Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Súlygyarapodás éhség mellett?

Súlygyarapodás éhség mellett?

Figyelt kérdés

4 és fél kg-al szültem, másfél hónapos a babám és hízott 1 kg-ot .

A védő nő azt mondta az ő súlyával már meg kéne ennie a 120 ml-rt.

Eddig 90 ml kapott általában és azt se ette meg egyszerre csak 2 részletbe fél óra, óra különbséggel, úgy hogy a 3 órát se várja ki az evéssel.

Már hetek óta ennyit eszik, és ha nem alszik akkor sír,most nem tudom eldönteni hogy a hasa fáj vagy tényleg csak éhes.

Az elébb aludt fél órát de felébredt és most is sír, hasra fektettem de már cupoggja az öklét a játszó cumit meg nem fogadja el.

Fél órája evett 40 ml előtte 1 órával 60 ml-rt.

Ha mindig éhes lenne a súlya nem gyarapodna ugye? Ő tápszeres.



2013. nov. 6. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a fél-1 óránkénti etetéssel van a baj. Megterheli a gyomrát. Jó lenne, ha minimum 2 órát kihúzna két etetés között, mert ez így nagyon sűrű.

Éhes, mert előzőleg keveset evett, de a tápszer jobban terheli a gyomrát, mint az anyatej. Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy próbáld meg kitolni az evések közötti időt, hátha ez megoldja a problémát.

2013. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
3-4óránként kéne ennie,de minimum 2.Adj neki többet szerintem,lehet megeszi,csak büfiztetés kell neki közben.Egyébként attól még,mert éhes sűrűn és nem eszik sokat,attól még hizhat rendesen,hiszen eszik...Az 1kg másfél hónap alatt meg nem sok hízás.Mármint elég bőven,de rengeteg baba 1kilót hizik egy hónap alatt az elején.Nekem a kicsi már kb 3hetesen 120-at evett,de minden babának más az igénye egyébként.Olvasok itt anyukákat,akiknek 1 évesen eszik annyit a kicsi...Nem kell feltétlen mindenben hallgatni a védőnőre.Ha nem kell több a kicsinek,akkor nem tudsz többet beletömni.Lányomnak elején nem tudtam mennyi az igénye,sokszor sugárban kihányta a tápszert,de még utána is kérte.Aztán sikerült kitapasztalni egy hét alatt az igényét kb.
2013. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!