Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az alábbi viselkedés köszönhet...

Az alábbi viselkedés köszönhető vajon a hozzátáplálás/kóstoltatás elkezdésének?

Figyelt kérdés

6 hós babám elég rosszul eszik (tápszert), és főleg azóta mióta elkezdtük a kóstoltatást, illetve mostmár a hozzátáplálást. Ráadásul a pépeket kanálla kapja úgy hogy közben a pihenőszékében van, és már olyan is előfurdult hogy a fekve (ahogy előzőleg addig csináltuk) nem fogadta el a tápszert,csak ugyanolyan féligfekvő pózban mint a pihenőben.

Mostmár nagyon rosszul fogadja a tápszert, de hát neki még abból elég sokat kell ennie.


Ízesítsem neki? Egyéltalán jó-e szabad-e érdemes-e? Hátha akkor jobban elfogadja.

Nem tudom mit tegyek.


2009. nov. 16. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

szia

nálunk ugyanez volt a helyzet a fiam most 10 hónapos, ő már 7 hónapos kórától nem fogadja el a tápszert, feleslegesen csináltam meg mindig ment ki a szemétben.

A doki azt mondta nem gond, kapjon tejtermékeket, tejpépet ha azt megeszi.

A védőnőm ajánlotta hogy kakaóval, fahéjjal ízesítsem neki, de úgy sem kellett.

Szerintem a te babád is hamarosan el hagyja a tápszert!

minden jót

2009. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is dettó ez volt a helyzet! A doki azt mondta nem is nagyon kell már neki tápszer. Csak reggel evett (ma is, 11 hónaposan) kb 100ml! Innentől kezdve így alakítottam a kajarendet: Reggeli tápszer, (félálomban még megette) tízórai gyümölcs babapiskótával (dm-ben 6hótól van) vagy keksszel, ebéd húsos-főzelék, uzsonna tejpép vagy/és joghurt (humana 6hótól) vacsora húsos-főzelék. Késői vacsi esetleg ha hajlandó volt meginni 60-100ml tápszer. Mi kb 6féle tápszert próbáltunk mire erre a döntésre jutottam és bevált! Ő is pihenőszékben hajlandó csak enni. Nyugodtan térjetek át a főzire, gyümölcsre, tejpépre, Ő már azt igényli a leírtak alapján. Ha úgy látod nem hzik sinlaccal dúsíthatod a főzeléket is meg a gyümölcsöt is.
2009. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!