Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves elmúlt a babánk, de...

1 éves elmúlt a babánk, de nem hajlandó egyedül játszani. Mindig belénk kapaszkodik, minden érdekli, de egyedül egy pillanatra sincs el. Más babája is ilyen?

Figyelt kérdés
Ha a nagyszülők nem lennének, nem lenne főzve, vasalva, takarítva. Sajnos kimerültem fizikailag és az ötletekből is, mit csináljak vele, amiben és is örömömet lelem, mert sajnos az összes játékán végigmentünk már, nem is igazán érdeklik őt, inkább én mutogatom, mit hogy, mert ő pár próbálkozás után már félre is teszi. Folyamatosan új ingerekre vágyik, de én már alig bírom szusszal.. arról nem is beszélve, hogy magamra gyakorlatilag semmi időm sincs és mint írtam, a háztartást sem tudom így ellátni.
2013. okt. 30. 23:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%

De éjfél elött meg aludni kéne már neked,nem itt lenni és akkor kipihentebb lennél.

Gondolj bele sokaknak ikreik vannak és ugyanilyenek.Vagy akinek 3-4-5-6gyereke van?! Azok is megcsinálnak mindent otthon.Ki lehet menni főzni,addig a kezébe adsz műanyag edényt és fakanalat,vagy egy darab krumplit.Próbálgasd mi érdekli,mert nem hiszem hogy csak kézbe akarna lenni mindig.

2013. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, azért megnyugtattatok. A helyzet nálunk is éppen olyan, mint ahogy az 5-ös anyuka leírta.. Csak a baj az, hogyha a férjem hazaér este, ő is fáradt és köszönhetően a mai "családbarát" munkahelyeknek még éjszaka is dolgozni szokott. De nem panaszkodom, mert így is rengeteget segít, ő fürdeti a babát, ahogy általában az apukák, én segédkezem addig, kezdettől fogva jobban koordinálja a dolgokat, mint én. Sajnos a babánk nem szerette a hordozást, csak egyszer tudtuk benne tartani, soha többet aztán. Nem bírja a zártságot, a babakocsit is nehezen szokta meg, a kocsiülést utálja még mindig. Aludni sétálás közben szokott (így tud könnyen elaludni), ezért nem tudok olyankor mást csinálni, pedig jó két órát is alszik ilyenkor. És nem sajnos hiába a rengeteg játék, nem játszik el. Azt akarja csinálni, amit én, sőt még a wc-re is utánam jön, dörömböl az ajtón, ha becsukom... Az etetőszék csak az etetés alatt jó, utána már nyög, kiabál, visít, hogy vegyem ki. Hasfájós és bukós baba volt az elején, ezért volt sokat kézben, lehet, hogy emiatt ilyen. Egy nagyon éber gyerek, minden mozdulatra, hangra figyel, nem könnyen lehet elszédíteni. Nekem az nem vigasz, ha valaki egyedül négy gyerekkel jól elvan. A gyerekek különbözőek, az enyém mellé egy egész cirkuszt alkalmazni lehetne, ha lenne annyi pénzem :-) Ja, és azért vagyok ilyenkor is fenn, mert ilyenkor pakolok el a konyhában, (még) főzöm ki az üvegeit, vacsorázom, zuhanyzom és leülök a gép elé fenntartani szociális kapcsolataimat, ügyintézés és szörfölés. Napközben semmire nem jut idő. Néha sütök is este, szóval ilyen luxust is megengedek magamnak. Olyan szempontból viszont elkényeztet, hogy éjszaka nem kell hozzá felkelni és reggel 8 előtt nem ébred. Még olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a formabedobós játékkal hogy áll a babátok? És a tietek szokott erőlködni annyira csak úgy, hogy vörös lesz a feje is tőle? Morogni, nyögni szokott-e? A mienk most ezt is csinálja :-(
2013. nov. 4. 22:53
 13/18 anonim ***** válasza:

Egy barátnőmnek két kisfia van. Az idősebbik egy évesen rájött, hogy egy hosszabb játékot, ha elfordít a kezében, amit a járóká kívűlről szeretne megszerezni, elfordítja. Megérti, amit a szülők mondanak neki.

A kisebbik kisfiú még három évesen is ordít az adott tárgyra, ha az nem csinálja azt, amit akar. :-) Hiába mondják el neki türelemmel, szép szóval, magyarázattal, ő ráordít. :-) Mintha azt gondolná, hogy a játék nem akar engedelmeskedni neki. :-) Hát ez van. Majd ha nagyobbacska lesz, rá fog jönni, hogy attól nem fog menni valami, mert ráordít. :-)

2013. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
5.vagyok. Nalunk a formabedobo foldhozvagashoz van csak kihasznalva. Hiaba mutattam mar 20-szor, hogy mit kell vele csinalni, nem erdekli. Ha kezebe kerul, korbenezi es foldhoz vagja. Ennyit a draga jatekokrol. Nalunk is van nyoges es utanna egy nagy hiszti. Es az egesz napos nyavogas. Es en is van, hogy ejfelig is vagy tovabb fent vagyok, legalabb ilyenkor kicsit kikapcsolodok, netezek, tv-zek. Nem is tudnek hamarabb el aludni, mert mar annyira felporget engem is a lanyom, hogy nem is vagyok almos.
2013. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! 5-ös anyuka, én arra jöttem rá, hogy az állandó fel-és levételnél azt akarja elérni, hogy vigyem el valahová máshová a lakásban. Ha felveszem és nem mozdulok, újra le akar menni. A formabedobót ő próbálgatja, de csak ha én adom a kezébe a játékot és ha aktív vagyok, de nem akar fejlődni benne. Minden este az az érzésem, hogy a mai nap is úgy telt el, hogy semmi hasznosat nem csinált. Nem korai még a dackorszak? Újabban nem lehet pelenkázni, rugdos minket, öltöztetni sem hagyja magát, az egész nap egy küzdelem vele. Újabban enni sem akar, nem nyeli le a falatot, csak gyűjti a szájában, mint egy pocok. Semmi sem jó neki, ha lerakom, akkor sem csinál semmit, csak csimpaszkodik. Nálunk is nyavajgással telik a nap:ha öltöztetem, mert megyünk, ha vetkőztetem, ha pelenkázom, ha etetés van, vagy ha nekem akad tennivaló. A pelenkát is ráncigálja magán egyre gyakrabban, gondoltam rá, hogy talán el kellene kezdeni bemutatni neki a bilit. De olyan sajtkukac, hogy gondolom, azon sem maradna meg. Újabban magában is beszél és mintha a padlóhoz beszélne, mutogat neki, ilyenek, néha csak úgy üt egy nagyot és nyög egyet, szóval az egyik aggodalomból esek a másikba. Normális ez a fajta "kommunikáció" egy egy évesnél? Mikor hagyja el ezeket a furcsa viselkedéseket?
2013. nov. 18. 22:18
 16/18 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, mert nalunk is ez a helyzet. Mar reszketek, ha pelenkazasra kerul sor. A vetkozessel nincs is gond, csak az oltozessel. Mar oda jutottam, hogy szaladok utanna a pelenkaval, mert szo szerint szokik tolem. Leizzadok mire feloltoztetem. Az evessel ugy allunk, hogy csak kenyeret hajlando enni, es sultkruplit. Tegnap veletlenul megtevedt, es kivett egy szelet hust a tanyerbol es evett 4-5 falatot, de ugy orultem neki, mintha a lotton nyertem volna. Egyebkent, ha valamit le teszek ele, megfogja, es ha nem tetszik az allaga, eldobja es nem eszik. En egy hete raultettem a bilire, de ha 10 masodpercet rajta tud ulni, akkor sokat mondtam, de kitartoan probalkozom. Ezt egyebkent mar en is eszre vettem, hogy ha sokat valtoztatjuk a helyet, nem nyugos. Van 3 szobank, mindig mashol vagyunk, es ha megunja megyunk tovabb. Mindig az aktualis szobaban teszek-veszek, ezert soha nincs semmi befejezve, mert menni KELL TOVABB :) Nem tudom, hogy ez mar a dackorszak kezdete-e, de nem tudom mi lesz, ha mar benne leszunk igazabol!! 5.anyuka
2013. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja es a kommunikacio: mutogat az ujjaval mindenre, beszel mindennek, foleg a mennyezetnek. Most nagyon rakapott a kukucskara, es egesz nap kukucskalunk. Ha nemm vagyok ott, akkor is hallom, hogy mondja, hogy KAKK. Ha nem reagalok ra, akkor elmondja 3-4-szer egymas utan: kakk-kakk-kakk, es mar az utolso szotagnal kiabal, ha esetleg anya nem hallotta volna.
2013. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én beleéneklem az ételeket szó szerint. A kedvenc énekeit éneklem, grimaszolok hozzá, amit csak lehet. Igazából mindenevő volt, de az utóbbi időben kicsit finnyás lett, olykor nem is akar enni olyant sem, amit azelőtt nagyon szeretett. Ilyenkor kornyikálok egy sort, bohóckodom hozzá, elé teszek egy kis játékot. Az utóbbi időben elkezdett egyedül is játszani végre! Viszont ha eliszkolok, azonnal észreveszi és nem játszik tovább. A konyhában is elkezdte rámolni a szekrényt, annyira örültem neki, mert eddig teljesen passzív volt :-) Mostmár ha újra vágyik, többször keres ő saját magának elfoglaltságot. Viszont ha elviszem valahová, nem marad meg a kocsiban, kézbe kell venni, mint régen, kommunikálni kell vele, megmutogatni mindent. Irigylem azokat az anyukákat, akiknek a babája szépen nézelődik a babakocsiban. Az enyém akkor is igényli az interakciót.
2013. dec. 6. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!