Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoktak a babákra...

Meddig szoktak a babákra rugit adni, és mikortól kisnadrág+felsőt?

Figyelt kérdés

Hány hónapos korig szoktak a babákra rugdalózót adni? És hány hónapos kortól szoktak már inkább nadrágot és felsőt adni? A bodyt tudom, hogy jobb póló helyett, amíg pelenkás. De a rugi? Meddig maradhat?



Köszönöm.


2013. nov. 8. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amikor elkezd kúszni, akkor már akadályozhatja a rugdalózó.
2013. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én picinek is adtam mindkettőt. Ha mentünk valahova akkor pulcsi és nadrág volt rajta ha itthon voltunk rugdalózó. 8-9 hós koráig biztos hordta, utána tipegőt illetve nadrágot. Bodyt még 2 évesen is.
2013. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Manapság már sajnos a 2 hetes csecsemőre is farmernadrágot + kapucnis pulcsit adnak. Nekem nagyon nem tetszik ez az öltöztetés, de persze mindenki olyan ruhát ad a gyerekére, amilyet akar, de nem hiszem, hogy egy olyan csöppségnek kényelmes lehet a farmer (vagy akrámilyen nadrág).

Én 3-4 hónapos koráig csak rugiba öltöztettem a fiam, akkor tértünk át a talpas nadrág + pulcsi (hosszú ujjú póló, nem kapucnis melegítőfelső) kombinációra.

Éjszakára viszont kb. 8 hónapos koráig rugit adtam rá, utána jött a nyár, ekkor csak bodyban aludt, majd 1 éves korától kapott rendes kétrészes pizsit.

2013. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy volt,ahogy a 2. írja.Mi pl. eleve kantáros naciban hoztuk haza a kórházból.Itthon mindig rugiban volt,de ha mi is mentünk valahova akkor inkább nadrág ,body,felső.A bodyt mi is nagyon sokáig hordtuk.Úgy emlékszem kb.8 hónaposan mi már nem hordtunk rugit.
2013. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mikor mászott már határozottabban, akkortól napközben nem adtam rá rugit, ez nagyjából egy idő volt azzal, hogy felálljon és az állásnál zavarja a rugi. éjszaka viszont még mindig abban alszik, most 14 hónapos
2013. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Számomra olyan a rugi, mint nekünk az itthoni ruha. Én sem farmerben ülök itthon, szóval én ezért ha itthon vagyunk rugit adók rá, ha elmegyünk akkor kap nadrágot. :-)

A fiam még csak 4 hónapos, szóval nem tudom mennyire fogja akadályozni a maszasban...

Pl. Noverem sem adott már ilyenkor rugit a lanyaira... Úgyhogy ezen én is szoktam filozni. De én úgy érzem ez sokkal kényelmesebb neki, mint a "rendes" ruha.

2013. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Érdekes, hogy mostanában hord éjjelre rugit, nem gond, de sokszor a harisnya-body kombináció az, ami bejött.


Egyébként én farmerben ülök itthon is. Nem vagyunk egyformák. :D

2013. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos a fiam.

Amikor már mászott, akkor kisnacit adtam rá, mert mindig elhagyta a rugi lábrészét, üresen húzta maga után.

Azóta csak pizsinek használunk rugit.

:)

2013. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én minden ruhát kaptam, és kéthónapos kora körül volt egy olyan időszak, hogy tömérdek póló, pulóver, nadrág volt a csomagokban, ami jó volt rá, rugdalózó meg csak egy-kettő. Azokat éjjelre használtam, nappal nadrág volt rajta. Most megint több rugdalózó van, a lehető legtöbbször azt adok rá, de még így is sokszor van rajta nadrág-póló vagy pulcsi. Nálam inkább a hőmérséklettől függ, mit adok rá. Sokszor hideg van a lakásban, és a rugik szerintem vékonyak (legalábbis a mieink). 4 hónapos.
2013. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én már szinte 1-2 hónaposs koruktól bodyt,kis harisnyát adtam a fiaimra,éjjelre kaptak rugit.

Elsősorban azért,mert mindkét fiamnak hosszú a lába és egyszerűen nem voltak jók a rugik lábban.Ami meg lábban jó volt,az felül volt nagy...a másik hogy rühellem a patentokat!!!:)

pamut,laza gumis harisnyáink, és direkt újszülőttknek való kis mackó gatyáink voltak.

2013. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!