Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 43 évesen késő gyereket szülni?

43 évesen késő gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Anyukám mindig is szeretett volna még egy gyereket,de ez elmaradt.Tegnap mondta,hogy szeretne egy babát,de ma azt,hogy már öreg, a szíve mélyén szeretne,de már nem lesz.

#kisbaba #43 éves anya
2013. nov. 3. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

ha addig nem jött össze,és most igen-akkor nem,hiszen ez volt minden vágya.


de így már én sem vágnék bele a helyébe.

2013. nov. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg sosem késő! Öreg, mihez vagy kihez képest? A teste még alkalmas rá, nemhiába! Sőt még vágyik is rá!Akkor???
2013. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

azért nem csak abból áll,hogy a teste alkalmas rá,hanem hogy utánna van-e türelme,ereje fel nevelni.


már elmúlik 50 mire elsős lesz. 60 amikor kamasz lesz.

a gyereknek sem jó,ha már idős szülei vannak.

2013. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem igen is késő.

Persze ha vmi oknál fogva nem jönne össze addig, én is bevállalnám 43 évesen valószínűleg.

De ha már lenne gyerekem, biztos nem. Tudatosan nem.

Ha becsúszna, akkor talán..

2013. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szülnék 43 évesen gyereket.
2013. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Na, akkor én vagyok az ellenpélda. Anyukám 43 évesen szült, ennek már 30 éve.



És akkor mi van?


Most boldogan unokázik.



Semmi gond nincs ezzel.

2013. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Én már 28felett nem akarnék szülni,de szerintem 35 felett sem megfelelő már az idő.A test sem bírja megfelelően,több a rizikó.Ki tudja fel tudná-e nevelni...Anyám hugomat 40-41évesen szülte,,hát nem vállaltam volna én annyi idősen.Gondolj bele,mire összejön neki ,már lehet 44-44,5 éves,mire kihordja 45-46...Ez nagyon sok már szerintem,még ha szeretné is,fontos lenne,hogy fel is tudja nevelni.
2013. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem késő. 29 vagyok első babát várom, és lesz még legalább 2. Nem tudom, meddig húzódik el, de nem is érdekel. Ha az én anyukám lenne (korából adódóan sajnos nem lehetne, de ha mégis), én bíztatnám. Szerintem 43 évesen még nem öreg hozzá. Az más kérdés, hogy milyen az egészségi állapota, fittsége, stb. Van, aki már 30 évesen sem olyan rugalmas, van, aki 50 évesen is az. Én egészségesen élek, sportolok, minden fontos dologra odafigyelek, vagyis jól bírom a "strapát" :) Ha ő is ilyen, én bíztatnám, hogy vágjon bele bátran!
2013. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

"Ki tudja fel tudná-e nevelni..."


Ez a hozzáállás nekem nem szimpatikus, főleg nem most, mikor két huszonkét év alatti barátom temettük egy év alatt. Hol itt a garancia bármire is??? Az életet élni kell és nem félni tőle.

2013. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

engem nem zavar ha valaki 40 felett szül,de én már ebben a korban nem babázni szeretnék,hanem újra "élni" az életem. mert egy kisbaba/gyerek nagyon nagy kötöttséggel is jár.

Örülök,hogy 30 éves korom előtt lett 2 gyerekem,és annak is hogy anyukám is fiatalon szült engem-így még ő rá is sok mindenben számíthatok.

2013. nov. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!