Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra tanul meg a baba kuszni?

Mikorra tanul meg a baba kuszni?

Figyelt kérdés

9 honapos a kislanyom, nagyon szepen ul egyedul, de meg nem tud egyedul felulni. Nem szeret hason lenni, csak keves ideig tudom igy hagyni, es nem akar kuszni, bar meg tud fordulni hasbol vissza hatra. Voltunk termeszetesen csipovizsgalaton es azutan ismet voltunk dokinal vizsgalaton, s mindent normalisnak talalt, hala Istennek.

Csak azt szeretnem tudni, hogy megis tudja-e valaki, hogy meddig nem jelent problemat, ha az emlitett dolgok nem mennek neki.

Kerem csak azok irjanak, akik valamilyen tapasztalattal/ismerettel szolgalni tudnak. Elore is koszonom.



2013. nov. 6. 18:32
 1/6 anonim válasza:

Az én öcsém 8 hónaposan ült fel magától először.

Most 13 hónapos és már jár is:)

El sem lehet kapni úgy szalad:):)

Ne félj ez mind egyedi:)))

2013. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém 10 hónapos és még csak épphogy elkezdett kúszni. Voltak vele orvosnál aki azt mondta, hogy tökéletesen fejlődik, csak leköti magát mással (van egy bátyója amúgy és lényegében egész nap elvan azzal, hogy őt nézi).


Az orvos szerint a szociális készségei sokkal fejlettebbek a koránál, szóval csak más sorrendben fejlődik...


Szerintem azért nem árt ha látja szakember, de nem kell nagyon aggódni.

2013. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem is kúszott, 8 hónaposan kezdett mászni.9 hónaposan felállt, 1 évesen járt. Ne aggódj emiatt.
2013. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, bocsánat azt a részt nem láttam, hogy voltatok orvosnál... :)
2013. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 5 hónaposan fordult hasra, 6 hónaposan hátra, 7,5 hónapos volt, amikor "kúszott". Nem igazi kommandós kúszás volt, inkább már mászásba ment át. Ebből a kúszás féléből ült ki 8 hónaposan és akörül kezdett rendesen mászni is. 9 hónaposan állt fel és 12 hónaposan indult el önállóan.

Szóval viszonylag későn kezdte a kisfiam a fordulást, de behozta magát. Próbáld meg ösztönözni őt, hogy sokat legyen hason. Feküdj le vele a földre, tornáztasd őt. (Mi is jártunk gyógytornára.)

2013. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislanyom olyan 7/8 honaposan kuszott, de csak hatrafele, meg a szekreny ala is benyomta magat, csak a feje volt kinnt :), elore nem akart. ( honaposan egyedul felult, 10 honaposan elkezdett maszni, 1 evesen felallt es kapaszkodva lepegetett, 14 honaposan egyedul elindult. Mi is voltunk vele neurologusnal, es rank is ijjesztett hogy csak 9 honaposan ult fel egyedul, az nem jo, B vitaminokat irt fel, es szerintem attol indult be a mozgasfejlodese. Aztan meg annyi kis baj volt hogy a kis bokajat befele tartotta, tornara mentunk vele, ugy nez ki hogy az is rendbejon.
2013. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!