Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok is szokott...

A ti babátok is szokott elbambulni? Sokszor csinálja?

Figyelt kérdés
Enyém csinálja elég gyakran. Most 6 hónapos! Van, hogy úgy elbambul, hogy hiába integetek a szeme előtt vagy szólok neki csak néz maga elé! Aztán a végén általában mosolyog egyet és visszazökken! persze azért nem hosszú percekig csinálja! Így el tudnak gondolkodni?
2013. okt. 31. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 9,5 hónapos és ő is csinálja egy ideje és ugyanúgy a végén mosolyog . Olyan 2-3 naponta biztos csinálja szerintem az elég gyakori.
2013. okt. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem naponta csinálja és van hogy naponta többször! Ez még gyakoribb! Remélem azért ez miatt nem kell aggódnom! Vagy?
2013. okt. 31. 09:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi cikket:

[link]


Kiemelve belőle ezt a részt:

Petit mal epilepszia (absence epilepszia, "kisroham")

Az elnevezésben az "absence" távollétet jelent, ami arra utal, hogy az 5-45 másodperc alatt lejátszódó rohamból a külső megfigyelő esetleg semmit nem vesz észre. Sok esetben a betegség valódi eredetét nem ismerik fel, a gyermeket "álmodozónak" vagy éppen szemtelennek tartják, mert, amikor szólnak hozzá, nem válaszol. A tudat hirtelen tér vissza, a beteg ott folytatja tevékenységét, ahol abbahagyta. A "távollétet" nem követi tudatzavar. A petit mal epilepszia jellemzően a gyermekek betegsége.


Elég gyakori és ki lehet nőni, de azért szerintem nem árt egy kivizsgálás.

2013. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Unokatestvéremnél (bár nem 6 hónapos volt, hanem kicsit nagyobb) hasonló volt a helyzet. Kiderült, hogy agydaganata van. Megműtötték, azóta makk egészséges. A te babádnak biztos nem ez a baja. Csak azért írtam le, mert szerintem ez nem "általános jelenség" és utalhat problémára. Én is úgy vélem, hogy nem ártana egy alaposabb kivizsgálás.
2013. okt. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom pár nap múlva 8 hónapos,és ő is többször csinálja egy nap alatt...a cikkből kiemelt rész kicsit megijesztett!
2013. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam is csinálja (kb 6 hónapos korától rendszeresen). Általában reggelente, mikor csak bambul ki a fejéből, és egy-egy evéskor mindig belebambul, aztán mint ha mi sem történt volna folytatjuk az evést. Én ilyenkor hagyom bambulni, férjem szokott vele "szórakozni", hogy integet előtte, de nem izgatja :) Néha napközben is előfordul, mikor magában játszik. Én ezt egyáltalán nem élem meg gondnak, felnőtteknél is gyakran előfordul, hogy belefeledkezik valamibe. A gyerekeknél minden hatványozódva van jelen, nálunk minden látványosabb, nem fogják magukat vissza, nincsenek gátlásaik, így jobban bele tudnak feledkezni dolgokba, nem zavarja őket pl, hogy valaki meglátja őket ilyen állapotban :) Szerintem nem kell ezt túldimenizonálni, had éljék a kis belső életüket is néha. Nekem is jólesik néha csak lenni, semmivel sem foglalkozni!

13 hónapos anyukája

2013. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én babám is sűrűn bebambul. Szerintem nincs jelentősége, de ezek után megkérdezem a gyerekorvost a tanácsadáson.
2013. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én is rákérdezek mindenképp a gyerekorvosnál! Remélem nincs gond és tényleg olyankor csak elgondolkodik a kis drágám és "dolgozza fel az infókat"! Amúgy akarva-akaratlanul én is sokszor elbambulok. :-)

Köszönöm a válaszaitokat!


Utolsó válaszadó! Esetleg, ha nem felejted el, megírod mit mondott rá az orvos?

2013. okt. 31. 18:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia 1 vagyok. Hát én a párom szerint hipochonder vagyok ha a babáról van szó de ez eszembe sem jutott, hogy probléma lehet. Én is mindenképp rákérdezek ezek után mert most egy kicsit azért rám ijesztettek. Remélem senkinél nincs gond...
2013. nov. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is jelzem milyen választ kaptam, de mi csak 2 hét múlva megyünk kb.
2013. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!