Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babák mennyit és mit...

1 éves babák mennyit és mit esznek, mekkorák, miket tudnak már?

Figyelt kérdés
Reggelire, vacsira miket esznek a babák? Ötleteket szívesen várok. Köszönöm.
2013. nov. 5. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 1 évesen még tápszert kapott reggelire és vacsorára, szívesen adtam már volna mást helyette, de a védőnő és az orvos még nem javasolta! Viszont kipróbáltuk egy Milupa gyerekitalt, de azt meg nem akarta meginni. Most 15 hónaposan adtam neki először reggelire nesquik kakaót meg vajas kenyeret.
2013. nov. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.

Nem tápszeres babák étrendje érdekelne elsősorban. Az én babám anyatejes volt ezidáig. Köszi.

2013. nov. 5. 23:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes kislányom hajnalban szopik egyszer. Reggeli 8 után joghurt kiflivel vagy vmilyen pékáruval, vajas kenyér sajttal, májkrémes kenyér, felvágott vmivel.

10 óra körül egy kevés gyümölcs vagy buláta, kölesgolyó, ilyesmi, de a mennyisége elenyésző. Délben ebéd szinte mindig azt eszi már, amit mi, ma pl. tejfölös krumplileves, palacsinta (ezt leginkább üresen vagy a saját lekvárral). 3 órakor ismét szopi, 5 körül tejpép vagy vmi olyan ami a reggeli szokott lenni, esetleg virsli (jó minőségű). Este 8 körül újra szopi.

Ha van kérdésed még, akár privátba is válaszolok. Ja a kor kimaradt, októberben volt egy éves.

2013. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam most volt 1 éves. 11hós koráig anyatejes volt, aztán annyira kevés volt már, nem lakott jól, milliószor felkelt éjjel, meg bevallom már macerás is volt, leszoktattam pár hét alatt. Most tápszeres, de csak vacsorára kap.Az éjjeli evésről kb. 10 hósan leszoktattam már.


Reggelire azt eszi amit Én: vajas kalács, májkrémes kenyér, sajtkrémes kenyér stb. van olyan nap, hogy nem hajlandó ezekból enni, sőt reggelizni sem nagyon szeretne, akkor kap egy joghurot és kész. Azzal el van délig. Délben ebéd, ez változó. Ha olyan kaja van ebédre amit az Ő gyomra is bír akkor abból kap, ma pl. spagetti. De sok mindent evett már. Kedvence a brokkoli, cukkini, krumplifőzelék, sütőtök, húsleves ilyesmi.Aztán alvás. Általában 1,5 órát alszik, de neki szüksége van még egy alvásra délután, ez általában 40perc körül van, mert Én 9-kor rakom le aludni!

Az uzsonna vagy joghurt, vagy tejpép, gyümölcs. Szerencsére mindenevő :)

Kap még egyszer vacsorát, és aztán este 9-kor a tápszer. (kb. 200ml-t iszik meg)


10kiló és 81cm-er a Kisfiam. Már megy 10hós kora óta, most már szalad.

Miket tud? Mutatja a pocakját, a fejét, szemét, lábát. Integet, mutatja és mondja hogy "nem-nem". Mondja azt is hogy DE :) Ja és a kedvenc zenéjéből a teteje szót és közben emeli magasra a kezét és mutatja is. A formabedobóba 2 formát már magától bedob (az egyszerűbbeket).

Ennyi jut hirtelen eszembe :)

2013. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nálunk a tízórai kimarad, mert a kisfiam 9-fél 10 között ébred :)
2013. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is tápszeres a kicsi,ileltve amúgy anyatejes volt kb 7hós koráig 99%-ban,de nem cicisen,szóval nálunk így más az egész dolog.

De egyébként a reggeli egy szelet kenyér héj nélkül felvágottal vagy egy virslivel,hozzá 100-200mili tej/kakaó.

Ebéd 300-350gramm sima főzelék,husos főzelék,leves.

Uzsi kefír/joghurt/gyümölcs.De van hogy a reggeli ez valamelyik.

Újabban egyébként sokszor nem hajlandó enni.

Délelött sokszor sétálunk több órát is,olyankor eszeget kiflit esetleg,dörmit,kekszet,de nem mindig.

Vacsira tejpépet,sinemilt,tejbegrízt kap és az első kettőbe tápszerport is teszek még.

84-86 centi körül lehet,22-es a lába és 10,5-11 kiló között van,bár már 13hónapos lett 2napja.Kislány egyébként.Hát nem jár még,pedig már 8 hónapos korától áll.Integet,tapsol,táncol,labdát gurít és dobál,pakol fel le mindent,magyaráz rengeteget (anya,apa,kutya,cica,hörcsög,enyém,csiki csiki,vau vau,cicc cicc,egy kettő),mutatja a kerekecske gombocskát.És nem tudom,sok mindent tud,de kis lusta,mert járni nem akar.Szerintem rám ütött,én is 8hósan felálltam és 18hósan mentem csak.

Egyébként mindent megeszik általában,de ma kapott elsőnek zsemlét meg tojást és kiköpködte mindkettőt,szóval ezek nem ízlenek neki.(Tojást evett már amúgy,nem tudom most miért nem ízlett neki...)

2013. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Reggeli: sajt, kenyér/zsemle, májkrém, vaj, vajkrém. Joghurt, virsli, tojásrántotta.


Tízórai: általában kimarad, de ha van akkor gyümölcs.


Ebéd: amit mi, szinte mindent eszik már.


Uzsi: rízstejjel dara +gyümölcs


Vacsi: szendvics, olyan, mint a reggeli.


Fürdés után szopi


Éjjel szopizik, ha felkel.


Nem mutogatja a testrészeit, mert hülységnek tartom és nem tanítom. Viszont magas ágyról háttal farolva ügyesen lejön, így nem esik le. Tapsol. Gagyorászik.


11 hós kisfiú

2013. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem mutogatja a testrészeit mert hülyeségnek tartom"


Igen????? Veregesd magad vállon, és mondd csak el miért is hülyeség?

2013. nov. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

MOst jön a foga,és nem eszik meg semmit,csak tápszert.:( Egyszerre 4 nagy fehér dudor is van neki hátul.:( Amugy reggelire virslit,sonkát,kenyeret,tojást,mikor mit.

Ebédre vagy azt amit mi,vagy zöldséget.

Uzsonna sonka,joghurt,gyümi.hajnalban ha felébred tápszert eszik,meg elalvás előtt is azt kap.Védőnő szerint még hagyjam is így a tápszert.

Vacsi,kenyér,virsli,próbálkoznék a tejbegrízzel,de öklendezi tőle.

Iszonyat válogatós amúgy ami az egyik nap ízlik neki a másik nap nem eszi meg.

Hajnalban 5 vagy fél 6 körül ébred,és visszaalszik(Vagy nem),utána 7-8 között ébred.

Pápát integet,dádázik,mondja közben hogy dádá,hejtézik,vagyis simogat.Ha nem akar valamit rázza a fejét,Ha mondnom hogy gyere,gyere hamizni,jön,ideadja a dolgokat ha kérem,beleteszi valamibe ha mondom neki hogy tegye bele.

Utánozza az oroszlánt, a kacsát(Háp háp)a libát,a halat(tátog),a pacit.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.Ja,meg hisztizik.:)

2013. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!