Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud már 11 hónapos fiú...

Miket tud már 11 hónapos fiú Babátok? És miket "kell" tudnia 1 éves korára?

Figyelt kérdés
Az én fiam majdhogynem elindul lassan. :))) Sokmindent megért már,mama,ata(apa)Annya,mamama,sziszeg ha kígyót lát a könyvben,ciccc,aaa= kutyaugatás,úgy mászik,mint a golyó,1 kézzel megáll az ágy szélén,megmutatja hol az orrom,szám,fülem,hajam,láb,kéz,ujj,stb...És nagyon huncut!:))
2009. nov. 14. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

azt nem tudom mit kellene tudniuk,de azt tudom az én fiam mit tud.igaz már betöltötte az 1et,de már van olyan amiket előtte is produkált.

kapaszkodva feláll,bútorokba kapaszkodva vagy a kezembe lépeget.ahol nincs semmi,ott vagy addig nyújtózik,míg el nem ér valamit,vagy mászik tovább.imád kipakolni,be már nem annyira.vissza gurítja a labdát,oda adja és elkéri a kockát.képen,tvben felismeri és kommentálja az állatokat.pl kutya az vauvau(jó mélyen)nekünk is van 2kutya és ha fél álomban is van,akkor is felszólal,hogy vau.a könyveknem,plüssökön megmutatja a szemet,orrot,szájat,fogat.már felmászik a kanapéra ágyra,és ma megmutatta,hogy bele tud ülni egyedül a pihenőszékébe,úgy hogy belemászik(frászt hozza rám) és megfordulva beleül.

kapcsolgatja a tévét,hifit.irányítóval vagy oda áll elé.nyomja a billentyűzetet(nagy bánatomra).ha valamit nem kér,akkor összeszorítja a száját és integet a fejével,hogy nem(mint Hernádi a reklámban,tőle tanulta :-) )ha rászólok,hogy kicsim ne csinál,maga nyelvén kérdő tekintettel visszakérdez,miért nem,és még 2x elpróbálja hátha lehet e.

olyant hogy papi,apa,anya beazonosít,apppa és annyaaa már megy,más számára érthetetlenül hangzik.

kezdi megérteni,hogy mi hideg,meleg

és nem tudom hogy más tapasztal e ilyent,de a fiam állandóan felfele mászna!

most nem jut több az eszembe.talán csak annyi,hogy huncutságért neki se kell a szomszédba mennie :-D

2009. nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
mi 10 hónaposak vagyunk és mi is nagyon huncutok.pontosan tudja mit nem szabad,ha mégis megteszi utána skerázik onnan,már lépeget segítséggel.felmászik a lépcsőn,lemászik az ágyról.megmutatja az állatokat,rák,cica,kutya,baba.odaadja ami a kezébe van ha kérem,megmutatja mit szeretne és mondja,hogy azt.anya,igen,mama,vává le,fel.ezeket mondja már.a formabedobóba a nagy ajtaján ki be pakol,lapogatja a mesekönyveket és órákat ül ha olvasok neki.csinálja a mondókákra amiket tanultunk.most leginkább az apróbb dolgok kötik le,mint az autók kerekei,a kupakok ki be nyitása stb.
2009. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az en kisfiam mar nagyon ugyesen manoverezik a butorok kozott, ugyhogy kozben fogodszkodik. Neha el is engedi, akkor egy ideig all, aztan popsira esik. Nagyon ugyesen beszel, mar tobb mint 10 szot hasznal. Imad tancolni es enekelni. Dallamra azt enekeli, h "pa-pa-pa-pam", amit szerintem tolem lesett el:-D Most kezdett enni kanallal,de meg eleg maszatosan megy neki. Ha kerek valamit, odaadja. Ot is nagyon erdeklik a kupakok. A sudokremes dobozrol mar profin leszedi a tetot, sot vissza is teszi (adtam neki egy ureset jatszani).A formabodos meg nem megy neki, csak ha segitek. Tud labdat dobni es guritani, nagyon szeret vele jatszani. Nagyon puszilkodos fiu letere. Most ennyi jutott eszembe.
2009. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azt nagyon nehéz megmondani, hogy egy 1 éves gyereknek mit kell tudnia, mert minden gyerek más. De ahogy itt olvastam, mindegyik picurka, ahogy a tiéd is nagyon ügyesek!

Az én kisfiam 2 napja indult el egyedül:) igaz, még csak 4-5 lépésnél tart és azt is csak akkor, ha csalogatjuk, de nagyon ügyes!

Még nem beszél, csak a szavak első szótagját mondja: ci (cica), ka (kabát), vagy tyű (kesztyű, na jó, ez az utolsó szótag). Amit 'mond' az a papa, mama, baba, hamm-hamm, pá-pá.

mutogatja a pociját, a fülét, orrát, lábát, és az okos fejét:) A kiskönyvben felismeri a cicát, kutyát, malacot, kacsát, az utcán pedig a lámpát és a brümm-brümm autót (ilyenkor berreg). Ha kérjük, a kedvenc játékait idehozza nekünk. Kb.ennyi. Jó babázást!

2009. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, hétfőn volt a fiam 11 hónapos.
2009. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!