Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire birják a "kiképzést"...

Mennyire birják a "kiképzést" a babák nagyobb tesó mellett?

Figyelt kérdés
3hónapos múlt a babám-tesó lassan 6 éves lesz.nem olyan kicsi-de ringatja,fejére,hasára páncélt tenne-hogy megvédje-játszana vele,meg,hát hangja is van-és imád énekelni.mennyire fogjam vissza-zavarhatja a picurt?
2013. okt. 31. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Másfél éves volt kislányom mikor érkezett a Húgi - gondolhatod... szentül meg volt győződve róla, hogy játékbaba, vinni-etetni akarta :) ezt persze nem hagytam, de pl. a hangzavar miatt sosem szóltam rá, és a Hugit nem is zavarja a mai napig ( most 9 hónapos). Egyébként a nyüstölést is jól bírja most már, sőt, jókat kacarászik a tesónak, de persze figyelni kell , mert nem mindig tudja felmérni a nagyobb az erejét... nálatok azért már más, idősebb a tesó, hidd el a pici imádni fogja, és szuperül alkalmazkodik , hadd játszon a nagytesó , szerintem nem baj, ha hangoskodik körülötte!
2013. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon. Nagyon nagyon jól.

Ikerlányaim 11 hónaposak, kisfiam másfél évves idősebb, azaz 2 és fél. Mikor hazahoztuk a lányokat, a fiam épp hajtépős korszakában volt. Benyúlt a kiságy rácsán, és a lányoknak nagyon hosszú, nagy hajuk volt, belemarkolt a hajukba, és megtépte őket. Hiába voltam ott, 1 pillant volt csak. 1 hónaposak voltak, mindkettőnek adott pofont, előszőr ahhot jött, amelyiket én etettem, 1 pillanat alatt durr, mondom neki a magamét, erre odament anyuhoz, és annak a babának is 1 pofon.

Nyáron pl. felborította véletlenül az ikerkovcsit, tolni akarta, de le volt fékezve, megbillent, még jó, hogy alányok be voltak kötve, az egyik lógott a levegőben, a másiknak a feje koppant a betonon. Nem szidtam le, mert jót akart, de nagyon megijedtem.

Aztán most már játszani akar velük. (jajjj....) Odafekszik melléjük, és megfogja őket, fordul velük, de mire odaérek, addigra a kicsik feje már koppan is a padlón, ahopgy átfordul velük, de azok már fel sem veszik. Egyik nap itt voltam 1 méterre tőlük, kisfiam örül, odanézek, hát az egyiket a nyakánál fogva vitte, és kiabált örömében fülig érő szájjal: sikerült vinni, sikerült vinni. A kiságyba rendszeresen beugrik, bemászik, néha rápottyan arra, amelyik benn van... de az csak nevet, aztán kisfiam hasra fekszik, a kislány rá a hátára, és kúszik előre, hogy ő csiga-biga. Vagy titokban ad a lányoknak kaját, pl 2-3 hónapja kakaós csigát evett a kisfiam, utána látom, hogy az egyik leányzó szája körbe csokis, mint aki szétkente a csokit, kiderült, a csiga szélét neki adta. De egyik nap pl hozzávágta egyikhez a kisautót, de ez ritka, bár ő még elég kicsi a két és fél évével, de tudta, hogy rosszat tett.


Viszont nagyon szereti őket, ha bárki kérdezi, hogy elviheti-e, nemet mond, sőt múltkor rá is ütött a szomdzédra, hogy "nem engedem". Sőt, azt is mondja, hogy oviban megvédi őket.


Szó mi szó, bírják a lányok a kiképzést :)

2013. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
:) látom nálatok is vannak hajmeresztő szituációk - igaz nálunk csak egy Húgi van, na de amit ő kibírt már... miután hazahoztuk nem is, hanem 2-3 hónapos volt a kicsi, mikor többször megütötte, hozzá vágta a telefont-vagy épp ami a kezében volt, és nem azért mert nem figyeltem, hanem mert tényleg fél pillanat elég volt hozzá... nálunk is előszeretettel megy az etetés, a kiságyba ezt-azt berakás... lesz mit mesélni nekik, ha nagyobbak lesznek :)
2013. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Arra születtek,hogy "ki legyenek képezve" :-) Majd ha zavarja,akkor majd ne félj,jelezni fogja a kicsid!! :-)

Az én 8 hónaposomat 3 nővérkéje "gyomrozza" nap mint nap. Ha megunja,vagy rosszul nyúlnak hozzá,vagy elege van akár csak a puszikból,akkor "kényeskedni" kezd :-)

2013. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!