Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körülbelül mennyibe kerülhet...

Körülbelül mennyibe kerülhet nem túl drága helyen összességében a babának való bevásárlas? Mennyiből lehet kijönni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez attól is függ,hogy milyen minőségű termékeket veszel.Szerintem a babakocsi a legdrágább.Mi minden hónapba félreteszünk valamennyit,hónap végén megyünk vásárolni a nagyobb dolgokat.Szerencsés helyzetben vagyok,mert kapunk egy csomó cuccot.én úgy gondolom,hogy 150-ből ki lehet jönni így.

24 hetes kismami

2008. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban az ár a minőségtől függ.Ugy gondoltuk középkategoriát próbálunk meg mindenből venni.Sajna nagyon nem kapunk semmit tehát meg kell vennünk szinte mindent, nekünk a gyerekszobabutor (átalakitható kiságy, átalakitható pelenkázó) volt a legdrágább kb. 150.000,- a babakocsi (elég jót találtunk)50.000,-, hordozó 20.000,-, kiegészitők, kisruhák 20-30 e körül,légzésfigyelőt kapunk, az 40e körül lenne.Szóval összességében nem olcsó, de nagy segitség ha kapsz valakitől babaholmikat.
2008. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

szia

mi mindenből megkerestük a legolcsóbbat, ami nem azt jelenti, hogy rossz minőség lenne, vagy gagyi.

babakocsi,baby outletbe, hordozóval együtt 30.000.

kiságy ikeában 8.000.

+kiságy berendezés ( matrac, baldahin, ágyneműk)15.000.

ruhák( 56-os méret)mindenből, body, rugi, 3-4db.aztán ha kevésnek találjuk, bármikor lehet venni.ezt a tescóba vettük.max.6.000.volt.

aztán, pelenkák, fürdő lepedők...stb.

szerintem mi bőven-bőven 100.000alatt vagyunk.

2008. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia én volt amit használtan vettem meg pl kiságy baba kocsi persze a kokuszmatrac az uj .a baba kocsit is meg a hordozot a neten vettem ajánlom még a baba börzéket.Én nagyon szép holmikat vettem .jó lett volna mindenböl új dehát az élet alánk rakot de igy is jó.
2008. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én nagyon sok mindent a Brendon outletjében vettem, szerintem is a babakocsi és a kiságy, pelenkázó a legdrágább. Szerintem a kis bababoltok sokkal drágábbak, mint a Brendon, ott mindig van valami akció, sokat kell járni(ha van a közeledben). Egyébként én egy-két holmit az Auchan-ban és a Tescoban is vettem, ha éppen arra jártam, és olcsó volt, de jó minőségű. A babahordozón viszont szerintem nem érdemes spórolni, a gyerkőc biztonsága minden pénzt megér. Összességében én azt mondom, hogy első babánál 150-200 ezer Ft körül meg lehet úszni.
2008. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell mindenből a legdrágábbat venni, felesleges. Nekem a 2. babám, igy tudom, hidd el.

Babakocsit a Bippa Kft-nél vettünk 42000Ft, hordozós. Kiságíat használtan 20 E-ért, öltöztetős.

A kisruhákat a legolcsóbb bababoltban vettem, és még turiban is voltam. Nem mindegy, hogy egy bodyt 1000 Ft-ért, vagy 1600 Ft-ért veszel.

A kisruhák pontosan mennyibe voltak eddig, nem tudom, mert apránként vettem meg, de ki lehet számolni, mert azért tudja az ember, mennyi body kell, rugi, stb.

Például kifogót is láttam 2000 Ft-ért, viszont láttam 3000 ft-ért is. Hogy mi a különbség, nem tudom.

De olvastam itt már olyat, hogy 5-600 E ft-ból hozták ki a baba első dolgait. Hát.... nem semmi.

2008. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindent a www.teszvesz.hu-n vásároltam meg használtan. A megvásárolt dolgok 99 %-ával elégedett voltam. Egy valamit mindig a szemem előtt tartottam, amikor arra gondoltam, hogy milyen jó lenne esetleg, ha új dolgokat vehetnék, mégpedig azt, hogy ha újonnan veszem, kb. 1 hónap múlva minden úgy nézett volna ki, hogy akár használtan is vehettem volna. A konkrét árak: Drewex kiságy (alig látszódott rajta, hogy használták): 15000 Ft, babahordozós autósülés: 4000 Ft, nagyon szép játszószőnyeg, lógos játékokkal: 3000 Ft, Chicco kenguru (szinte új) 4000 Ft, babakocsi (Pierre Cardin: 20000 Ft). Esernyő babakocsi: 1000 Ft (ennek annyi baja volt, hogy az egyik fogója hiányzott, ezért került ennyibe, könnyedén pótoltuk, járóka: 12000 Ft, utazóágy: 5500 Ft. A légzésfigyelőt inkább újonnan vettem: Angel Care 301 R típusút 29900 Ft-ért. Amit még újonnan vettem az az Aventos mellszívó (erre menetközben hirtelen lett nagy szükség, ezért nem volt idő a teszveszen bíbelődni, de ott feleáron megkaphatod, csak fertőtlenítened kell): 15000 Ft. A Teszveszen még rengeteg gyerekruhát és játékot vettem. Ha a ruhákat átlagba nézem, akkor egy db nem került többe 300-400 Ft-nál. Kb. 40-50000 Ft-ot költöttem ruhákra, de kb. másfél éves koráig mindene megvan. Ezalatt érts cipőt is. Szerintem jól kijöttünk. Érdemes rápillantanod az oldalra, ha a használt dolgok nem riasztanak vissza.
2008. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát érdekes,hogy azt írják,hogy 1000-1600ért vesz bodyt és mégis kijönnek mindennel együtt 100eből kb..sztem ez nem így van,de ő tudja.Én először turiztam a cuccokat neki-ruhák,aztán rájöttünk,hogy a tescoban tök szépek és jó mnőségűek vannak és kb 300-400ftra jönnek ki..vagy még ennyire sem,mert volt,hogy 500ftért 3at vettünk bodyból..kb 1.5éves koráig megvannak így-igaz fehér,meg apró figurás de jó lesz az.A bababörzén én csalódtam,főleg 600ft-tól árultak mindent,ennyiért turizhatsz is és a tesco olcsóbb,igaz rábukkantunk egy nőre kb 1.5elkeseredett járkálás után,na nála tudtunk kisapikat és rugikat venni 100-200ft ért,de összességében nézve,belépővel,parkolással együtt szerintünk nem érte meg.Mi sztem a legfontosabb dolgokat vettük meg apránként de így is kb 300ezer volt összesen minden-és kiságyat nem kellet venni.Ez attól is függ iket akarsz venni.Mi próbáltunk csak új dolgokat venni neki,de igaz több babára tervezünk.Pl.Babakocsit-bergon 42ért vettünk táskával és esővédővel kiegészítve,légzésfigyelő angel care 401-35ért-ajándék pelustartóval,mellszívó,pesztonka orrszívóval együtt 9500.-,kókuszmatrac egyedi méretre vágva 11000.-,ezeket mi vecsésen vettük meg a kati bababoltban-ezt találtuk a legolcsóbbanak,kb 2hónapig járkáltunk felmérni a terepet,utólag megérte súlyos ezreseket takarítottunk meg.kiskád és pelenkázó feltét+2huzat ikea:4500.-sterilizáló+2cumisüveg:7000.-(Tommee Tippee-brendon)Vettünk cseh tetra textilpelust és kifogót -nagyon jó árban van a tescoban-1000ft körül van a kifogó dbja,és ezen felül lehet még extrázni,mi vettünk hordozó kendőt6000,mosható pelus2-3000re jön ki bdja-monapel,Az apróságokat meg össze vissza ahol jó árban találtam,dmben bababoltban stb...játékokat is így ,de főleg az elefániban ott aranyosak vannak igaz nem olcsók de sok a választék..Pelus a tescoban a legolcsóbb sztem..dbra ha megnézed,Szóval sztem szépen apránként össze jön az hidd el..az ember ha összeszámolgatja a kiadásokat meglepődik.Én nemsokára szülök és már minden megvan,most veszegettük meg a recept nélküli dolgokat a gyógyszertárból demár 6000ftnál tartunk pedig a kicsi recept köteles dolgai nincsennek is még meg...és csak az alapvető dolgokat vettem meg..kivéve,hogy vettem homeos bogyókat szülés utánra,mert ezt nem muszáj..szval szépen lassan összejön ez..39hetes kismama
2008. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én szinte mindenből használtban gondolkodtam, de egy 100.000 ft így is elmegy. Azért nem írom konkrétan, mert rengeteg mindent kaptunk családtól, sőt, szinte semmit nem kellett megvennem.

Kiságy minimum 10+ a belevaló matrac, ágynemü, huzat is minimum 10. Babakocsi használtan is 20, pelenkázó 10-20, kád, ruha, piperecucc, külön mosószer, öblítő, esetleg autós ülés... szóval 100 összejön hamar..

2008. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lásd: www.babaholmiolcson.hu

Mi ujonnan vettünk mindent és nem is a legolcsóbbakat de kb. 180 ezerből kijött minden: pelenkázós átalakítható kombi kiságy 41.000, hozzá kókuszmatrac, ágynemű, huzatok kb. 20.000, többfunkciós babakocsi hordozóval 40.000, stb. A hipermarketek akcióiban is összevásároltam egy csomó cuccot, pl. kiskádat 1200-ért, rugdalózókat, bodykat párszázforintokért (pl. 5 db body 1200 Ft), és mégsem használt hanem új ruhák, sok turinál olcsóbb. De kiságyat lehet 10.000-ért is venni, tehát lehetett volna többet spórolni, de mi nem egy gyereket tervezünk...

2008. júl. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!