Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy nem nőtt?

Normális, hogy nem nőtt?

Figyelt kérdés
10,5 hónapos a lànyom és 3 hónapja nem nőtt. Most 72 cm. Nagyon nem is hízott ,de sokat mozog és van miből gazdàlkodni...9400g..hàrom hónappal ezelőtt volt 9250g.
2013. nov. 6. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, normális. Az én fiam is 2 hónapja ugyanakkora. A doki kinevetett , amikor mondtam, h nem nőtt. Azt mondta, ha minden hónapban 1 cm-et nőne, akkor 20 évesen 240 cm lenne. :)

Meg a hízás téma is az első hónapokban fontos.Amikor már mászik, megy mindenfelé, persze, h nem tud annyit hízni. :)

Nincs semmi baj, ne aggódj. :)

2013. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiam 9 hónapos,és még nincs 8 kg,pedig 3550 g-mal született. Rengeteget mozog,így nem csoda ha nem szaladnak már a dekák sem,bár a védőnő biztos ami biztos azt mondta,hogy jövőhónapban is vigyem,mert pár grammot szedett csak magára 2 hónap alatt. A hosszát mértük,de nem emlékszem,hogy nőtt e- de biztos,mert vannak frissen kinőtt ruhái :-)


A nagyobbaknál volt olyan,hogy pl az elsőm hónapokig hordott ugyan akkora ruhákat,mert látszólag nem nőtt semmit (nem hordtam méregetni,csak az oltásokra meg a státuszokra,mert helyettesítős védőnő volt és nem akartam hogy mi is munka legyünk neki,volt elég kismamája-anyukája),majd az első szülinapon meg lestem,mert cserélni kellett a nadrágokat :-) Szóval ne aggódj,nőnek Ők,csak nem minden hónapban 1-2-3 cm-ket. Majd lesz megint olyan,hogy hirtelen nő pár centit :-)

2013. nov. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

attól félek,hogy én csinálok vmit rosszul..nem adok eleget enni neki és ezért nem is nő...ilyenekre gondolok...de ha kevés lenne neki amit adok..azt nyilván jelezné...úgy látszik, ez a szülői aggódás?:).... a dokinő nagyon viccesen megjegyezte(amikor rá kérdeztem,hogy normális e ez,hogy nem nőtt)."húzni csak nem húzhatjuk..?.."..csak véleményre lettem volna kíváncsi egy hozzáértőtől..,de úgy látszik csak cinikusan megy neki. Nem csípem a dokinőnket..:(

szóval akkor köszönöm szépen a válaszokat..kicsit megnyugodtam:)

2013. nov. 6. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Ó,a miénket az agyon tudnád ütni kategóriába tennéd... A nagy lányomra azt mondta anno,az egy éves státuszon,hogy "kicsike,soványka" - mi sem vagyunk gorillák,simán csak betudtam annak,hogy h.lye. :-)


Ha kiegyensúlyozott,akkor biztos eleget eszik :-) Én ezt úgy szoktam amúgy,hogy mindig többet teszek elé,mint elsőre gondolom,abból eszik annyit,amennyi jól esik. Kb 2 óra múlva újra megkínálom,vagy kell vagy nem,de ha éhes,akkor nyűgös (délután szokott így lenni,mert mindig olyankor ébred,amikor menni kell a nagyért a suliba) :-)

2013. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom 3 hónap alatt nőtt 1 db centit, és hízott 3db dekát. A dokinő teljesen elégedett, 11 hónaposan 82 cm és 11,3 kg a kiscsaj, és a doki azt mondta, hogy most várja be a többieket. :)

Az első év végére keveset híznak és nőnek, a másodikban pedig szinte semmit. Majd 10-12 éves korukban megnyúlnak tavaszról őszre akár tíz centit is, akkor aztán dobálhatjuk ki a csini ruháikat és vehetünk két számmal nagyobbat. :D

Ne aggódj, minden rendben a csajossal!

2013. nov. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú akkor megnyugodtam..:)

Làtom nem csak nàlunk ilyen a doki..legszivesebben beolvasnék neki,de az embernek sajna szüksége van ràjuk:<[

Azt hiszik,hogy ha az embernek az első gyereke,akkor totàl nem értenek semmihez. Sokszor az ösztöneimre hagyatkozom és szinte mindig bevàlik...tapasztalat ide vagy oda.

Megpróbàlom nem méregetni őt és ezen ràgódni...amíg egészséges és jókedvű nem aggódok:))

Köszi nektek a léleköntést!!:))))

2013. nov. 7. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!