Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt aki úgy vette észre,...

Volt aki úgy vette észre, hogy valami baj van a babájával, hogy nehezen tudta öltöztetni?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy amikor a ruha ujjába húzom a kezét, nehezen akarja kinyújtani a karját könyökben. Mutattam a védőnőnek, aki viszont azt vette észre, hogy a fejét sokszor tartja félrebillentve. 3 hónapos, időre született, egészséges, már átfordult, szépen kinyomja magát hason, nyugodt, vidám, mosolygós baba. Jó alvó, jó evő, ügyesen fog a kezével, megtartja a csörgőt, érdekli minden. Izgulok kicsit, mert 1 hónapra kaptam időpontot az ortopédiára. Doki bácsink nem vett észre semmit, de a védőnő azonnal dévény tornát javasolt. Nekem nem volt túl jó tapasztalatom a középsőnél a dévény tornával, ezért nem szívesen kezdek bele, csak ha elkerülhetetlen. Valaki esetleg volt hasonló szituációban?

2013. nov. 9. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem tetszik neki az öltözködés és csak megmakacsolja magát?

Az enyém is szokta néha. Akkor nem hajlik a keze, meg amikor tornázgatunk néha, akkor néha a lába nem hajlik. De ő direkt csinálja. Megmakacsolja magát, még nevetgél is rajta.

2013. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pedig szerintem nem ártana megnézetni. Milyen engativ tapszatalatod van a dévény tornán? én edddig még nem hallottam olyanról akinek nem vált volna be vagy rossza tapasztalata lenne vele. Több környezö országból is hoznak ide gyerekeket, a szakembeeket meg hivják ki külföldi intézetekbe.
2013. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem csak Dévény torna van. Én sem oda vittem a fiamat. Vannak gyógytornászok is, akik szintén tudnak segíteni. Ne aggódj nagyon, lehet, hogy csak egy kicsit tornáztatnod kellene. Fúrdés előtt, és pelenkázáskor óvatosan tornáztasd, masszírozd a kezeit(mindkettót). A fejét pedig az ellntétes irányba forditsd el, persze ne erőltesd, csak amíg megy. Ezek elég gyakori jelenségek csecsemőknél, ne ijedj meg. Amíg eljuttok az orvoshoz, addig masszírozás, pici átmozgatás. Ártani nem ártasz vele, sőt.
2013. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd el biztos ami biztos alapon egy neurológushoz. Inkább menj egyszer feleslegesen, mint későn. Jobb ha látja.
2013. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Dévény torna nem való mindenkinek.

Kicsit ki is vagyok akadva amikor sokszor olvasom/ hallom hogy rögtön első blikkre azonnal a Dévényre küldenek valakit, anélkül hogy bárki szakértő megnézte volna a gyereket.


Dévény torna elsősorban azoknak a gyerekeknek kell akiknek pl. le van tapadva az izomzatuk, és muszáj azt stimulálni stb. Most a többire nem térek ki.


Pl. én is hordom a kisfiamat a koraszülöttsége miatt fejlesztő tornára: De itt minden egyes gyerekre külön van kidolgozva egyénileg hogy melyiknek-milyen típusú fejlesztésre/tornára van szüksége. De ide nem csak koraszülöttek járnak, hanem rendes időre született babák is ilyen olyan üggyel.

Többféle módszert kevernek. És ez így nagyon jó.


Kérdeztem tőlük én is a Dévényt hogy az milyen stb. Ők pl. nem szeretik, mert azt mondták az olyan hogy szinte 'csontig belenyúlnak az izomba', annyira át kell gyömöszölni azt a gyereket és az nagyon fájdalmas. Azt mondták erre nincs szüksége az én fiamnak.


Szerintem keress a környéketeken ilyen fejlesztő gyógypedagógust, gyógytornászt hátha tud segíteni.

2013. nov. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Konkrétan az volt a rossz tapasztalatom a dévény tornával, vagyis inkább a hölggyel, hogy úgy éreztem, csak le akar "húzni". Vagyis a középső fiam előbb született pár héttel, de gyönyörűen fejlődött, senki nem talált nála semmit, csak fordulni nem akart gyakran. Forgott, de nem sokat, és már mászni kezdett. Elvittem, hogy megnézze egy dévény-tornász, és ugyan semmi konkrétat nem tudott mondani, de persze tornáztassuk. Az egy dolog, hogy a fiam végigüvöltötte a tornát, de az árban sem volt korrekt, megbeszéltük, majd végül többet kért, mert állítólag a hosszabb programot kellett fizetni. Szóval nekem csalódás volt, mire pedig a központba időpontot kaptunk, addigra a fiam már forgott mindenfelé. Ezért kicsit szkeptikus vagyok, hogy kicsit némelyek visszaélnek a tudatlanságunkkal, és kell a torna, mert bevétel. Inkább gyógytornász-párti vagyok. Természetesen a dévény módszer szerintem nagyon szuper dolog, csak én fogtam ki egy "rossz" tornászt. Fejlődésneurológiára kérek beutalót mindenképp! A fejrészt most átcseréltem az ágyban, szerintem nem tarja a fejét csak néha billentve. Kinyújtja a kezét, csak öltözködéskor szokta megmakacsolni, hát remélem, hogy nincs semmi komoly.
2013. nov. 9. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is ferde volt a nyaka (torticollis ha izombeli ferdeség, kiss szindróma, ha az ízület miatt ferde). Persze ezt nálunk senki nem mondta ki, de látszott s tartásán, hogy a feje mindig félre billent (balra szinte teljesen ki tudta fordítani a fejét). Nem volt egy aktív baba, szerintem fordulni is csak 5 hónaposan tudott, pedig jártunk gyógytornára (lehet a temperamentuma miatt volt lustább, de lehet hogy a nyaka miatt). Ha a te babád mozgásilag ilyen jól fejlődik, akkor nem hinném hogy olyan nagy a gond. A kislányomnál a koponyacsont sem volt szimmetrikus,( az egyik oldalon kissé laposabb volt a feje, de ez már születésénél is így volt). Mi is sokáig vittük egy "ligh"-osabb Dévényeshez tornáztani, csak akkor sírt, amikor a nyakát és a kezét "masszírozta". Tényleg nem gyötörte, kíméletes volt. Oda jártunk mi is nagyon sokáig, bennem is megfordult a lehúzás gondolata, mert hát mindig volt valami kivetni való a mozgásában. Aztán bepipultam, mikor közölte (ekkor már vagy 18 alkalmat jártunk nála 4 hónap alatt), hogy legközelebb jól megmasszírozza!készüljek! Na többet nem is vittem! Szóval ha jól mozog a baba, tud hason aludni, akkor nem lehet olyan gond, ami otthoni tornával, amit majd esetleg javasolnak, ki nem lehet mozgatni. A gyógytronász annak idején azt mondta 4-5 alkalommal helyre lehet hozni, ha izomprobléma miatt van. Ha ízületi, akkor azt csak manuálterapeutával lehet kezeltetni. Szóval sok esetben tényleg lehúzás. Szerintem van viszonyítási alapod a többi gyerkőchöz képest, és ha úgy látod, nincs olyan nagy baj, akkor szerintem nem kell elsietni, ha 1 hónapra kaptál időpontot, akkor érdemes kivárni, majd az orvos megnézi és tesz javaslatot.
2013. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a válaszod, kicsit meg is nyugtattál! Sajnos nálunk is ez volt a középsőnél, hogy ugyan konkrétat nem mondott a dévény-tornász, és sehol sem találtak semmit (fejlődésneurológia, ortopédia), de azért vigyem hozzá hetente, és már előre tudta, hogy hónapokig kell odajárnunk. Bennem ez kicsit rossz érzetet keltett, és elment a bizalmam tőle. Szóval a legkisebb 3 hónapos épp, sokat alszik hason, fog a kezével, nyúl a tárgyakért, már átfordult hasról hátra többször is, ha ébren van a földön van hason, tarja magát, kiemel, látszatra minden tökéletes. Csak a védőnő ijesztett rám, hogy néha ferdén tartja a fejét (5 percet látta). A másik védőnő, aki rendszeresen látja semmit sem vett észre. Alaposan utánaolvastam a KISS-nek is, de ez nála csak időszakos, pl mikor engem követ a fejével, aztán egyenesbe fordítja. Úgyhogy nem hiszem, hogy nagy baj lenne. Ortopédián is megnézték 6 hetesen. Nekem csak az tűnt fel, hogy nehezen egyenesíti ki a karját öltözködéskor, de egyébként máskor simán egyenesben van a karja. Igazándiból a többi gyerkőcnél ennyi idősen még eszembe sem jutott parázni, folyton aludtak, és még a földre sem tettem le őket. Ő is nagyon sokat alszik, de amikor fent van, igyekszem mozgatni, és remélem minden rendben nála.
2013. nov. 11. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!