Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoktak a babákra...

Meddig szoktak a babákra rugit adni, és mikortól kisnadrág+felsőt?

Figyelt kérdés

Hány hónapos korig szoktak a babákra rugdalózót adni? És hány hónapos kortól szoktak már inkább nadrágot és felsőt adni? A bodyt tudom, hogy jobb póló helyett, amíg pelenkás. De a rugi? Meddig maradhat?



Köszönöm.


2013. nov. 8. 13:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én jobban szerettem itthon a rugit. Ha elmentünk valahová, akkor én is kantáros naci+póló, kardigánt adtam rá, de itthon kényelmesebb volt a rugi. Családi házban lakunk, nincs hideg, de szerintem egy plüssrugi télen jó viselet. A lányom 6 hónapos volt a tél közepén, mivel még márciusban is havazott, így 9 hónaposan is volt rajta néha plüssrugi. Most 16 hónapos, pamut kezeslábasban alszik most is. Nem merek rá még kétrészest adni. De mivel ő nyáron született, max hidegebb napokon volt rajta pamutrugi újszülöttként, különben body-napozóban volt.
2013. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 7 hónapos, még mindig sokszor rugiban van. Amíg sokat van kézben, kényelmesebb mert nem megy az összes ruha a nyakába. Sajnos a lányom sokat van kézben. Mivel a földön fekszenek, fontos hogy a hátuk, derekuk be legyen rendesen takarva, a poló/gatyó verzióban sokszor felcsúszik a poló és kint van a gyerek dereka és hát nem is kényelmes. Nekem legalábbis nem lenne az, ha a ruha fel lenne gyűrődve a derekamon. Ami még jó megoldás az a kertész gatyó. Szerintem úgy csináld hogy a babádnak és neked kényelmes, ne a divatot nézd. Látni fogod, hogy mikor kell váltani. Anyuka két gyerkőccel.
2013. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én kb 5 hónapos kora óta inkább zoknit,kisnacit,hosszú ujjú badyt és pólót adok.Viszont még van kb 2-3 rugija,amit azért még most is ráadok.Ezelőtt inkább csak rugit adtam,de úgy gondolom,hogy már elég nagy ahhoz,hogy kicsit ,,felnőttesebben,, öltöztessem :)


Fél éves fiú anyukája

2013. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kb 1 éves koráig szinte mindig body+rugiban volt. Amikor elkezdett mászni, akkor nálunk pont hogy a nadrág nem volt praktikus, a szára mindig felcsúszott, a dereka meg le, ebben az időszakban is a rugi volt a legpraktikusabb. Most 20 hónapos, még mindig van néhány talp nélküli rugija, itthonra rá szoktam adni, mert praktikusnak tartom, hogy nem lóg ki a dereka. De nem sokára kinövi őket, és nagyobb méretben már sehol nem láttam rugdalózókat, úgyhogy lassan le kell szoknunk róla.
2013. nov. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!