Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mizujs a januárban fél éves...

Mizujs a januárban fél éves manókkal? Mit "tudnak" már? Mit esznek? Mekkorák? És mikor töltik a 6 hót?

Figyelt kérdés
Az én lányom most már tegnap töltötte.Állna állandóan,menne.Egyre többet gagyog.Anyatejes de kóstolgatjuk a gyümiket.ja és kb 8 kg és 68 cm.
2010. jan. 14. 01:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Az én kisfiam 16.-án tölti a 6 hónapot. Ő is mindíg állna, menne. Fordúl hasról hátra és vissza. Tegnap kezdte el, hogyha két játék van a kezében akkor összeütögeti őket. És van amikor már szépen összhangban van a két kezecskéje. Ha leteszem már magától csücsül egy pár percig. Szépen eljátszik. Sokat gagyog. Mondja, hogy bababa, mamama. Ő tápszeres sajnos hamar elapadt a tejem. Már elkezdtük pár napja a husit is enni. Van egy fogacskánk. Ö kb. 9,5 kg és 72 cm.
2010. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lányom tegnap, 13.-án töltötte a 6 hónapot. Ő is állandóan állna, ha fel akarom venni, kifeszíti magát állásba. Mostmár elég stabilan ül, de magától még nem tud felülni. Forogni nem akar, csinálta párszor de azóta nem.Gagyog, visítozik, imádja a hajam ráncigálni. Ügyesen fogja a játékot, megcseréli a kezében, összeütögeti, imád papírt tépni, és mindent lerámol, amihez csak hozzáfér. Ő tápszeres, mi is még csak kóstolgatunk, nagyon rosszul eszik. 7250 gr és 69 cm.
2010. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 19-én lesz fél éves, most küzdünk az első fogával:) Stabilan üldögél, de egyedül nem tud még felülni, gurul ide oda, és ő is folyton állna:)

Ő is anyatejes, de már megkóstoltunk egy csomó gyümölcsöt, és nagyon szereti, majd lenyeli a kanalat ha adok neki.

Most 7200g, és 68cm.

2010. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz mi feb 1-én leszünk fél évesek.A kicsi lánykám 6700gr és 67cm.Stabilan ül az ölemben,magátol még nem ül.szépen fesziti magát,államdoan állna,tud forogni is de elég ritkám csinálja.szépen fog mindkét kezével.Már kostolgatunk,de nem nagy sikerel,nem izlik neki csak a kanállal akar játszani.2foga van már,és iszonyat mennyiségü haja.
2010. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi h válaszoltatok.Az én lányom is ül de nem túl sokáig.A papírt ő is tépkedi és nagyon kis ügyes.Nagyon kis barátkozos de csak akkor ha én is ott vagyok mellette
2010. jan. 14. 21:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi 5.-én voltunk fél évesek.Bébikompban,gyerekülésben stabilan ül,a kompban közlekedik már.Gurul ide-oda(egyenlőre a földön így közlekedik)két kezével nyúl mindenért és nagyon kiváncsi baba,minden érdekli.Eszünk tejpépet,gyümölcspüréket és ettünk már husis kajcsikat húslevest is szereti répával,krumplival,husival.Mellette anyatejet kap.Ülni megül egyenesen kis segitséggel,amugy előrehajol a lábára.Folyamatosan gőgicsél(dumál).7620g és 67 cm volt 5.-én.
2010. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

tökéletesen, sőt elég gyorsan fejlődő gyerekeitek vannak!

örüljetek neki!

2010. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6.-án töltötte a 6 hónapot. Már 2 hónapja tápszeres mert nekem is hamar elment a tejem. Enni mást nem nagyon akar, mindent kiköpköd. Nagyon aktív és ügyes, minden érdekli. Minden után nyúl és vinné (viszi) a szájába. Már régóta forog hátról hasra és vissza, mászik és rengeteget ugrál a jumperoojában(ami egy szuper találmány, ajánlom mindenkinek aki teheti). 8 kg és 65 cm, szép formás kislány.
2010. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2-án volt 6 hónapos. Már régóta forog ide oda. Ülni is feltud ülni egyedül, és sokáig is ül, meg mászik. Feláll egyedül...!!! A kiságyba állandóan csak áll!!. Eszünk zöldséget, husival, gyümölcsöket, tejpépet, és anyatejet reggel este.

Nem tudom pontosan hogy hány kg, de 3 hete volt 6120gramm, és 65cm. És rengeteget mozog!!!!!! csak aludni nem szeret :( Az esti lefektetés kínszenvedés!!

Fogunk még nincs!

2010. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kisfiúnk január 2-án töltötte be a 6. hónapot. 4 hónapos korában fordult át először a hátáról a hasára, aztán már hasáról a hátára is, és ezeket folyamatosan és előszeretettel gyakorolja is. 69 cm és 8590 g. Az üléssel próbálkozik folyamatosan, hason kinyomja magát négykézlábállásba, majd az egyik lábát behajlítva, a másikat átvetve próbál meg leülni hátrafelé, csak még nem sikerül neki, néha felborul a hátára ilyenkor, máskor csak elfárad, és kicsit abbahagyja,lehasal és játszik, majd újra próbálkozik egy idő után.

2 hós kora óta tápszeres, a hozzátáplálást 5 hósan kezdtük el. A tízóraival már teljesen átálltunk, gyümölcsöt eszik Sinlaccal megtoldva, gyümölcsből eddig volt: alma, őszibarack, meggy, banán (utóbbiból csak üveges). Az ebéddel még csak harmadig-félig sikerült átállni, ezeket kóstolta már: sárgarépa, sütőtök, cékla, krumpli, brokkoli (na ebből csak 2 kanál csúszott le :) )

4 hós korára már egy hónapja teljesen átaludta az éjszakát, de aztán a mozgásfejlődése miatt ez elromlott, és már odáig fajult, hogy tegnap végül elkezdtük az Aludj jól, gyermekem! módszerét alkalmazni, teljes sikerrel, azóta magától hamar elalszik és átalussza a teljes éjszakát egy mukk nélkül, utána sokkal kipihentebben, mosolygósabban ébred.

Amúgy is nagyon jó kedélyű, folyton vigyorog és mindenkit levesz a lábáról. Elég jól eljátszik magában is, közben fel-felnéz ránk és vigyorog, de persze velünk még jobban imád játszani, főleg ha dögönyözzük, csikizzük, puszilgatjuk. Általában két játék van egy-egy kezében, még nem ütögeti, szájába teszi őket, nézegeti, rázogatja. Foga még nincs kint, de a doki szerint már hamarosan kibújik majd.

2010. jan. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!