Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom elmúlt egy éves. Ma...

Kislányom elmúlt egy éves. Ma kapaszkodás nélkül elindult. Gondolom egy két hét és tökéletesíti a járását. Jön a hideg. Milyen meleg cipőt, csizmát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Elefantent? Liliputi? Richter? Olyan sokat olvasgattam ez ügyben hogy telesen elbizonytalanodtam. Az egyik helyen puha talpút írnak. A másik helyen hogy ne legyen haránt emelős. Akinek bevált az első kis cipő télre megírná milyen volt?
2013. nov. 10. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik gyerekemnek Decathlonos volt az első csizmája, bár az hozzá tartozik, hogy egyik sem télen kezdett el járni.

Volt, amelyiknek nehézséget okozott a mezítlábazás és a cipős járás közötti különbség, és volt, amelyiknek meg sem kottyant, hogy még ráhúztam valamit a lábára.


A harántemelőt az ortopéd orvosunk nekünk is tiltotta. És kitétel volt mindig, hogy hátul kérges legyen, de ez a csizmánál nem is lehet máshogy, szóval ezen legalább nem kell aggódnod. :)

2013. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én 16 hónapos lányom jelenleg egy Superfit bakancsot hord. Fogja a bokáját, hajlékony a talpa, ilyen kb. [link]

Nem bélelt sajna, de egy darabig még elég lesz.

2013. nov. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi Salus cipőt hordunk és szandink is ilyen, mert minimálisan befelé dől a bokája. Jobb lenne megmutatni ortopédián vagy gyógytornásznak. A bőrtalpú cipőket amúgy kevesen javasolják, amikor már megy, mert nem tartja a bokáját a mezítlábas menés pedig egyenetlen, göröngyös talajon jó, nem parkettán.
2013. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

annyit az ortopéd orvoshoz, hogy pont most nem érdemes megmutatni, mert még nem alakult ki a járása.

Én rengeteget jártam csípő miatt a picikkel, és amikor az rendbe jött, akkor a következő kontrollra mindig akkor kellett menni, amikor a gyerek már megtanult stabilan járni, tehát olyan egy és másfél év között, attól függően, amikor már jól megy egyedül.

2013. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pont ez az, nem mindegy miben teszi meg az első lépéseket, amikor máshogy oszlik el a súly, pontosan ezért kell már az első lépéseknél a megfelelő cipőt ráadni, hogy ne korrigálni kelljen, A legtöbben már a szupinálós cípőket javasolják.
2013. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez sem oké.

Az egyik lányomnak ó-lábai vannak, arra tilos szupináltat adni, mert kifejezetten ront a helyzeten, úgyhogy ezért kell első cipőnek sima talpú hátul kérges, amiben nincs sem haránt emelő, sem semmi más.

Vagy teljesen puha (bentre), mintha mezítláb lenne.

Csak kérdező a csizmát kérdezte, abban meg puha talpú nem igen van, ilyen kis méretben...

2013. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lányom 10 hónaposan indult el, most lesz 1 éves, vettem neki egy Geox csizmát, zipzárasat, nem tudott benne menni, folyton megbotlott, a csizmát lerúgta. Pár napja újra nekifutottam, és ismét Geox cipőt választottam, de ezúttal egy bundás, tépőzáras, magas szárú sportcipőt. Tartja a bokáját, haránt emelős, de kivehető a betét, Kislányom szépen megy benn, nem zavarja. Szerintem fontos, hogy megfelelően tudd rögzíteni a lábára, ezért a zipzáras csizmákat kizárnám, egyébként sztem gyerek függő a dolog, kinek mi a kényelmes és kevésbé zavaró. Nézd meg, mennyire magas a lábfeje, mennyire erős a vádlija, nálunk csinos magas szárú csizmák szóba sem jöhetnek a duci láb és magas lábfej miatt. Próbáljátok fel és meglesz az igazi :) Lehet, hogy ti is több kört futtok, de az első cipő nagyon fontos.
2013. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én akkor is azt mondom szakember nézze meg,már azelőtt, hogy elindul, akkor, amikor feláll, hogy áll a lába.
2013. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha áll gyönyörű a lába :) vádlija mindene cukker :D Na de tény, hogy neki is kis duckó lába van. Csak a márka szerint lettem volna kíváncsi milyet is válasszunk mert pl mondom egyik helyen pl ajánlják a Dr.Punto-t a másik helyen meg azt olvastam olyat nem kellene adni rá ha nincs befordulva a bokája. Megyünk aztán megvesszük kényelem alapján!
2013. nov. 15. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!