Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3hónapos, anyatejes...

Kislányom 3hónapos, anyatejes és nagyon ritkán kakil általában 10-12 naponként, ha elkezd már enni alma pépet később gyakrabban lesz majd széklete, kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
A doktornő azt mondta hogy felhasználja a szervezete a tejet és kevés a salakanyag és gyenge a bélmozgás ezért nem kakil gyakran.

2013. nov. 4. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Az nagyon ritka! Azonnal menjetek orvoshoz! Nem is értem, hogy eddig miért nem nézetted meg ez miatt dokival! Maximum a 3 nap székletkimaradás a normális!
2013. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem sincs ez így jól. Furcsa a doktornőtől, hogy ennyiben hagyja.

Amikor az én kislányom volt anyatejes, minden evés közben/után volt egy kaki, tehát napi 5-6.

Én úgy tudom, hogy ez a normális.

2013. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk olyan volt, szintén 3 hónapos korára, hogy 5-7 napig nem kakilt, utána viszont nagyon nagy mennyiséget egyszerre. Aztán elkezdtem a reszelt almát, és attól kezdve naponta volt általában kaki, max 2 naponta, és az állaga is megváltozott, nem a híg anyatejes kaki volt, hanem kissé szilárdabb, kezdett hasonlítani a felnőtt kakihoz. Szóval nálunk az alma megoldotta.
2013. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Jezusom!!!! Azonnal adjal neki egy glicerines kupot!!! Nekem a doki azt mondta ha 3-4 napig nincs kaka,kupot adjak( bebiknek valo,glicerines kup) cselekedj azonnal meg mielott nagy baj lenne 10-12 nap kaki nelkul rengeteg!!!! A doktornod meg egy idiota... a szomszed lanynak a kisfia egy hetig nem kakilt,befogdtak a korhazba,ne jatsz ezzel ez nem vicc!!!
2013. nov. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Igaz hogy az anyatejes babaknal elofordul hogy ritkabban kakilnak,de 10-12 nap hidd el rengeteg kaki nelkul... utolso valasziro voltam..
2013. nov. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne ijesszétek túl, egy hétig volt hogy az enyém sem kakilt, semmi baja nem lett, csak utána annyit kakilt hogy 2 vízben fürdettem, és az alma megoldotta a kérdést.
2013. nov. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Ha nincs panasza, akkor nem akkora tragédia, ha sokáig nincs széklete. A 10-12 nap tényleg sok, de ha a baba jól van, akkor semmi gond.

Nem kell glicerines kúp, meg semmi más. Ha elkezded hozzátáplálni, akkor viszont illene neki napi egyszer kakilnia. A gyerekeimnek is volt, hogy 7-10 napig nem volt székletük, de amint elkezdtük a hozzátáplálást, minden nap lett.

Szépen hasznosítja a babád az anyatejet, ráérsz 6 hónaposan hozzátáplálni.

Persze, ha hasfájása lenne, vagy nem hízna havi legalább 300 gr-ot, akkor más a helyzet, de most minden rendben levőnek tűnik. Igaza van az orvosodnak.

2013. nov. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tica0121 ***** válasza:
14%
Én is ilyen gond miatt kezdtem el reszelt almát adni a kicsimnek, 2 nap alatt rendbehozta a kis emésztését. Az enyém 3,5 hónapos, 2 hónaos kora óta adom neki, mostmár minden nap készter, vagy egyszer + almaitalt. Kb 2 hét alatt elérte azt a -szerintem normális- szintet, hogy naponta 3* kakil. (2 nap alatt napi egy kaki volt, ez kb 1 hétig) Óvatosan kezd, először csak napiegyszer pár kanállal, majd növelheted. Az enyém most majdnem egy almát megeszik egyszerre. (egy pici almát) Nem mondom, hogy mindenkinek az én példámat kell követni, de jobbnak gondolom, mint a kúpozást!
2013. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem akarlak kritizálni kedves utolsó, de 2 hónaposan almát adni egy babának nem követendő! Legkorábban 4 hónaposan szabadna kostoltatni. Ha anyatejes, akkor meg elég 6 hónaposan.

Az nyatejes babknál teljesen elfogadható, ha 7-10 napig nincs széklet, amennyiben nem okoz panaszt neki.

2013. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
nekem az vált be-ha én ettem olyan dolgot-ami hajt picit.aszalt gyümölcs,lekvár,barack mindig eredményes volt.nekem is anyatejes-és most szintén 3hónapos.
2013. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!