volt )Szóval cicizik ő, de megnyugodni nem szokott a cicin, bár én ezt sem értem, mert sokan azt mondják tegyük cicire, azon megnyugszik, hát náalm mégjobban rákezd :( Pótolni nem akartam, de hát inkább adok neki, mint hogy felhergelje magát még jobban üvöltsön. De mondom van olyan hogy nem kell neki a pótlás, valmiért beéri kevesebbel is!!??
2011. márc. 1. 11:33
 3/14 anonim ***** válasza:

szia!

nem egyszerű... én fogzásra tippelnék, de az nincs állandóan. szerintem keress meg egy szoptatási tanácsadót (elsőre telefonon, aztán lehet, hogy személyesen is érdemes.)

www.lll.hu

2011. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a környékünkön kerestem de nincs, interneten már találtam , bár most ezzel kapcsolatban nem írtam még neki.

ennyi idősen kezdődhet fogzás?

2011. márc. 1. 13:22
 5/14 A kérdező kommentje:
arra is gondoltam, hogy most fedezi fel a világot, és ezért kevésbé érdekli az evés, vagy türelmetlenebb ez miatt, és ha éhes marad akkor meg bedühödik.
2011. márc. 1. 13:23
 6/14 anonim ***** válasza:

nálunk már 2 hónaposan mondta a gyekeorvos, hogy látja, hogy duzzadt az ínye, már mozgolódnak a fogacskák. csak 5,5 hósan bújt ki az 1.


nálunk 4 hósan kezdődött az az idő, hogy minden más érdekesebb, mint megdolgozni a tejért, így nappal alig szopizott, csak éjjel, félálomban evett nagyokat.


azt biztosra veszem, hogy ha csak mellből kap tejet, akkor előbb, utóbb rájön, hogy jobban jár, ha eszik rendesen. így, hogy cumiból pótlod, persze, hogy a könnyebb utat választja.

2011. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a szitu, csak az én kisfiam már 3 hónapos. És ő csak 1-2 percig szopik normálisan, utána begurul, és vörösödik a kisfeje úgy sír, vissza sem tudom tukmálni a szájába, mert nem kell neki, és ő sem nyugszik meg a cicin, pedig idáig cicifüggő volt, ha bármi baja volt a cici mindig megnyugtatta. Nálunk ez a helyzet már lassan 2 hete tart, írtam szoptatási tanácsadónak is, aki azt írta, hogy valószínű cumizavaros lett a drágám, de én sem tudom neki a fagyasztott tejcsit pohárból, vagy kiskanálból adni, hanem csak cumisüvegből. Én egy pár napja nagyon erőltetem a szopit, beletukmálom a szájába és nem hagyom hogy kiköpje, így muszáj dolgoznia, és ha megindul a reflex, akkor már nincs gond.

Én arra is gondoltam, hogy lehet most van a fejlődési ugrás, és olyan éhes, hogy nem bírja kivárni, hogy jöjjön a tejcsi és begurul. Mert egy pár napja érzem is hogy több a tejem és talán már nyugodtabban szopik, de még nem az igazi.

2011. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért nem gondolom, hogy cumizavar, mert soha nem adtam neki cumisüvegből enni, csak ciciből. Mikor nem evett ciciből,ill kevesebbet mint szokott, és csak ordított, nem tudtam mi baja van, így nem is adtam neki pótlást. Aztán másnap is eljátszottuk uezt, de akkor rájöttem hogy neki a 40-60, a 120 hoz képest amit evett lehet hogy kevés, és éhes marad akkor próbáltam ki hogy adok neki enni.tehát előbb volt a nem kell a cici, mint a cumisüveg.

Reggel meg de-t elfogadja a cicict, délután kezdődnek a gondok. Mivel az éjszakát végig alussza, nem keltem fel hogy félálomban egyen.

Tegnap szopizott délután 60-at , aztán ha vissza akartam tenni cicire üvöltött , de egyébként meg jól elvolt, de azt mondta a védőnéni, hogy ez neki kevés lesz, mert a dupláját szokta enni, ezért ne hagyjam ennyiben.

2011. márc. 2. 08:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint akkor nem valószínű a cumizavar.

Ezért írtam, hogy keress szoptatási tanácsadót, mert ő egy csomó kérdést feltesz és a válaszok alapján ad tanácsot, nem csak így vaktában lövöldözik, mint most pl. én.

Az is lehet, hogy a babádnak semmi baja, tegnap csak ilyenje volt, frontok jönnek mennek stb. Az is lehet, hogy refluxos, és a visszafolyó tej bántja, ami miatt nem szívesen eszik, lehet akár fogzás miatt is, készül visszatérni a ciklusod és azt érzi, és még bármi más is.

Ha ez téged zavar és a babád sem érzi magát jól magát, nem hízik, kevés a pisis pelusa, akkor érdemes a gyerekorvossal, egy jó védőnővel, vagy szoptatási tanácsadóval felvenni a kapcsolatot, hogy kiderítsétek mi okozhatja, lehet-e/kell-e tenni ellene valamit.

2011. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 xStefix ***** válasza:

Jól értem, hogy elalváshoz cumit használtok? Akkor dehogynem lehet cumizavar!

A nagy szopási igény teljesen normális, de ennek (sem) a cumi lenne a megoldása, hanem a mellen való szopizás. Nagyon rossz tanácsot kaptál a cumival...


Amit írtál, minden igaz lehet. Cumizavar valószínűleg, mert a melleden kívül kap cumit és mostmár üveget is.

Mivel pótolsz, biztosan kevesebb a tejed, mint kéne. És ez nemcsak annyit jelent, hogy a babád nem kap belőle eleget, hanem azt is, hogy nem tud beállni és stabilizálódni a tejtermelésed. Ezzel pedig hosszabb távon is gondot okozhatsz magadnak (csökkenő tejmennyiség, kevésbé érzékeny hormon-receptorok, nehezebben ürülő tej, mérgesebb baba...).

A fogzás is valószínű abból, amit írtál. És, a szopi közbeni "zavaró" tüneteket részben ez is okozhatja.

Fejlődési ugrás most még talán nem, de pár héten belül mindenképp lesz. De ha már most nem elég a tejed, illetve nem megy simán a szoptatás (lásd feljebb), akkor elképzelhető, hogy az ugrásból is rosszul fogtok kijönni, mert nem fogod tudni, mit hogyan kéne csinálni, illetve a babád sem fog együttműködni kellően (lásd cumizavar és sztrájk).


Én is gyors szakmai segítséget javaslok, de ne mailben, hanem telefonon! Minél hamarabb, annál jobb esélyeitek maradnak a folytatásra!

2011. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!