Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellene inni egy...

Eszo kérdése:

Mennyit kellene inni egy 10-11 hónapos babánk, aki még min.5x szopizik napközben?

Figyelt kérdés
kislányomat napi 10 milinél többre nem tudom rávenni..ez eleinte víz volt, most kicsit szorulásos így kamillateával próbálkozom...de nem akar inni...ez baj lehet?
2013. nov. 1. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 10 hónapos.

Napi 6x cicizik még.Emellett még megiszik napi

2-3 dl(200-300ml) vizet is.

Ő semmi mást nem iszik meg csak a sima vizet.

A doktornő azt mondta,hogy ez elég is.

Olyan napi 2-3 dl folyadékot kell innia egy ilye korú babának.

2013. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mit csináljak,ha nem akar inni???pedig sokszor kínálom..bele is iszik,de nincs látszata,hogy fogyna is belőle..
2013. nov. 1. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem szomjas. Ha megvan a megfelelő mennyiségű pisis pelus nem gond.
2013. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

és az mennyi??mert nem sokszor kell cserélni neki..

kap este fürdés után..utána egyet reggel 9 körül,mikor ébred..aztán egyet délután 2-3 felé...és újra fürdés után..

az éjszakai az mindig jól tele van, de napközben elég neki az a kettő

2013. nov. 1. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Hmm... Napi 5-6 pisis pelust mondanak. De biztos érzed mennyire pisis amit leveszel róla.

Figyelj ha nem issza a vizet, próbáld meg hogy 100%-os gyümilevet öntesz hozzá. Én úgy csináltam hogy 50ml babavízhez öntöttem 20 ml gyümilevet. Így már jobban ízlett neki és többet ivott. Az én kislányom a teától idegenkedik.

2013. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az anyatej kielégíti a folyadékszükségletét. Ha nagyon aggaszt a dolog mellre teheted gyakrabban.
2013. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát próbáltam már vele mindent itatni..de mindig ugyanaz van..úgy csinál mint aki iszik,de nem csökken a folyadék mennyisége a pohárból :-)egy varázsló a kisasszony :-)


pisije meg szerintem nem lehet gond,mert pl még sosem volt beteg sem, még egy hőemelkedése sem volt...doki mindig azt mondja makk egészséges!

2013. nov. 4. 09:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne aggódj tudja ő mennyit kell inni. Lehet a szopival és a kajával beviszi a megfelelő folyadékmennyiséget!
2013. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.

A fiam 11 hónapos, és napok óta gondolkozok hogy kiírjam-e ezt a kérdést!!!Dettó ugyan ez a problémánk!!!Én is itattam már vele mindent!!!Semmiből nem iszik 1-2 kortynál többet..ha vízzel próbálkozok meg úgy néz rám, mint ha hülye lennék! :) Cici-cici-cici...na ez a végtelenségig menne.De ettől függetlenül nálunk rendes pisi pelusok vannak, meg kaki is terem rendesen.Próbálok neki folyadékosabb ételeket is adni..pl párolt almát a levével összeturmixolva, húsleves..stb.

Viszont a lányom is ilyen volt, csak ő tápszeres.40 fokos melegben is alig volt hajlandó inni.Ő most 3 éves lesz, és még mindig hadilábon állunk az ivással..:( Én már gondolkoztam ezen sokat, mert én se vagyok nagy ivó..vajon ez örökölhető??Ma is még csak kávét ittam, van hogy evésnél sem iszom..hát nem tudom.

Én mindkét gyereket kb 20 percenként kínálom..lányomat utasítom hogy igyon, mert önmagától eszében sem jut, pedig elérhető neki mindig a kis pohara.A fiamat meg itatom..3 féle cumisüveg meg 2 féle csőrös pohár van a háztartásunkban, még is csak bögréből hajlandó valamennyit inni..ha iszik..van hogy bekerül a szájába, aztán köpi ki...még szerencse hogy van elég ruhája, mert sokszor ez átöltözésbe torkollik.

Na mindegy..gondoltam leírom hogy egy cipőben járunk..segíteni sajnos nem tudok..

Ja és a fiam reggelizik(kenyér, felvágott, tojás..stb), 10óraizik (gyümölcs, keksz), ebédel (főtt étel), uzsonnázik (joghurt-túró gyümölccsel) és vacsorázik (tejpép, bundás kenyér, kenyér felvágottal sajttal..stb.) is.Szóval rengeteget eszik, és még ehhez 4x szopizik..de csak napközben, éjjel még mindig 2x kel..minden evés előtt és után kínálom folyadékkal..hát nem sok sikerrel...csak bízni tudok abban hogy változnak az ivási szokásai..

A remény hal meg utoljára..

2013. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!